Polecane posty

osky    0

MR 2014

 

21.09.2015 wniosek o płatność.

Żadnych poprawek.

4.11.2015 zlecenie przelewu do centrali.

23.11.2015 kasa na koncie po 61 dniach.

 

Równe sto tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Osky, ciekawe podsumowanie. Zaskoczyła Cię kwota przelana na Twoje konto? Oczekiwałeś innej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osky    0

Wydawało mi się, że premia ma być wypłacona w dwóch ratach 80/20, ale nie narzekam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Nieznajomość prawa szkodzi... Stary nabór był wypłacany w całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszg82    1

hej,wkrótce mija mi termin MR 2010,w związku z czym złożyłem ankietę monitorującą,wszystko jest tip top,ale jest mały problem bo p.urzędnik ARiMR zażyczyła sobie dodatkowe oświadczenia od sprzedających pole które zakupiłem ze środków MR że otrzymali gotówkę ode mnie. minęło przeszło 4 lata od tego faktu zakupu, w agencji mają wszystko złożone włącznie z aktami notarialnymi gdzie jasno jest zapisane za jaką kwotę jest pole zakupione i że zapłatę sprzedający otrzymał co potwierdza notariusz.

czy to jest po prostu typowa złośliwość urzędnika,bo z tego co mi wiadomo to jeszcze nikt z takim podejściem się nie spotkał do tak oczywistych rzeczy jak Akt Notarialny.wkurzyłem się bo do agencji mam prawie 100km jazdy i jeszcze muszę odszukać sprzedających i prosić ich o takie błahe rzeczy.

samo to że pół roku temu miałem totalną kontrolę odnośnie tego programu i wszystko GRA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

U mnie dziś mija 60 dni od złożenia wniosku o płatność, w piątek miałem kontrole, 9.11 poszło polecenie przelewu. Trzeba czekać cierpliwie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

hej,wkrótce mija mi termin MR 2010,w związku z czym złożyłem ankietę monitorującą,wszystko jest tip top,ale jest mały problem bo p.urzędnik ARiMR zażyczyła sobie dodatkowe oświadczenia od sprzedających pole które zakupiłem ze środków MR że otrzymali gotówkę ode mnie. minęło przeszło 4 lata od tego faktu zakupu, w agencji mają wszystko złożone włącznie z aktami notarialnymi gdzie jasno jest zapisane za jaką kwotę jest pole zakupione i że zapłatę sprzedający otrzymał co potwierdza notariusz.

czy to jest po prostu typowa złośliwość urzędnika,bo z tego co mi wiadomo to jeszcze nikt z takim podejściem się nie spotkał do tak oczywistych rzeczy jak Akt Notarialny.wkurzyłem się bo do agencji mam prawie 100km jazdy i jeszcze muszę odszukać sprzedających i prosić ich o takie błahe rzeczy.

samo to że pół roku temu miałem totalną kontrolę odnośnie tego programu i wszystko GRA.

 

czego dotyczyla kontrola(co sprawdzali),o co pytali,jakich dokumentow chcieli,opisz jesli mozesz,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

co nie którzy tak się interesują rolnictwem i ze sprawami z nim związanymi , że nawet nie wiedzą ile kasy powinni dostać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

hej,wkrótce mija mi termin MR 2010,w związku z czym złożyłem ankietę monitorującą,wszystko jest tip top,ale jest mały problem bo p.urzędnik ARiMR zażyczyła sobie dodatkowe oświadczenia od sprzedających pole które zakupiłem ze środków MR że otrzymali gotówkę ode mnie. minęło przeszło 4 lata od tego faktu zakupu, w agencji mają wszystko złożone włącznie z aktami notarialnymi gdzie jasno jest zapisane za jaką kwotę jest pole zakupione i że zapłatę sprzedający otrzymał co potwierdza notariusz.

czy to jest po prostu typowa złośliwość urzędnika,bo z tego co mi wiadomo to jeszcze nikt z takim podejściem się nie spotkał do tak oczywistych rzeczy jak Akt Notarialny.wkurzyłem się bo do agencji mam prawie 100km jazdy i jeszcze muszę odszukać sprzedających i prosić ich o takie błahe rzeczy.

samo to że pół roku temu miałem totalną kontrolę odnośnie tego programu i wszystko GRA.

 

Kolega też musiał złozyc takie oswiadczenie od firm handlujacych maszynami ze dostali kase za maszyny. Za rok konczy mu sie młody rolnik. Ciekawe czy i mi beda kazali cos takiego złozyc. Dwie firmy mam bardzo daleko bo jadna za Warszawa a druga w Kielcach a dwie blisko. Najwyzej przeslą mailem jesli jest taka mozliwosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

dlatego lepiej zrobić przelew i masz potwierdzenie i święty spokój nie musisz latać i kombinować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A nie tak, teraz myśl o potwierdzeniu.
Czekamy tej listy z 2015 z niecierpliwieniem, zaraz wiosna trzeba budowac a tu cisza ...........


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osky    0

co nie którzy tak się interesują rolnictwem i ze sprawami z nim związanymi , że nawet nie wiedzą ile kasy powinni dostać .

 

Kasy dostanę tyle samo, po prostu wydawało mi się, że na szkoleniu na początku 2014 roku facet z agencji przedstawiał prezentację i tam była mowa o tych dwóch ratach, i dotyczyło to PROW 2007-2013.

Odnośnie interesowania się rolnictwem, to niestety muszę Cię zawieźć, ponieważ jestem czynnym rolnikiem, ojcu w gospodarstwie pomagam od dzieciństwa i swoją przyszłość wiążę właśnie z rolą. Niestety nie jestem jednym z tych, którzy wyciągają kasę z unii i wracają sobie do miasta, chociaż się im nie dziwię, jeśli mają taką możliwość.

Także idź się wyżywaj na kimś innym. 

Na tym forum widzę, że tak samo króluje polactwo, i każdy post musi być po polacku skomentowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

Kasy dostanę tyle samo, po prostu wydawało mi się, że na szkoleniu na początku 2014 roku facet z agencji przedstawiał prezentację i tam była mowa o tych dwóch ratach, i dotyczyło to PROW 2007-2013.

Odnośnie interesowania się rolnictwem, to niestety muszę Cię zawieźć, ponieważ jestem czynnym rolnikiem, ojcu w gospodarstwie pomagam od dzieciństwa i swoją przyszłość wiążę właśnie z rolą. Niestety nie jestem jednym z tych, którzy wyciągają kasę z unii i wracają sobie do miasta, chociaż się im nie dziwię, jeśli mają taką możliwość.

Także idź się wyżywaj na kimś innym. 

Na tym forum widzę, że tak samo króluje polactwo, i każdy post musi być po polacku skomentowany.

cieszy mnie to niezmiernie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

mam taką sprawę sprowadzam maszynę z niemiec zakup na młodego rolnika 2007-2013, Jakie Konkretnie informacje dane powinny się znaleźć fakturze ?

Wiadomo coś komuś i numerze PKD wymaganym na takiej umowie jeżeli kupuje się maszynę za granicą?

I czy może być to maszyna od prywatnego rolnika który odprowadza podatek VAT i może wystawić fakturę czy tylko firma ?

Edytowano przez szopen158

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dzwoń do agencji i pytaj o szczegóły dokumentacji


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

W internecie na stronie ARIMR znalazłem takie coś 

 

Oświadczenie powinno zawierać następujące dane:

a. imię i nazwisko/nazwę sprzedającego;

b. adres zamieszkania/siedziby sprzedającego (ulica, nr lokalu, kod pocztowy, miejscowość, kraj);

c. nazwę sprzętu/maszyny/urządzenia (markę, typ, model);

d. datę zakupu przez sprzedającego;

e. miejsce zakupu przez sprzedającego (kraj, miejscowość); oraz następującą treść: „Oświadczam, że ww. używane maszyny i urządzenia w dniu sprzedaży nie były starsze niż 5 lat.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Otóż tak to że w wytycznych jest może zostac przez nich dwuznacznie zinterpretowane, może jeszcze wycene przez rzeczoznawcę bedzie potrzeba dostarczyc tam z nimi nic nie wiadomo jak na kogo się trafi.
Najlepiej bedzie jak jutro zadzwonisz i zapytasz co i jak ma byc.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

Jutro to wezmę wydrukuje to co tu napisali i pójdę z tym do nich to jest podkładka teoretycznie nie mogą tego podważyć skoro tak jest zapisane w rozporządzeniu 

Ale mój inteligenty doradca od wniosku dobrze wiedział że będziemy sprowadzali maszyny z zagranicy i nic nie mówił a po fakcie nagle takie coś z tym PKD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

te wszystkie informacje są zawarte w rozporządzeniu przejrzyj parę stron wstecz to były wspomniane te paragrafy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

te wszystkie informacje są zawarte w rozporządzeniu przejrzyj parę stron wstecz to były wspomniane te paragrafy

 

święta prawda, ludzie czytajcie rozporządzenie, strone arimr, minrol tam prawie wszystkie informacje z forum są dostępne i opublikowane, pan freetaxi wymaga kasy za każdą konkretną podpowiedz, tutaj, jak każdy zauważył od niego się nikt nie dowie, zobaczcie sobie, na każde konkretne pytanie nie odpowiedział ani razu, sami sprawdzcie...(kasa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Miał ktoś wezwanie dotyczące konieczności przedstawienia ofert cenowych na sprzęt zadeklarowany do zakupu w naborze z sierpnia/września? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj