Polecane posty

pablo6234    80

 P= O x U x 15/M. Łąki też są użytkami rolnymi więc do punktacji się liczą. 

 

Dzięki wielkie za pomoc bo jak byłem w doradztwie to mi gościu liczył x 10 

a tak po za tym z jakiego jesteś woj. freetaxi i czy dojeżdżasz do klientów może ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na kawę pół Polski nie jadę ale jak coś to pisać, dzwonić :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Czy MR można łączyć z kredytem CSK na zakup ziemi?? MR nie był by wkładem własnym do kredytu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak chcesz to połączyć?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1887    0

Witam. Mam pytanie może ktoś się orientuje. złożyłem na MR w tym naborze pierwszym z nowego PROWu i w biznesplanie napisalem ze bede kupował byczki i odchowywał na opasy i teraz w styczniu pasuje mi parę sztuk zakupić i pytanie czy muszą one już być kupowane na fakturę jak jeszcze nie wiem czy wogole dostane i gospodarstwo nie jest na mnie.I jeszcze takie jedno pytanie jak bym mogł kupic takiego byczka kiedy miał bym przyznana ta premie jesli ja nie był bym na wacie ani ta osoba sprzedajaca tego cielaka. zeby pozniej miec sie wykazac przed katrola jakims dowodem zakupu. Dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Działka ma około 4,5 ha i przeznaczam na to 100 tyś z MR a resztę finansuje z kredytu CSK.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Czy MR można łączyć z kredytem CSK na zakup ziemi?? MR nie był by wkładem własnym do kredytu.

aktualnie są w ogóle kredyty CSK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie wiem. Ja narazie nie startowałem na mr ale dziś się dowiedziałem że po żniwach będzie ziemia na handel za rowem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

u mnie tez nie było kontroli na MR co mnie nawet dziwi bo na dopłaty to standardowo co roku tez jestem prowadzacym

Czy wszyscy co złożyli wnioski, na MR we wrześniu mieli już kontrol? Jestem ciekaw, bo jak narazie u mnie cisza.

 

 

Edytowano przez krzysiek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazda    14

Witam  złożyłem właśnie wniosek na młodego rolnika we wrześniu, kontrole miałem 25 listopada, tam nie pasowało parę powierzchni ale mówili że to jest drobnostka i dostanę potem wezwanie na poprawki do agencji i tyle kazali czekać też na jakiś raport i cisza.... A chłopaki z kontroli ogarnięte dało się normalnie pogadać a nie jakieś buce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Do mnie dzwonil z agencji ze w poniedzialek powinienem dostać list od nich żeby poprawki wprowadzić i prosil aby zrobic to od razu bo ich poganiają teraz. Kazal do wniosku dopisać firmę od której mam wycenę na sprzet bo ceny chcą sprawdzić czy ich nie kantuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

Witam serdecznie :) mam pytanie rok temu dostałem premię  którą już  wydatkowałem   , z powodu sytuacji na rynku chciałbym zmienić trochę strukturę zasiewu (zmienić zasiew pszenicy jarej na ozimą )  Powinienem złożyć podanie o zmianę biznesplanu do prezesa agencji ?  Jeśli tak to czy trzeba złożyć  tylko tą tabelkę z zasiewami czy to z wyliczeniem esu też jest potrzebna  ? Oraz kolejne pytanie czy po roku  od otrzymania premii mogę bez problemu podjąć pracę na  umowę o prace ? 

Edytowano przez endrju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

ja też kontrolę miałem już nawet nie pamiętam kiedy (chyba początkiem listopada) miałem jedną niezgodność, w między czasie dzwoniłem do BP miałem dostać wezwanie i na razie cisza, tak więc chyba nie wszystkich w agencji pogonili ;[ a już myślałem że na wiosnę będą jakieś inwestycje...

Jeśli lista wyszła by w marcu, byłbym na zielonej i potem bym się pośpieszył z formalnościami to kiedy realnie mógłbym się spodziewać przelewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz955    40

Witam wszystkich. :)

W najbliższym naborze chciał bym wystąpić o dofinansowanie na młodego.

Właśnie zaczynam sobie szukać różnych informacji, żeby coś wiedzieć za nim zgłoszę się gdzieś o konkretną pomoc.

A więc jestem w takiej sytuacji, że moje średnia z Kuj-Pom to 15,40 ha.

Mój tata może przepisać mi jakieś 5,50ha, no i planujemy kupno ziemi na wiosnę 10ha G.O.

I teraz nie wiem jak jest dokładnie, czy mogę jakoś otrzymać pieniądze na zakup zięmi? Czy musze ją kupić i składać na jakieś maszyny.

Przeglądałem też taki artykuł: http://kredyt-rolnik.com.pl/nawet-70-tysiecy-euro-dla-mlodych-rolnikow-zakup-ziemi-kredyt-mrcsk/

Czyli z niego wynika, że mógłbym kupować te 10 ha jako do tego żebym miał te 15,40ha tak ? :mellow: Wtedy chodzi o to że spłacą mi tą dotacją część kredytu.

Może mi ktoś pomoże czy dobrze myślę czy źle, czy wgl to jeszcze będzie obowiązywało na 2016 r :)

Przepisane będę również miał mleko, krowy. 

Pozdrawiam :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Endrju jeśli chodzi o zmianę struktury produkcji zapoznaj się z tym dokumentem i policz czy w ogóle musisz składać zmianę z podaniem. Link http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/2014/C/MR_zgodnosc_struktury_produkcji_poprawiony.pdf


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak ja wzielem na mlodego rolnika dzierzawy wszystko i czesc mam od rodzicow a czesc od sasiadki a teraz ona chce to sprzedac a mnei nie jest stac na to kupno to co mam zrobic jak ona to sprzeda ja mam umowe notarialnie podpisana na 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1029    0

Czy żeby dostać 2 pkt za rośliny wysokobiałkowe trzeba ich uprawiać min. 1ha ?

I czy pkt. za inwestycje budowlana w oparciu o prawo budowlane należą się za remont obory ?

I czy dzierżawy na umowę ale nie na +5 lat są wliczane np. przy obliczaniu struktury czy tylko swoje własne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

Endrju jeśli chodzi o zmianę struktury produkcji zapoznaj się z tym dokumentem i policz czy w ogóle musisz składać zmianę z podaniem. Link http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/2014/C/MR_zgodnosc_struktury_produkcji_poprawiony.pdf

Dzięki za link według tego schematu mam nie znaczną różnice max 7 procent :)

bo trzeba też zachowywać  stosunek  zbóż ( w tym kukurydzy ) do reszty roślin ? 

Edytowano przez endrju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Zmiany w strukturze produkcji roślinnej należy określać na podstawie zmian w udziale powierzchni danej uprawy lub grupy upraw w łącznej powierzchni upraw czyli na podstawie zmian w strukturze zasiewów.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

Wie ktoś może czy rozporządzenie Ministra Rolnictwa z 29.06.2015 jest aktualne?
Dotyczy zmian sankcji w Młodym Rolniku z PROW 2007- 2013, bo dostałem pismo (muszę dostarczyć oświadczenie podpisane)odnośnie spełnienia standardów ochrony roślin i dobrostan zwierząt a w nim napisane ze sankcje za niespełnienie wszystkich 3 standardów wynosi 25 % a na stronie ARiMR jest że za każde jest 5 % sankcji, także jak to jest?? Podpowie ktoś kto jest tego pewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

 

Ze strony ARiMR: 

 

27 czerwca 2015 r. weszły w życie przepisy rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" objętego PROW na lata 2007-2013 (Dz. U. z 2015 r., poz. 895).

Wprowadzone zostały zmiany dotyczące:

1) zmniejszenia i zmiany sposobu naliczania sankcji z tytułu niespełnienia standardów zakresie ochrony środowiska, higieny i utrzymania zwierząt

Za niespełnienie warunków w ww. trzech zakresach, sankcje będą nakładane oddzielnie dla każdego obszaru po 5%, nie zaś jak to było dotychczas, w wysokości 25% kwoty pomocy niezależnie od liczby wykrytych nieprawidłowości. Przepisy dotyczące stosowania zmniejszenia ww. sankcji odnoszą się również do beneficjentów, którzy nie spełnili tych warunków lub są zobowiązani na podstawie decyzji do zwrotu nienależnie nadmiernie pobranych płatności. W takim przypadku postępowanie w sprawie zmian decyzji z urzędu wszczyna organ, który wydał decyzję.

2) zobowiązania beneficjentów pomocy do składania oświadczeń o spełnieniu wymagań w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt

Oświadczenie o spełnieniu ww. wymagań w okresie 3 lat od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej będzie składane w terminie 60 dni od dnia upływu 3 lat od dnia wypłaty pomocy tj. w terminie takim, jak określony dla złożenia sprawozdania z realizacji biznesplanu. Oświadczenie o spełnianiu wymagań do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty pomocy będzie składane w terminie 60 dni poprzedzających dzień upływu 5 lat od dnia wypłaty pomocy. Niezłożenie każdego z ww. oświadczeń zagrożone jest sankcją w  formie zwrotu 3% kwoty premii. Wprowadzenie obowiązku przedkładania ww. oświadczeń, ma na celu zapewnienie dokumentowania spełniania zobowiązań w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt przez wszystkich beneficjentów. Obowiązkiem składania ww. dokumentów zostali objęci ci beneficjenci pomocy, dla których nie upłynął jeszcze termin na przedłożenie w ARiMR sprawozdania z realizacji biznesplanu oraz ankiety monitorującej.

 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

Free Taxi Ja to wszystko rozumiem, tylko dlaczego w piśmie od ARiMR jest sankcja 25% czyli stara a na ich stronie jest po 5 % sankcji.. ludzi wprowadzają w błąd

Edytowano przez przemo2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Witam

Czy rachunek wystawiony przez rolnika będącego na ryczałcie spełnia wymogi rozliczenia się z Młodego Rolnika 2014?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj