Polecane posty

ChiquitaB    754

co do wykształcenia to często po ukończeniu i zdaniu r3 dostaje się świadectwo które jest niewystarczające dla agencji więc otóż owe świadectwo i świadectwo ze szkoły innej średniej itd wysyłamy do OKE i po jakimś czasie przysyłają nam dyplom który akceptuje agencja bez problemu. Taki mały szczegół. Jak ktoś ma same gimnazjum to wtedy bodajże kaszanka bo r3 nie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zienio9    0

Panowie mam pytanie. Młody rolnik wrzesień 2015. Niedawno wziąłem ziemię w dzierżawę, która nie jest wpisana w biznesplanie i teraz pytanie. ESU obliczam z ziemi co jest w biznesplanie, czy z tej dzierżawy też mam obliczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Z tego co nie masz w biznesplanie WEG nie liczysz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zienio9    0

Dzięki za info. Mam jeszcze jedno pytanie, na jesień zasiałem uprawe ( trawe nasieną), której nie miałem wpisanej do biznesplanu, do kiedy mam czas żeby napisać agencji prośbe o zmiane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Poczekaj jak ogłoszą listy i dostaniesz decyzję. Wtedy będziesz sobie zmieniał co będziesz chciał. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

R3 wystarcza jesli byles zarejestrowany jako domownik przez min 3 lata do czasu złożenia wniosku.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelgawel    0

Koledzy, niestety 1347 stron nie sposob przeczytac, bo praca czeka. Szybkie pytanie:

czytam i w roznych tematach przewija sie stwierdzenie, ze mlody rolnik zeby ubiegac sie o dofinansowanie z tytulu wlasnie bycia mlodym rolnikiem powinien miec wyksztalcenie rolnicze (chyba, ze zle to jakos interpretuje).

Tu znalazlem informacje odnosnie warunkow ktore spelniac powinien mlody rolnik, zeby zakwalifikowac sie do wsparcia. Nigdzie nie widze zadnej wzmianki o wyksztalceniu? Myle gdzies fakty?

http://agropartner24.pl/aktualnosci/platnosci-do-mlodych-rolnikow-w-doplatach-2015

Jestem nowy w branzy i duzo czytania przede mna, a temat rolnictwa i przepisow - rzeka jak widze.

 

pozdrawiam

Edytowano przez pawelgawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie musisz mieć wykształcenia przy składaniu wniosku o przyznanie pomocy. Aczkolwiek będziesz musiał je uzupełnić w terminie do 36 miesięcy od otrzymania decyzji o przyznaniu pomocy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Premia dla młodych rolników to wsparcie na rozpoczęcie działalności rolniczej w wysokości 100 000 PLN. Natomiast ta stawka w euro to kwota dodatkowej płatności dla młodych rolników przy dopłatach bezpośrednich. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelgawel    0

Teraz juz wszystko jasne. Sporo tego wszystkiego, dla kogos, kto nie mial wczesniej stycznosci z tematem.

Ciezko sie polapac do czego bylbym upowazniony, a do czego nie i jakie warunki powienienem spelniac, zeby nie stracic jakichs mozliwosci.

 

BTW freetaxi swietny blog, mnostwo przydatnego info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Poczekaj jak ogłoszą listy i dostaniesz decyzję. Wtedy będziesz sobie zmieniał co będziesz chciał. 

@freetaxi słuchaj, a ja na przykład wróciłem właśnie z agencji( oddział Ostrołęka) dowoziłem oferty na maszyny i babka mi wyliczyła 20,68pkt i mówię jej że skoro tak to będę robił zmiany w biznesplanie i będę zmniejszał pkt( plan nawozowy np wyrzucę) po ogłoszeniu listy, a ona stwierdziła, że muszę to zrobić przed ogłoszeniem listy... Także "co kraj to obyczaj" oni sami nie wiedzą co kiedy będzie można zrobić...

z pozytywnych informacji powiedziała, ,że planowane ogłoszenie listy to 29 styczeń:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można zmniejszyć punkty o ile oczywiście Kierownik BP wyrazi na to zgodę. Widocznie słabo doinformowana. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Cześć.

 

Osoba która pisała dla mnie biznesplan popełniła pewien błąd, a mianowicie na pierwszej stronie nie dodała telefonu kontaktowego do mnie w związku z czym agencja nie ma ze mną kontaktu. Czy jeśli nie został podany numer telefonu będą się ze mną kontaktować listownie (adres zamieszkania został podany poprawny) ? Czy może mieć to jakiś negatywny wpływ na to czy uzyskam dotację ? Zadaję takie pytanie, ponieważ nie było u mnie żadnej kontroli, ani nie dostałem informacji o poprawkach we wniosku ( mój doradca był przekonany, że na pewno będą przesyłać wniosek do poprawki bo zawsze coś znajdą).

 

Pozdrawiam   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak nie podałeś numeru telefonu to ci zrobią wezwanie pisemne o ile będzie konieczność oczywiście. U niektórych moich klientów mimo podania numeru do kontaktu i tak wysyłali wezwania :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ja mam takie pytanie czy jak ktoś brał kredyt suszowy w tym roku czy moze sie pozbyć dzialek i kto iny bedzie bral doplaty ipt nap mr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak weźmiesz premię to działki, które miałeś w biznesplanie będziesz musiał podać do wniosku o dopłaty. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale czy ta osoba co wzieła kredyt moze sie wyzbyc działek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To już trzeba w banku pytać. Nie przerabiałem takiej kwestii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Jak długo może trwać procedura na MR od czasu ogłoszenia listy ? czy mogą się nie wyrobić do końca maja ?chodzi mi o terminy składania wniosków o dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o bank bym sie nie martwil tylko o arimr czy sie nie będa czepiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Decyzja to moment będzie u Ciebie Gen. A to kiedy przejmiesz działki wskazane w biznesplanie, ubezpieczysz się jako rolnik i złożysz wniosek o wypłatę I raty premii to zależy tylko od Ciebie. Masz na to 9 miesięcy od odebrania decyzji. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Czy to oznacza ze można to przeciągnąć o rok z uwagi na zobowiązania zbywającego działki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj