Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maximusss    1

a Te 15pkt to minimum żęby wniosek przyjeli? Bo mam 11,23 swojej ziemii i 5ha dzierżaw wiec za ziemie powinienem miec duzo punktów, wykształcenie technik rolnik wiec tez, znajoma co mi pomagała przy wniosku mówiłą ze za jakies szkolenia za które mam wziac udział tez punkt dostane a i róznica wieku miedzy moja mama co mi przepisała gosp a mna jest większa niz 25 lat to tez jakis punkt miałem miec, a z nieoficjalnych zrodeł (znajomy znajomego) powiadomił mnie ze mam tylko 12,5 punkta. Nie wiem czy zle sprawdził czy jakas punktacja jest dziwna ale macie moze link za co te punkty sa przydzielane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Grzesiu, nie ma tam daty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maximusss    1

https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/Pomoc_dla_mlodych_rolnikow/D2015000098201.pdf   chyba wreszcie udało mi sie znalezc te rozporzadzenie jakb ktos potrzebował jeszcze


Z tego co przeczytałem to punkty będa liczone 0,25p na 1ha wiecej niz srednia krajowa, a czy za sam fakt że sie ma srednia krajowa będa punkty? bo we wczesniejszych MR było chyba ze jak sie ma minimum srednia to dostał osie 10 pukntów a potem za kazdy 1ha wiecej dodatkowo jeszcze punkty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Nie ma punktów za sam fakt ze posiadasz srednia krajowa. U mnie w podlaskim kazde 0,25 pkt liczono od 12,24 ha czyli sredniej wojewódzkiej. Skoro wniosek juz złożyłes to musztarda po obiedzie pozostało Ci czekać. Musisz spokojnie przeanalizować za co mógłbyś dostać punkty. Skoro za wykształcenie masz 5 za szkolenia 2, różnice wieku 2 to daje nam 9. 16,23 ha jest to 5,75 ha powyzej krajowej od której jest liczone w twoim województwie. czyli  daje nam to 1,43 pkt w sumie 10,43 pkt. (paragraf 16).  Zastanów sie co tam jeszcze masz w biznesplanie. Czy zakładałeś ze bedziesz uprawiał wysokobiałkowe (2pkt) moze plan nawozowy (2pkt) udział zbóż w strukturze zasiewów (0,5pkt) inwestycja związana z ochroną srodowiska (mozna uzyskać az 5 pkt) itd. Policz spokojnie, narazie póki nie masz decyzji odmownej nie ma czym sie denerwować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Odnośnie starego naboru oraz maszyn podanych w biznes planie

Czy trzeba informować agencje o każdej zmianie stanu np. sprzedaży niektórej z maszyn, itp.?

Czy ten spis maszyn przejmowanych  lub użyczonych był ważny tylko na dzień składania wniosków o przyznanie płatnośći?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Mamy prawie 3200 osob na mlodego. Ciekawe kiedy będą listy rankingowe kto dostal a kto nie . A pytanie z innej beczki czy na ten nabor modernizacji mozna startowac nie majac wyksztalcenia rolniczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Grzesiu, nie ma tam daty.

No to jak nie ma daty to może być ciężko, pani która mi prowadzi wniosek twierdzi że data musi byc, a mało tego musi byc zgodna z tą wpisaną w umowie. Ja mam pieczątę "Stwierdzam własnoręcznośc podpisu. Miejscowośc, dnia ......" I do tego piecząka pani która to widziała i pieczatka urzedu gminy

Edytowano przez Grzesiu95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maximusss    1

kurde byłem teraz w Agencji i odrzucili wniosek bo miałem spadek po ojcu w 2012 roku a nie uwzględniaja że uczyłem się dziennie i nie obrabiałem ziemi, mówili że szanse na odwołanie są zerowe. Miał ktoś z WAs podobną sytuacje? podobno w poprzednim było cos takiego ze jak sie uczyło to można było w tej sytuacji wybrnąc a w tym rozporzadzeniu tego nie ma neistety :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Witam zostalo mi sporzadzic umowe uzyczenia ciagnika od dziadka i maszyn od rodzicow. Wie ktos jak ja spisac ? Wystarczy odrecznie napisana umowa z podpisami czy musi byc jakis konkretny wzor umowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Dziś dzwoniłem do osoby która rozpatruje mój wniosek o płatność i mówiła że mam wszystko w porządku i że dziś wyśle polecenie przelewu czy coś takiego więc w jakim terminie można spodziewać się pieniędzy na koncie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Witam.
Czy mieliście problemy z czerwonymi polami? Które pojawiają się od tak? Moge podac zrzuty biznesplanu o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

pieniadze przelewaja w przeciagu miesiaca od daty złożenia wniosku o platnosc . piotrek6911 KRUS zalatwiles od reki czy bez tego skladales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek254    0

A wiadomo ile osób ze świętokrzyskiego dostanie premie ?

Gdzie najwięcej osób złożyło macie jakieś informacje?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Witam.

Czy mieliście problemy z czerwonymi polami? Które pojawiają się od tak? Moge podac zrzuty biznesplanu o co chodzi

Bez powodu raczej nie powinny się pojawiać, raczej jakiś błąd musiałeś zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

15 września złożyłem wniosek o MR. Na cały powiat Legionowski jako pierwszy złożyłem wniosek, i najprawdopodobniej jako ostatni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Czy umowę dzierżawy z datą pewną można podbić w innej gminie niż jest posiadana działka i właściciel? Pani z ARIMR tak mi zaproponowała, ponieważ pewien notariusz stawia problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam wiecie coś może na temat dofinansowania małych gospodarstw na czym to polega ? kto może się starać o take coś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Ja w KRUS zarejestrowałem się jako rolnik w czerwcu a czekałem na zaświadczenie nie całe dwa tygonie.

To znaczy że od dziś do max 30 dni powinien być przelew.

Edytowano przez Piotrek6911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj