Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dzikidaniel    227

A czy kukurydza na kiszonkę jest zaliczana do zbóż?

Nie. Można sobie ściągnąć BP i pobawić i samemu się przekonać nie?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Ty się odpimpaj od moich maszyn i punktów. Może chcesz mi powiedzieć co mam wpisać do wniosku ?? Widzę, że nie chwytasz o co idzie. To dobrze, że chciałeś pomóc, ale powiedz mi czy osoba starająca się o premie powinna zadawać pytania czy coś sie zmieniło ?? Z tego co widać dostęp do sieci ma. Odnalezienie rozporządzenia i jego zmiany szacuje na 15 minut razem z drukowaniem. Dokładnie 32 strony. Brak drukarki ?? I z tym mozna łatwo sobie poradzić. Jest leniwy to trzeba zmusić do samodzielnego działania... Albo niech dalej będzie gamoniem.
I jeszcze jedno: aż razi po oczach ten bełkot, który tu jest wypisywany. Dziwi mnie, że wszyscy leją na to ciepłym moczem. Zamiast nakierować na odpowiednie działanie to podaje się elegancko na tacy rybę. Rzygać się już nawet nie chce. Sori za spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proal    0

Okres docelowy to najpóźniej 3 lata od wypłaty I raty premii. 

 

 

rokiem docelowym jest ostatni rok obowiazywania biznesplanu czyli rok 5. lata posrednie agencje nie interesuja..

 

 

Rokiem docelowym jest rok który sobie odbierzesz ale ie dalej jak 3.

 

Widzę tu pewne rozbieżności. W instrukcji jest napisane, że rok docelowy to rok zakończeniu biznesplanu więc skoro założymy, że pierwsza rata wpłynie w marcu 2017 roku to w biznesplanie w zakładce "Uprawy" oraz "Roczne obroty zwierząt" jako rok docelowy należy podać stan na rok 2019 (biorąc 3 lata do osiągnięcia wielkości ekonomicznej) czy 2021?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu pewne rozbieżności. W instrukcji jest napisane, że rok docelowy to rok zakończeniu biznesplanu więc skoro założymy, że pierwsza rata wpłynie w marcu 2017 roku to w biznesplanie w zakładce "Uprawy" oraz "Roczne obroty zwierząt" jako rok docelowy należy podać stan na rok 2019 (biorąc 3 lata do osiągnięcia wielkości ekonomicznej) czy 2021?  

 

 nie wiem jak dokladnie jest w nowych naborach ale w starym bylo tak ze rokiem docelowym byl ostatni rok biznesplanu czyli rok 5. i to w tym roku trzeba bylo osiagnac te 4 esu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

W rozporządzeniu wyraźnie jest napisane że max 3 lata od wypłaty premii czyli 2019 w naborze 2016 w naborze 2015 to rok docelowy to 2018. Wystarczy ze zrozumieniem przeczytać rozporządzenie.
W poprzednich latach było 5 lat a teraz nie ma tak dobrze. Bo wzrost trzeba utrzymać od 3 do 5 roku.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W rozporządzeniu wyraźnie jest napisane że max 3 lata od wypłaty premii czyli 2019 w naborze 2016 w naborze 2015 to rok docelowy to 2018. Wystarczy ze zrozumieniem przeczytać rozporządzenie.

W poprzednich latach było 5 lat a teraz nie ma tak dobrze. Bo wzrost trzeba utrzymać od 3 do 5 roku.

 a no wlasnie. ja wiem ze w starym naboze trzeba bylo osiagnac 4 esu w 5 roku. a lata wczesniejsze agencje nie interesowaly. widocznie teraz jest inaczej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiancyk17    1

Tak czytam wszystkie te tematy i widzę ze nie można wysłać wniosku o wypłacanie pierwszej raty pieniędzy jeśli nie będzie miało sie przepisanie ziemi na siebie a ja w biznes planie mam podane 1 ha darowizny od ojca a za pieniądze mam kupić 7 ha. Moje pytanie jest takie czy będę musiał kupić tą ziemię za swoje pieniadze i dopiero agencja wypłaci mi pierwszą ratę czy jak wyśle wniosek o pieniądze i z pieniędzy za młodego rolnika bede mógł kupić te 7 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W momencie kiedy będziesz składał wniosek o płatność I raty premii musisz mieć tytuł prawny do działek wskazanych w biznesplanie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To w agencji spytać musisz. A tak swoją drogą to tanią ziemie macie jak za 80tys czy nawet 100 kupisz 7ha. U mnie to 2 by kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiancyk17    1

Freetaxi czyli te działki co miałem wpisane jako darowizna muszę w momencie składania wniosku mieć na siebie a te co mam wpisane w biznes planie moge kupię za pieniądze na młodego rolnika?
Waldii1 cała inwestycja kosztowała mnie będzie 180 tysięcy za tę 7 ha ale 100 tyś ma być właśnie przeznaczona z młodego rolnika. Cena za hektar nie jest duża ale kupuje całe gospodarstwo od faceta kawałki są różne i lepsze i gorsze dlatego taka cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Małe pytanie dotyczące struktury zasiewów. W rozporządzeniu jest napisane:

 

"3. Zmiany polegające na zwiększeniu lub zmniejszeniu o nie więcej niż 10 punktów procentowych skali produkcji
roślin danego gatunku mierzonej udziałem powierzchni uprawy w całości upraw lub zwierząt danego gatunku mierzonej
liczbą zwierząt w gospodarstwie nie wymagają zgody Agencji, jeżeli zostanie spełniony warunek określony w § 22 pkt 4
lit. d. W przypadku zmian dotyczących udziału powierzchni uprawy zbóż, roślin strączkowych, roślin motylkowych drobnonasiennych
lub warzyw zmiany określa się w odniesieniu do całej grupy uprawianych roślin."
 
Trochę zawiły ten ustęp niby mam jakąś swoją teorie na ten temat ale nie wiem czy zgodną z prawdą, może jest ktoś wstanie na podstawie przykładu to wyjaśnić i dla upraw polowych i zwierząt?
Edytowano przez danield28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dzisiaj nie pora i czas liczyć bo kalkulator może się pomylić :) Odnośnie starego naboru z PROW 2007-2013 o zmianach w strukturze produkcji tutaj http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/2014/C/MR_zgodnosc_struktury_produkcji_poprawiony.pdf


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

to panowie jak mam wpisany lubin zolty , to moge go posiac w ostatnim roku czy co roku musze go siac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufojola    1

witam mój ojciec prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni około 8 ha jest to dosyć małe gospodarstwo ale mam pytanie bo ojciec chciałby przepisać na mnie pole za 1 rok to czy mógł bym skorzystać z dotacji na młodego rolnika i jakie są tego warunki!!! dodam do tego ze nie jestem po żadnej szkole rolniczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam993    0

Witam nie wiecie moze kiedy bedzie lista bo do mojego biura powiatowego niemoge sie dodzwonic wogule nie odbierają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Lista ma być do połowy kwietnia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Do KRUS podajecie wszystkie działki czyli dzierżawy i grunty własne czy tylko własne i część dzierżaw?  nie wiem czy jakieś konsekwencje będą jeśli części z nich nie zarejestruje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalma22    1

w połowie kwietnia będzie że na początku maja a skończy się na tym że będzie 13 maja. Do mnie dzwonili przed świętami jeszcze z agencji o koszt jednej inwestycji także jeszcze to pewnie chwile potrwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ktoś mówił że dziś miała być

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

MR 15. Czy zeby w ogóle złożyć wniosek o wypłatę pierwszej raty premii trzeba stać się właścicielem wszystkich działek podanych w biznesplanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj