Polecane posty

Piotrek6911    5

A czy jak w bp mam modernizacje obory wpisaną to faktury za piach,cement itp. będą się liczyć do rozliczenia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale zgoda juz chyba jest skoro jest projekt parwie taki sam jak był tylko zeby go zatwierdzili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Robocza jest ale na papierze nie ma pewnie jeszcze bo raczej ogłosiliby.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Czytaliście wnioski z konsultacji społecznych do projektu? Nie uwzględnili naszych komentarzy bo ponad 90% wniosków ma ponad 15pkt. To państwo schodzi na psy. Ciekawy kiedy wyjdzie nowelizacja? Chciałbym wydać pieniądze a przynajmniej zamówić sprzęt przed zmiana cenników bo i tak mi brakuje z pierwszej raty. A czy ktoś mi powie czy jeśli wcześniej miałem wpisany ciągnik z użyczenia a teraz zakupiłem to musze robić zmiany do biznesplanu?

 

No sorry bardzo, ale nie zmienia się zasad w czasie gry... było od początku w tym naborze 15pkt? BYŁO! Więc o co te pretensje? Tak jak w naborze w 2014 roku miało być ok 7700 wniosków przyznanych aż tu nagle na prawie 17 000 wniosków... sorry ale tam powinno być 7700 i następny nabór a nie kolesiostwo się nachapało... OCZYWIŚCIE NIE WSZYSCY ale byli tacy... Chcesz 12 pkt startuj później, proste...


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ale Ty jesteś prosty człowiek. wszyscy powinni być traktowani równo i niektórzy nie mogli czekać na następny nabór i nawymyślali zobowiązań a osoby rozpatrujące jeszcze niektórym urwali punkty i teraz brakuje np.0,5 do 15.  Ciekawe jak Ty byś się czuł jak byś miał np 14,9pkt.  nic bym nie mówił jakby wydali decyzje a dopiero później obniżali punktacje.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej333    12

No sorry bardzo, ale nie zmienia się zasad w czasie gry... było od początku w tym naborze 15pkt? BYŁO! Więc o co te pretensje? Tak jak w naborze w 2014 roku miało być ok 7700 wniosków przyznanych aż tu nagle na prawie 17 000 wniosków... sorry ale tam powinno być 7700 i następny nabór a nie kolesiostwo się nachapało... OCZYWIŚCIE NIE WSZYSCY ale byli tacy... Chcesz 12 pkt startuj później, proste...

Ale chyba dla każdego lepiej byłoby gdyby obniżyli do 12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

co ci da jak dadzą ci decyzje to już nic nie będziesz mógł zmienić nawet jakby pkt zmniejszyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niekoniecznie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

O ile Kierownik BP wyda zgodę i nie spadniesz z listy. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wogle to niech zrobią to liste pierw a potem będzie sie myślało dalej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Ale Ty jesteś prosty człowiek. wszyscy powinni być traktowani równo i niektórzy nie mogli czekać na następny nabór i nawymyślali zobowiązań a osoby rozpatrujące jeszcze niektórym urwali punkty i teraz brakuje np.0,5 do 15.  Ciekawe jak Ty byś się czuł jak byś miał np 14,9pkt.  nic bym nie mówił jakby wydali decyzje a dopiero później obniżali punktacje.

 

Wszyscy traktowani równo. Jestem na tak i obiema rękami się pod tym podpisuję. No ale nie mów mi że Ci pistolet do głowy przystawiali bierz zobowiązania i premię bo jak nie to... Było coś takiego? No ja o tym nie słyszałem... Jeśli składałeś wniosek to zapewne umiesz czytać i myśleć, nigdzie nie było obowiązku składania wniosku. Nie jednemu przez jakieś punkty, terminy premia przepadła, ale żyją... Akurat znam to, że wszystko pasuję oprócz jakiegoś małego ułamka 0,0X więc takie gadanie to mnie nie rusza. Pozdrawiam niezadowolonych.


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

To skoro tak się podpisujesz wszystkimi kończynami pod traktowaniem równo, to dlaczego nie protestujesz jeśli chodzi o dopuszczenie prowadzących do otrzymania premii, mimo, że tak samo było wiadomo, że im ona nie przysługuje jak nie przysługuje tym poniżej 15 pkt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Kolega Rangiz ma racje, słowem bym się nie odezwał gdy wydali decyzje w terminie czyli do 180 dni a nie wydłużanie terminu, zmiany dla kierujących i zmiany z punktami dla nowych wniosków, to powinno być tak że jak już musimy dłużej czekać to zmniejszenie do 12 pkt nie stanowiłoby problemu. ale przy korycie już się nie myśli o ludziach dzięki którym do tego koryta się dopchali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

No sorry bardzo, ale nie zmienia się zasad w czasie gry...

Nie protestuję?

 

 

Tam ktoś o punkatach napisał więc to głównie do niego odpowiedzi były skierowane...

 

edit: nabór 2015 bez zmian a 2016 na nowym rozporządzeniu i tyle w tym temacie i tak powinno być a nie misz-masz

Edytowano przez mszk8

"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

No ale przecież w innych aspektach zmienili zasady w trakcie gry i  ci to nie przeszkadza, a z punktami to już jesteś zadowolony, że niektórzy nie dostaną. Hipokryzja i tyle.

 

Poza tym, skoro w nowym naborze zmniejszamy do 12 to wiadomo, że większość z tych między 12-15 z tego naboru złoży ponownie w nowym i znowu te same wnioski do przerabiania. Brak sensu, brak logiki. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

Witam!

Kupił ktoś z was ciągnik na MR starszy niż 5 lat np produkcji 1992r podobno nie mogą podważyć takiego zakupu jak jest faktura i ciągnik jest sprawny i dopuszczony do ruchy w UE .Można taki zakup wykonać tylko w programie MR i nie łączą z innymi pomocami.Czekam na odp.Pozdrawiam! Chce zakupić ale nie nowy . Z resztą  co można kupić za 70tyś. zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czemu ten kraj jest taki chory teraz to chłopa przed chlopem trzeba bronić bo sie pozbijają dlaczego niema tak jak gdzie indziej że ze chłop z chłopem to jedna renka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli mówisz o młodym z PROW 2007-2013 to tak. Można. Aczkolwiek najpierw lepiej wystosować zapytanie, żeby w razie czego mieć podkładkę na papierze. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

No ale przecież w innych aspektach zmienili zasady w trakcie gry i  ci to nie przeszkadza, a z punktami to już jesteś zadowolony, że niektórzy nie dostaną. Hipokryzja i tyle.

 

Poza tym, skoro w nowym naborze zmniejszamy do 12 to wiadomo, że większość z tych między 12-15 z tego naboru złoży ponownie w nowym i znowu te same wnioski do przerabiania. Brak sensu, brak logiki. 

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1411?do=findComment&comment=1757126

ten post Rangiz przeczytaj

 

 

A po co ten co miał 12-15 pkt składał wniosek, skoro miał zostać negatywnie rozpatrzony?


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Co mam przeczytać w swoim poście niby?

 

Nie rozumiesz, że człowiek składał waląc co się da i mając prawie 19 punktów wg założeń. Ale to były punkty wirtualne, bo co do połowy tych przepisów dotyczących punktów nikt nie wiedział jak je interpretować, a sami sprawdzający wnioski mieli w dopiero w listopadzie czy grudniu szkolenia odnośnie tego. I tak z prawie 19 spadło mi na 14,5. Więc ja składając wniosek nie mogłem wiedzieć, że mi spadnie (chociaż tego nie wykluczałem), a taki prowadzący składał i na starcie wiedział, że mu nie przysługuje premia. Mimo to jemu na rękę poszli, mi nie. Jeszcze mam ci to tłumaczyć dalej, czy twoja cebularska radość z tego, że ktoś wyszedł z tego pokrzywdzony przysłania ci logiczne (zakładam, że nim się wykazujesz) myślenie?

 

Nie ma problemu większego, złoże wniosek jeszcze raz i zapewne dostanę premię kilka miesięcy później, tylko po co to komu? Dodatkowa robota i dla mnie i dla ARiMR. 

 

 

Edytowano przez Rangiz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Rangiz

Kto Ci kazał brać te zobowiązania ??!! NIKT!! Miałeś NAKAZ złożenia wniosku??!! NIE !!!Sam brałeś i Ci spadło fakt nie z Twojej winy, ale jak wcześniej pisałem ŻADNE reguły w (trakcie rozpatrywania) nie powinny być zmieniane...

Skoro piszesz, że w następnym naborze złożysz to po co ten lament?

Edytowano przez mszk8

"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Ostatni raz ci odpowiem, bo rozbrajasz mnie i szkoda czasu mi na ciebie.

 

Skoro ŻADNE reguły nie powinny być zmienianie to dlaczego nie protestujesz wobec innych zmian, które wejdą w życie jak choćby zmiana dotycząca prowadzących, za to ochoczo bronisz pozostawienie 15pkt w naborze 2015. Przy czym jedno i drugie w żaden sposób nie dotyczy cię bezpośrednio, a nawet zmniejszenie punktów daje Tobie osobiście potencjalne korzyści. Pytanie retoryczne, bo i tak pokazałeś jakim typem człowieka jesteś, bo nie chodzi ci o żadną sprawiedliwość (bo jej nie ma i jej nie bronisz co już wykazałem i uargumentowałem), a o szeroko pojętą "polaczkowatość", w stylu - większa radość ze zdechniętego świniaka u sąsiada niż z 15 nowonarodzonych u siebie.

 

Pozdrawiam i pamiętaj, karma zawsze wraca ;)

Edytowano przez Rangiz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Ostatni raz ci odpowiem, bo rozbrajasz mnie i szkoda czasu mi na ciebie.

 

Skoro ŻADNE reguły nie powinny być zmienianie to dlaczego nie protestujesz wobec innych zmian, które wejdą w życie jak choćby zmiana dotycząca prowadzących, za to ochoczo bronisz pozostawienie 15pkt w naborze 2015. Przy czym jedno i drugie w żaden sposób nie dotyczy cię bezpośrednio, a nawet zmniejszenie punktów daje Tobie osobiście potencjalne korzyści. Pytanie retoryczne, bo i tak pokazałeś jakim typem człowieka jesteś, bo nie chodzi ci o żadną sprawiedliwość (bo jej nie ma i jej nie bronisz co już wykazałem i uargumentowałem), a o szeroko pojętą "polaczkowatość", w stylu - większa radość ze zdechniętego świniaka u sąsiada niż z 15 nowonarodzonych u siebie.

 

Pozdrawiam i pamiętaj, karma zawsze wraca ;)

 

Mów do słupa a słup jak d***...

Nie wiem już który raz napiszę, że żadne zmiany nie powinny być dokonywane w trakcie rozpatrywania wniosków, zasady były jasne...


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj