Polecane posty

matus2609    72

Czytając Twojego posta leżałem na podłodze ze śmiechu! A teraz na poważnie :D

Jestem zdania że punkty za innowacje w dziedzinie nowe technologie powinien być przyznany. Dlaczego? A już mówię pierwsze pugi były konne później zagonowe a jeszcze później wymyślili obrotowe itd. Twoje gospodarstwo nie jest nowoczesne (różnica w technologi 50lat) ponieważ nie ma pługu nowej technologi.... Nie ukrywam będziesz miał co dyskutować w BP żeby to zaakceptowali (wiem po sobie). W jednym gospodarstwie jest to od Xlat a w twoim będzie to nowość.

 

Do pługu obrotowego możesz zaliczyć innowacyjność w dziedzinie organizacji produkcji. Wpisując likwidacje przejazdów jałowych (brak konieczności robienia zagonów na polu), oszczędność oleju napędowego i czasu.

 

A teraz leć szybko do sklepu po duży czteropak piwa dla mnie!! Bo dużo pomogłem.

Miło mi że Cię rozbawiłem, pewnie nie zrozumiałeś kontekstu wypowiedzi, ale to było tylko takie rozmyślanie, jak tu ugryźć dodatkowy punkt, ogólnie od 20 lat na gospodarce mam pługi obracane, także żadna innowacja, ogólnie to kombinuję gdzie dostać dodatkowe punkty bez zbytniego składania jakiś wyśrubowanych zobowiązań (plan nawozowy, etc) bo przyznam że jestem na granicy 13pkt a jak wiadomo agencja potrafi różnie interpretować różne inwestycje, i niestety z punktacją jak wiadomo można spaść. Trochę wk*****ają  mnie te wymogi bo to iż mam 12,5 ha i 22 lochy i chów w cyklu zamkniętym to dostanę mniej punktów niż ktoś kto ma 20ha i żadnych zwierząt, ale nie mam tu pretensji do innych rolników tylko do ustawodawców, bo ja na moich ziemiach i w najbliższej okolicy (6klasa) to mogę sobie zasiać żyto ewentualnie owies, także hektary mi niepotrzebne a takich co mi fajny jęczmień w dobrej cenie na podwórko przywiozą zbytnio nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turas20    8

Panowie jeśli w Inwestycji uwzględnię maszyny w zakresie ochrony środowiska i klimatu a doszła by maszyna nie wyszczególniona w zakresie ochrony środowiska i klimatu czy wtedy punktacje uzyskam mniejsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewenement    1

 

 

Panowie mam jeszcze jedno pytanko, jestem ze starego MR i mam ugadany ciągnik nh 86KM a we wniosku jak mnie pamięc nie myli mam zetora 85KM(dokładnie bede wiedzial w srode bo typek co mi prowadzil mlodego wraca) a więc czy tak czy siak pisać do agencji pismo czy jmi przyznadzą takowy ciagnik? jak tak to ile to trwa i jest jakis wzór? z góry dzieki. Pozdrawiam

 

POnawiam poytanko.Jestem ze starego MR i mam ugadany ciągnik nh 86KM a we wniosku jak mnie pamięc nie myli mam zetora 85KM(dokładnie bede wiedzial w srode bo typek co mi prowadzil mlodego wraca) a więc czy tak czy siak pisać do agencji pismo czy jmi przyznadzą takowy ciagnik? jak tak to ile to trwa i jest jakis wzór? z góry dzieki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

Ja poważnie zastanawiam się nad wycofaniem wniosku z września i złożeniem w tym naborze. Sam robiłem biznesplan a teraz po tych kilku miesiącach jestem mądrzejszy i inaczej osiągnąłbym wymagane punkty. Ponoć zmieniły się wymagania. O 12 punktach wiem. Zastanawiam się tylko czy mogę składać w tym naborze jak po złożeniu wniosku we wrześniu 2015 przepisałem na siebie bydło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ja nie pytam o rzeczy oczywiste tylko o takie bardziej tajne i poufne. Otrzymane po znajomości od ludzi z arimr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Po niedzieli lista dopiero. Musieli się brać za nowy nabór dlatego tego odsunęli. Info od pani która prowadzi mój wniosek. Także jeszcze poczekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To może w ogóle niech załatwią nabór 2016 i dopiero zajmą się tym z 2015. To wszystko chore jest. Tyle jest wniosków składanych że na 10 powiatówek przypada 1 wniosek i jak oni mogą to wszystko ogarnąć. Przepracują się wszyscy.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro1    0

 

 

żeby dostać punkty za ziemię, to muszę  posiadać tytuł własności lub dzierżawy użytków rolnych przed złożeniem wniosku? Czy może  wystarczy wskazanie w biznesplanie działek, które będę miał na własność/dzierżawę jeszcze w tym roku, ale nie zdążę z umowami do końca kwietnia

 

 

Edytowano przez micro1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Na dzień składania wniosku masz posiadać minimum 1 ha ziemi czy to w dzierżawie czy na własność. We wniosku podajesz grunty które będziesz miał do dnia złożenia wniosku o płatność i za ten obszar będą naliczone punkty.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro1    0

Na dzień składania wniosku masz posiadać minimum 1 ha ziemi czy to w dzierżawie czy na własność. We wniosku podajesz grunty które będziesz miał do dnia złożenia wniosku o płatność i za ten obszar będą naliczone punkty.

 

Dzięki za potwierdzenie. Tak jak myślałem. Kobieta w ODR strasznie miesza moim rodzicom i sieje błędne informacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonek80    1

pytanie do @ freetaxi

we wrześniu składałem wniosek MR15 i w biznespalnie wzrost 10% był zrobiony na zwiększenie trzody chlewnej.przy dzisiejszych cenach wiadomo jak jest. na dopłaty nie składałem, całe gospodarstwo przepisane mam od września 2015. zwierząt nie mam przepisanych. pytanie, mogę wycofać wniosek i złożyć w tym naborze ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldikar09    0

Witam, ja z zapytaniem jaki okres ma młody rolnik który otrzyma premię na uporządzenie gospodarstwa w to co miał zamiar kupić lub zainwestować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po 2 tygodniach mają 56 wniosków normalnie pogratulowac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

zmieniłem wydatkowanie mr, czy jeśli kupię sprzęt przed wydaniem zgody to mogę mieć jakieś problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak dziś nie będzię listy to jutro będzię 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Ja np. mam wniosek w trakcie przygotowania.... ciekawe czy z powodu małej ilości wniosków nabór przedłużą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

A co oni mają do roboty z naborem 2016? chyba tylko przyjmować wnioski, ja tam myślę że @freetaxi ma racje i jutro będą listy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Na moje to teraz cisną by rozesłać decyzję przed 30 kwietnia, a że ciągle walczą z dopłatami i centrala nie potrafi zinterpretować rozporządzenia tylko to spowalnia. Nawet jakby w piątek miała by być lista to już te kilka dni się wytrzyma :)


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogilnik    1

Witam serdecznie,

 

Składam wniosek na Młodego Rolnika w aktualnym naborze do 29 kwietnia i mam kilka pytań:

1) sąsiad mówi, że mam przejść na VAT, ponieważ będąc na vacie i tak rozliczam kwotami brutto, a nie netto, aktualnie jestem ryczałtowcem. Jak to jest z tym rozliczeniem? Zależne jest to od formy opodatkowania?

2) chcę w ramach tego naboru zakupić kilka maszyn o łącznej wartości 75 tys. zł, co jeżeli uda mi się stargować cenę do poniżej 70 tys.? Można dołożyć później jakąś maszynę?

3) odwrotna sytuacja, okazuje się że ceny poszły w górę i mój sprzęt będzie kosztować 95 tys. zł, chcę zrezygnować z jakiejś maszyny, jest to możliwe jeżeli nie skutkuje utratą punktów?

4) posiadam już gospodarstwo, czy mogę równocześnie ubiegać się o dofinansowanie z MGR składając także wniosek na MR?

 

Panowie i Panie, bardzo będę wdzięczny za pomoc, ponieważ czasu mało, cały czas praca, a jeszcze chcę skończyć ten wniosek... Z góry dzięki

Edytowano przez mogilnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

1. Tak jest jak sąsiad mówi, tylko sobie musisz policzyć czy to Ci się opłaci.

2. Dołożyć można chociaż zawsze podanie do kierownika trzeba podanie złożyć i czekać na akceptację.

3. Tak samo jak powyżej.

4. Możesz, jednak by trzeba pewne warunki spełniać.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj