Polecane posty

MAti348    0

Mr 2015 

Jak można uzasadnić wybór opryskiwacza o pojemności 3000 litrów ? Bo nie chcą się zgodzić z ich wyliczeń wynika że mogę jedynie 1500 litrów mam jakieś 40 ha sama uprawa roślinna ? Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

mam pytanie odnośnie młodego rolnika z PROW 2007-2013, dostałem dofinansowanie ponad rok temu, i w biznes planie zakładałem tylko produkcję rośliną a teraz chciałbym również zacząć produkcję zwierzęcą, hodowla bydła opasowego z zakupu cieląt(na początek ojciec zrobi przemieszczenie 20-30 sztuk na mnie bo ma wszystkiego 70 sztuk, a później będę już kupować od okolicznych rolników), i czy muszę występować o zgodę do dyrektora oddziału o zmianę założeń biznesplanu ? i co najpierw zrobić: poprawić wniosek i biznesplan czy przemieszczenie bydła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

dziś zajechałem do agencji spytać się co i jak z tym MR, Pan powiedział żebym się zgłosił w poniedziałek w celu jakiś tam drobnych poprawek, powiedział też że kierownik BP dostał pismo aby do końca stycznia BP wysłały do OR opracowane listy, także początkiem lutego powinny być listy wojewódzkie. Oby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mid7 podanie ze zmianą do wniosku i zaktualizowanym biznesplanem składasz i robisz sobie przemieszczenie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

Mid7 podanie ze zmianą do wniosku i zaktualizowanym biznesplanem składasz i robisz sobie przemieszczenie.

 

a te podanie to wystarczy odręcznie napisać czy są na stronie agencji jakieś specjalne druki ? i jeśli będę korzystał z budynku ojca do hodowli bydła to wystarczy umowa użyczenia ustna czy musi być na piśmie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gogusss96    57

Wczoraj jeszcze cisza a dziś z rana telefon o zgłoszenie się o poprawi w biznes planie i uzgodnienia w sprawie opryskiwacza ( pewnie za duży 2500l na 30 ha )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma jakiegoś "sztywnego" podania więc jak napiszesz to będzie dobrze. Co do użyczenia budynku to nie składasz żadnej unowy na tym etapie. W razie ewentualnej kontroli możecie sobie ją spisać na kolanie ☺


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Z praktyki od 14 dni do 2 miesięcy.

 

 

Aż specjalnie sprawdziłem. Wniosek o zmiany złożyłem 10.11 a odpowiedź przyszła 19.11 także 9dni. Oddział Elizówka  :) Kasa też jakoś szybko mi wpłynęła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

Nie ma jakiegoś "sztywnego" podania więc jak napiszesz to będzie dobrze. Co do użyczenia budynku to nie składasz żadnej unowy na tym etapie. W razie ewentualnej kontroli możecie sobie ją spisać na kolanie ☺

 

a mam jeszcze jedno pytanie: wraz z podaniem składam tylko te strony wniosku i biznesplanu co różnią się w porównaniu to pierwszej wersji czy wszystkie jeszcze raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Proponuję wydrukowanie całości.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

Proponuję wydrukowanie całości.

 

dzięki za porady :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zmiany, o których piszesz będą wymagać pozwolenia Kierownika BP. Raczej zgodę Ci wydadzą :) Jeśli chodzi o zmiany w inwestycjach w środowisko i klimat to pamiętaj, że nie możesz spaść poniżej 15 punktów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Witam czy mogę zadzwonić do oddziału agencji w celu sprawdzenia czy moja prośba o zmiany została w ogóle sprawdzona ponieważ mija już prawie 3 miesiąc i żadnego odzewu ??? Oddział to Lublin Elizówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Piotrek6911 mi 21 stycznia minie 4 miesiace od skladania podania o zmiane BP i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MobbDeep    0

Witam. We wrześniu 2015 roku dostałem decyzję o przyznaniu dofinansowania(Ułatwianie startu młodym rolnikom). Jestem jeszcze uczniem, chodzę do 4 technikum rolniczego. Gdy składałem wniosek napisałem w nim,że jeszcze się uczę w technikum rolniczym. By spełnić wymagania dotyczące dotacji wystarczy posiadać wykształcenie zawodowe rolnicze, które już zdobyłem. Niebawem będę zdawać kwalifikację na technika. 
I tu moje pytanie: Czy skoro we wniosku napisałem że uczęszczam do technikum rolniczego muszę zdobyć wykształcenie technik rolnik? Czy zasadnicza zawodowa rolnicza wystarcza?(jeśli nie zdałbym teraz mam jeszcze 2 lata by zdobyć wykształcenie technik rolnik.Pytam się na wszelki wypadek, gdybym nie zdał kwalifikacji technika). 

Z góry dzięki za pomoc :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Co tam kolego nie wiesz w tym zestawieniu?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Kolega się uczy w technikum rolniczym w nowym systemie gdzie zdaje sie 3 egzaminy, 2egz na zawód a ostatni 3 egzamin na tytuł technika. Jeżeli po 2 zdanych egzaminach zdobędziesz tą kwalifikacje/zaświadczenie R3  (Prowadzenie produkcji rolniczej) To masz czystą sytuacje. Po zdaniu R3 możesz ambitnie podejść do R16. Powinieneś wiedzieć takie rzeczy, czego uczą w tej szkole? :D Jest wykaz zawodów które kwalifikują się do premii MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Dzisiaj miałem kontrol w sprawie MR 2015 wszystko było Ok nie byli bojowo nastawieni ;)

a cos poza tym powiedzieli np do kiedy maja byc te chore kontrole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załapałem się na premie młodego rolnika z starego naboru i teraz moje pytanie jest takie czy będę mógł go zaliczyć jako wkład własny na prow 2015-20?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Witam czy mogę zadzwonić do oddziału agencji w celu sprawdzenia czy moja prośba o zmiany została w ogóle sprawdzona ponieważ mija już prawie 3 miesiąc i żadnego odzewu ??? Oddział to Lublin Elizówka.

 

Dzwon ! Ja wysyłałem koniec listopada i po jakis 2 tyg przyszla decyzja. Tez elizowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj