Polecane posty

waldii1    122

No jakoś nie rozumiem bo masz współwłasność ale z kim? Bo małżeńską możesz mieć od początku ubiegania się o premię. Wyraźnie jest napisane w rozporządzeniu że nie można współposiadać ziemi po za współwłasnością małżeńską. Bo teoretycznie jak masz np. 1/4 każdej działki to tak jakby 4 osoby mogły na te same działki składać wnioski. Dlatego najlepszym wyjściem jest dogadać się przy podziale spadku kto które działki dostaje. Wiem że to jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oradek    1

No jakoś nie rozumiem bo masz współwłasność ale z kim? Bo małżeńską możesz mieć od początku ubiegania się o premię. Wyraźnie jest napisane w rozporządzeniu że nie można współposiadać ziemi po za współwłasnością małżeńską. Bo teoretycznie jak masz np. 1/4 każdej działki to tak jakby 4 osoby mogły na te same działki składać wnioski. Dlatego najlepszym wyjściem jest dogadać się przy podziale spadku kto które działki dostaje. Wiem że to jest możliwe.

Mam współwłasność z mamą i braćmi. Po śmierci taty dostaliśmy spadek i osoba kierującą została mama, a ja jestem jedynie współposiadaczem czy też współwłaścicielem i dopiero po złożeniu wniosku przejąłem udziały rodzeństwa i mamy stając się osobą decyzyjną , kierującą gospodarstwem/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To wystarczy teraz złożyć zmianę do wniosku wraz z aktualnym aktem notarialnym jeśli już wszystko jest na Ciebie i nie będzie problemu a jak dostaniesz decyzje odmówną to się odwołaj. Tylko nie wiem czy nie lepiej złożyć nowego wniosku teraz i się z nimi nie szarpać chyba ze już minęło 18miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil021    3

A jak to jest w tym naborze z 1 ha roślin wysokobiałkowych? Aby mieć te 2 pkt to trzeba mieć je już posiane czy dopiero jak się przejmie gospodarstwo np w 2017r w całości a nie na tym min. 1 ha aby móc składać wniosek teraz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To jest deklaracja.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

Konkretów nie znam, pismo dostanę w poniedziałek to napiszę, ale prowadzący już w momencie przyjmowania mojego wniosku czepiał się, że mam ziemię w wyniku spadku ponad rok... Tłumaczy, że jestem posiadaczem czy też właścicielem a wedle prawa polskiego '' współwłaściciel ''  a właściciel czy też ''współposiadacz'' mają odrębne znaczenie......

mam taka sama sytulacje u mnie wczoraj juz poszlo odwolawie od odmownej decyzji pisz tez moze cos z tym jeszcze zrobia jak bedzi nas wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli od nabycia spadku minął rok to macie małe szanse.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

tak freetaxi ale dopoki jest mozliwosc trzeba pisac papier wszystko przyjmie a co z tym zrobi agencja zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Odwołać się można ale w rozporządzeniu jest konkretny zapis odnoszący się do takich sytuacji więc są znikome szanse. Powiedziałbym nawet zerowe.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Gdzie najlepiej sie zgłosić zeby odpowiedzieli mi na wszystkie moje pytania do do MR ?
Jak bym teraz zaczą wszystko załatwiać to zdążę przed końcem termunu składania wniosku ? Co trzeba załatwić i ile to trwa od momentu zaczęcia załatwiania do momentu złożenia wniosku ?

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anette71    0

Jeśli mam wykształcenie średnie-technikum geodezyjne i kurs R3, ale nie jestem zarejestrowany w Krusie, to mogę złożyć wniosek na MR, czy w moim przypadku nie jest wymagany 3 letni staż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Każdy może składać o MR, jeśli nie masz wykształcenia rolniczego to będziesz musiał je uzupełnić, jednak R3+średnie wystarcza.

 

Rolnik7343, załatwienie papierkologi to max 3 dni, wniosek+BP poważny doradca w 1 dzień załatwi. Tak więc w mojej ocenie starczą 4 dni, ja to ogarnąłem w 2.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Witam :)
Mam takie drobne pytanie_bo nie jestem w temacie, a ostatnio ktoś mnie pytał... Jak to jest, że aby złożyć wniosek na MR wystarczy mieć 1ha a co z ESO..? Jak wyliczą początkowe? Jeśli ktoś przejął gospodarstwo ktòre nie osiągało nigdy 13tys.euro to w ogòle może składać wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Nie może składać jak nie ma 13tys. Początkowe nadwyżki liczą z działek zadeklarowanych które planuje przejąć wpisanych w biznesplan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z wykształceniem jeśli jestem w trakcie robienia podyplomówki (dyplom czerwiec 2016) to punkty będą czy nie za wykształcenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie kolego bo liczy się stan na dzień składania wniosku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

Kończę właśnie szkołę (4kl Technikum Machanizacji Rolnictwa) dostałem już dwie kwalifikację M.01 i M.02. czy dostanę jakieś punkty za wykształcenie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a co to jest to M.01 i  M.02

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Lawa3p a kwalifikacja M.43?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

@freetaxi dopiero ją bedę pisał w czerwcu. Dlatego pytam czy bym chociaż za te kwalifikacje dostał jakieś punkty ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będzie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na której stronie w zasadach doboru maszyn jest o wałach posiewnych przeszukałem i nie mogę ich wyszukać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Według katalogu chcesz dobierać maszyny? Ja bym na Twoim miejscu wpisał taki jak chcesz a najwyżej później jak im nie będzie pasować zrobił zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszz85    0

Witam .Mam w Biznes Planie MR 2015 rozsiewacz nawozu 700l za 15500zł. Czy jak kupię rozsiewacz 600l-800l w cenie 8-10 tys. to nie będzie problemu przy rozliczeniu. Mam dobrą ofertę z rozsiewacza i dlatego się pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj