Polecane posty

macin87    71

Dzisiaj coś mówili w agrobiznesie że trzeba do 31 grudnia rozliczyć PROW 2007-2013. Nakazywali by pośpieszyć się z rozliczaniem dofinansowań. Czyli jak wziąłem MR w marcu tego roku to muszę rozliczyć się już teraz czy w ciągu 3 lat (w biznesplanie mam wpisane że w 2016 mam zamiar zakupić sprzęt)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Źle zrozumiałeś. Ty masz 3 lata od wypłaty premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbert_88    1

Witam wszystkich,
Dostałem dofinansowanie na młodego rolnika we wrześniu Prow 2007-2013.
Kieruje pytanie odnośnie używanej maszyny(ciągnik). Czy mogę zakupić taki ciągnik z 2010 roku jeszcze w tym roku ewentualnie w przyszłym roku(styczeń,luty)? Czy również umowa kupna sprzedaży jest akceptowana? Rozmawiałem z kobietą z ARiMR z oddziału regionalnego i powiedziała że nie, a po rozmowie z kobietą z centrali ARiMR wręcz przeciwnie. Jeżeli korzystam tylko z programu młody rolniki nie korzystam z programu modernizacji to mogę zakupić maszynę nawet starsza niż 5 lat i na umowę kupna sprzedaży? Czy ktoś wie czy jest jakiś konkretny zapis w tej sprawie? Czy można zakupić taka maszynę? Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzymając się rozporządzenia to w momencie zakupu przez Ciebie maszyna nie może być starsza niż 5 lat. Druga opcja to ta, która przewija się przez forum. Owszem można kupić maszynę starszą niż 5 lat aczkolwiek polecam zrobić sobie w tej sprawie indywidualne zapytanie na piśmie, żeby mieć w razie czego podkładkę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbert_88    1

Dzięki za odpowiedź a sprawa umowy kupna sprzedaży po opłaceniu podatku w urzędzie skarbowym zamiast faktury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Fakura VAT powinna być wedle tego co do tej pory było. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Trochę nie w temacie no ale co tam ;)

w przyszłym roku moja mama kończy 55 lat. renty strukturalne znieśli ale czy jest coś w zamian?? Czy ma szanse na jakoś wcześniejszą emeryturę?? Nie ma 25 lat składkowych w KRUS.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Prawnie to nie dopuszcza się wstąpienia do toczącego się postępowania na miejsce wnioskodawcy przez następcę prawnego wnioskodawcy albo nabywcę gospodarstwa lub jego części ani przejmującego posiadanie gospodarstwa lub jego części; przyznania pomocy następcy prawnemu beneficjenta albo nabywcy gospodarstwa lub jego części ani przejmującemu posiadanie gospodarstwa lub jego części.

 

czyli ze co wtedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Andrzej szanse są ale jak będzie miała 67, chyba że coś teraz zmienią .........., też mam tą sytuacje w domu


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A no nic Warchest. Sprawa zamknięta. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

55 lat i bodajże 30 lat składkowych i wcześniejsza emerytura się należy. 5 lat ubezpieczenia w KRUSie chyba można podciągnąć, jeżeli będzie dwóch świadków starszych, którzy potwierdzą że pracowała w gospodarstwie jak np. jeszcze się uczyła. Moja mama ma 56 lat i jak składałem na młodego to ona się dowiadywała co i jak. No i właśnie coś takiego jej powiedzieli. No i wtedy dostajesz jakies 75% emerytury czyli cos ok 600zł.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek35    0

Witam wszystkich,

Dostałem dofinansowanie na młodego rolnika we wrześniu Prow 2007-2013.

Kieruje pytanie odnośnie używanej maszyny(ciągnik). Czy mogę zakupić taki ciągnik z 2010 roku jeszcze w tym roku ewentualnie w przyszłym roku(styczeń,luty)? Czy również umowa kupna sprzedaży jest akceptowana? Rozmawiałem z kobietą z ARiMR z oddziału regionalnego i powiedziała że nie, a po rozmowie z kobietą z centrali ARiMR wręcz przeciwnie. Jeżeli korzystam tylko z programu młody rolniki nie korzystam z programu modernizacji to mogę zakupić maszynę nawet starsza niż 5 lat i na umowę kupna sprzedaży? Czy ktoś wie czy jest jakiś konkretny zapis w tej sprawie? Czy można zakupić taka maszynę? Dziękuję.

 

Ja też dostałem MR we wrześniu, dzwoniłem do ARiMR z zapytaniem i odpowiedzieli mi, że maszyna może być starsza niż 5 lat, ale musi być w dobrym stanie technicznym. Jeżeli będą mieli wątpliwości co do stanu tech. lub ceny będą opierać się o opinie rzeczoznawcy, będzie można też rozliczyć się umową kupna-sprzedaży. Ale lepiej zanim wydasz kasę upewnij się, kontaktuj się z osobą która rozpatruje twój wniosek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z tą umową sprzedaży to dla mnie wątpliwa sprawa. Lepiej mieć to na piśmie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D-e-x-t-e-r    2

Witam, czy wiadomo już coś o MR tym najnowszym 2015... Kiedy lista... Bo wniosek złożyłem ale u mnie zero kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nic nie wiadomo. Trzeba czekać zgodnie z terminami z rozporządzenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

na umowie dzierżawy pola podpisanej w Urzędzie Gminy co musi się znaleźć? Ma ktoś jakiś wzór taki żeby Agencja zaakceptowała?

Edytowano przez pawelus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

jezeli chcesz kupic maszyne uzywana to trzeba jeszcze zrobic jej wycene

Jeśli nie łączysz z modernizacja to nie trzeba nic wyceniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

Mam pytanie czy jeżeli w biznesplanie podałem na rok 2015    1 krowę i miałem ją do października roku 2015 to muszę zmienić biznesplan czy nie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

idz z ta krowa

 


Witam

Powiem tak w tamtym roku to sami leszcze zalapali sie na mlodego rolnika , w tym roku weszly surowsze zasady . a w ubiegłym roku dzierźawy nalapales na 10 lat notarialnie i kase wzieles 70% w gospodarstwo a 30% samochód lub dziwki chore....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Jeżeli chcę jechać na dniach rozliczyć się z premii z MR, nabór na starych zasadach muszę wziąść coś po za fakturami zakupu do Agencji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Potwierdzenie przelewu jeśli płaciłeś bezgotówkowo i ze strony ARiMR wykaz dokumentów do rozliczenia WDPK-1/144.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

Pytanie czy esu w drugim i trzecim roku musi być większe niż w roku początkowym czy może być trochę mniejsze?

Edytowano przez lukaszgg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj