Polecane posty

Witam,
przepraszam, że trochę nie w temacie, ale czasem trzeba tak postąpić. Pisze pracę dyplomową z tematyki doradztwa rolniczego i jedną z metod zebrania danych jest ankieta. Czy pomoglibyście mi Panie/Panowie i wypełnilibyście krótką ankietkę? 10 pytań bez żadnych problemów. Byłabym wdzięczna.
LINK DO ANKIETY:     http://www.ankietka.pl/ankieta/205302/media-spolecznosciowe-w-doradztwie-rolniczym.html

Pozdrawiam,
Aneta Sikorska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19549

no właśnie problem jest taki, że słupki graniczne są tylko na odległości 10m a dalej ich nie ma i nie wiadomo jak konkretnie idzie granica na mapce jakoś ze skosu ale dokładnie nie wiemy..

to nie jest takie proste jak Ci się wydaje.. śmiecić śmiecą i będą dopóki tam się nie odgrodzi i nie posprząta tego syfu jak będą znowu śmiecić wtedy wojne można robić i policję wołać

 

ile taki geodeta może wycenić ? jak do 500zł to by nie było źle a jak powyzej to już kiepsko

 

 

Geodeta za 500 zł ? zapomnij żeby ci czasem dwójki nie zaśpiewał ceny są kosmiczne niestety.

Północna wlkp odtworzenie granic 

pierwszy słupek 400 każdy następny 100 z fakturką bez 300 pierwszy 50 każdy następny to cena za pierwszą działkę każda następna z fakturką cena jak za pierwszą bez

także ceny nie zabijają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No ja płaciłem 4 słupki 1600 zł. za odnowienie znaków granicznych, to i tak tanio w moim rejonie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19549

cena którą podałem jest bez targowania

będę odnawiał granicę na wszystkich działkach koszt max 7 tysi(10 działek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Północna wlkp odtworzenie granic 

pierwszy słupek 400 każdy następny 100 z fakturką bez 300 pierwszy 50 każdy następny to cena za pierwszą działkę każda następna z fakturką cena jak za pierwszą bez

także ceny nie zabijają

 

to ty tyle cenisz czy ktoś ?

generalnie to chodzi o odtworzenie słupków a jak by nie patrzeć 1-2 słupki wystarczą

chyba, że jest ich więcej nie mam pojęcia ale mi wystarczy jak będzie/ą wkopane 1 lub 2 łupki aby wiedzieć gdzie idzie granica bo jedenfrajer już dobre kilka metrów łąki sobie przyorywał przez ostatnie xxx lat


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Freetaxi,

pragnę Ci publicznie złożyć podziękowania za porady, których tu udzielasz. Dzięki nim wypłata premii dla młodego rolnika (z ubiegłorocznego naboru) odbyła się bezproblemowo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dzięki :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika_925    0

Dzwoniłam dziś do OR Warszawa i pan prowadzący mój wniosek powiedział, że polecenie przelewu zostało wykonane. W środę minie miesiąc jak wysłałam prośbę o zmiany w biznesplanie, na razie brak decyzji. Wniosek o płatność -28.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

Witam
Mam takie pytanie czy bedac MR moge byc pelnomocnikiem w arimr dla innego rolnika? I drugie pytanie czy jesli zona dostala w spadku grunty rolne a dokladnie udzial 50% w tych gruntach i my to uzytkujemy nie mamy tego w prg a skladamy wniosek o platnosci to nie bedzie potraktowane jako nie samodzielne prowadzenie gospodarstwa i nie zgodnie z prg? Prosze o odpowiedz z gory diekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batista1902    0

Witam. Będąc MR mogę ubezpieczyć np. siostrę jako domownik ?? Bo w KRUS-ie wymagają żeby tam u nich w papierach napisać że siostra mi pomaga w gospodarstwie i nie wiem czy to nie bedzie przeszkadzało w samodzielnym prowadzeniem gospodarstwa. z góry Dzięki :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Witam

Mam takie pytanie czy bedac MR moge byc pelnomocnikiem w arimr dla innego rolnika? I drugie pytanie czy jesli zona dostala w spadku grunty rolne a dokladnie udzial 50% w tych gruntach i my to uzytkujemy nie mamy tego w prg a skladamy wniosek o platnosci to nie bedzie potraktowane jako nie samodzielne prowadzenie gospodarstwa i nie zgodnie z prg? Prosze o odpowiedz z gory diekuje

 

zaznaczasz że na tych działkach masz umowe krótko terminową i po problemie.....


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maximusss    1

Witam :) Otrzymał ktoś może już decyzję od Arimr w sprawie nowego MR z rekrutacji z września? Mi powiedziano, że w ciagu 3 tygodni juz będzie wiadomo i przyjdzie decyzja a juz miesiąc mija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Listy jeszcze nie ma, decyzji też. Jeszcze poczekamy pewnie. W tej chwili trwają kontrole na miejscu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kontrole dotyczące powierzchni i zasiewów deklarowanych we wniosku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kontrolę mają osoby, u których jest niezgodność powierzchni czy uprawy z wnioskiem o dopłatę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Na pewno? Wcześniej była coś mowa że wszyscy mają podlegać kontroli. Chociaż faktycznie do mnie zadzwonił dosłownie 15 minut temu i powiedział że jutro przed południem przyjadą i chodzi im tylko o jedną działkę, potem tylko protokół i wszystko, zapytałem czy jakieś dokumenty będą potrzebne to powiedzieli że nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

U mnie na kilkanaście jedna osoba ma zapowiedzianą ewentualną kontrolę. Wszyscy? Wątpię. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Ja tam nie wiem, wiem że tu na forum była swego czasu taka informacja, w odr też swego czasu tak mówili. Jednak w trakcie rozmowy padło bardzo istotne słowo: wytypowane (o gospodarstwo chodzi rzecz jasna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

MR 2015, w poprzednim tyg. miałem kontrolę terenową, sprawdzali 16 losowych działek.W moim powiecie jest 6 wniosków i  wszystkich mają sprawdzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj