Polecane posty

słuchajcie, jak to jest z tym przejmowaniem "gospodarstwa w całości lub tworzenie gospodarstwa z gospodarstw przejętych w całości"

 

standardowo jeżeli przejmujemy  te gospodarstwo i np. ten od kogo je bierzemy zostawi sobie kawałek działki siedliskowej (poniżej 1 ha), bo przecież gdzieś musi mieszkać, to czy to nie wykluczy w Młodym Rolniku jako przejęcie w całości gospodarstwa?

 

chyba ciężko uznać żeby, ktoś miał zostać zupełnie bez niczego, bez poniżej nawet tego 1 ha??

 

Przecież nawet w Kusie jest, że "sobie (taka osoba) może zostawić tylko działkę do 0,5 ha (razem z siedliskiem!)"

 

i dlatego we wzorze tej umowy w KRUS jest nawet taki punkt:

 

"Wydzierżawiająca oświadcza, że pozostawiona(e) w użytkowanie działka(i) gruntu nie przekracza(ją) 1 ha fizycznego i nie stanowi(ą) ponad 1 ha przeliczeniowy użytków rolnych".

 

Na stronach agencji jeszcze piszą że przekazanie ma dotyczyć tylko własności, chociaż tego nie ma w rozporządzeniu

Edytowano przez RomanGatkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobnik    3

Witam :) mam takie pytanko. Czy jako mlody rolnik mozna dorobic sobie cos za granica? A dokladniej przytrafila sie okazja wyjechania na 3-4 tyg za granice do niemiec do pracy przy choinkach w grudniu, a ze w grudniu nie ma co robic w polu, to tym bardziej mnie kusi wyjechac dorobic conieco ;) i tu tez moje pytanie: wyplate z MR dostalem 23 grudnia, a decyzja byla w pazdzierniku, a wyjazd ma byc z koncem listopada. jest to praca legalna wiec czy w takim razie nie wyrzuca mnie z KRUSu? i co z tym sie wiaze zwrot MR. czy musze byc rok w krusie od dostania decyzji czy od wyplaty pomocy? lub tez czy jak pojade na tak krotki okres to KRUS itp sie o tym nie dowie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fend930    3

Czy mając 11.80 hektara mogę ubiegać się o dotacje dla młodego rolnika mieszkam w woj kuj-pomorskim i planuję się rozwijać myślicie że mam szanse ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Przelicz punkty czy wogóle będziesz miał 15 no i ciekaw jestem czy zdążysz napisać wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sss    2

mam pytanie dotyczące tabli 5, czy plon główny musi być podany z ha czy z całej powierzchni? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon11133    0

Witam . Mam pytanie odnośnie młodego rolnika . Jeśli mamy działy specjalne (produkcja pomidora i ogórka pod osłonami plus uprawa orzecha laskowego ) . Czy wtedy mogę mieć mniej hektarów ? I czy obowiązuje mnie zakup maszyn typu głębosz sugerowanych w pytaniach do młodego rolnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Fend930 najpierw policz sobie wielkość ekonomiczną w okresie wyjściowym a potem punkty. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek255    1

Panowie proszę o jakieś wyjaśnienia, przyszło do mnie dziś pismo z arimr INFORMACJA O MOŻLIWOŚCI ZAPOZNANIA SIĘ Z AKTAMI SPRAWY:  i tam m. in. informuję o możliwości zapoznania się z aktami sprawy i wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań. Dodam, że brakuje mi niecałe 40 miejsc do otrzymania premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

wysyłając wniosek o płatność z wymaganymi dokumentami to ksero dokumentów musi być przez kogoś zatwierdzone czy wystarczy jak sam skseruje i wyśle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kserokopie najlepiej poświadczyć w Biurze Powiatowym. Czystych kserówek nie uznają. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Osobiście jak zawieziesz to Ci sami poświadczą kserokopie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Panowie proszę o jakieś wyjaśnienia, przyszło do mnie dziś pismo z arimr INFORMACJA O MOŻLIWOŚCI ZAPOZNANIA SIĘ Z AKTAMI SPRAWY:  i tam m. in. informuję o możliwości zapoznania się z aktami sprawy i wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań. Dodam, że brakuje mi niecałe 40 miejsc do otrzymania premii.

To pismo jest zawsze wysyłane przed wydaniem decyzji o odmowie przyznania pomocy. Możesz pojechać i w obecności pracownika przejrzeć dokumenty, podpiszesz że się zapoznałeś i będą mogli od razu wydać decyzję. A jak nie skorzystasz z możliwości zapoznania się z aktami sprawy, to po 7 dniach od pisma które otrzymałeś wydadzą decyzję odmowną.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

dziś dzwoniła do mnie pani z krusu i pow ze jest już zaświadczenie odnośnie wniosku o płatność mówi ze dostali pozwolenia wydawania zaświadczeń jak tylko składa się papiery ubezpieczeniu się w krus wiec każdy już się powinien wyrobić do tego 30 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja dziś byłem u siebie w krus (śląskie powiat kłobucki) jak zawsze milutka pani (fajna 30)powiedziała żebym zajżał do nich w przyszłym tygodniu bo jak narazie system im nie działa i nic nie mogą wprowadzić jak i nie wydadzą żadnego papierka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

Mam pewien problem , brat przepisał na mnie działkę która była już kwalifikowana do młodego rolnika a bodajże nie może tak byc jak to teraz załatwić aby ta działka przeszła znowu naniego a ja sobie wydzierzawie inną jak to najprościej rozwiązać słyszałem ze notariusz moe wysłać jakiś aneks ale nie wiem na jakiej asadzie to działa może ktoś mi pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Chodzi Ci kolego o nowy nabór bo jeśli tak to nie możesz podawać działek, na które była przyznana pomoc w ramach "Ułatwianie startu młodym rolnikom". 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

tak chodzi mi o nowy nabór , ale co teraz mam zrobić da sie jakoś załatwic aby na brata ponownie przeszła ta działka abym ja jej nie miał  ktoś coś mówił o aneksie od notariusza ale na czym to polega ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia ale na pewno nie możesz mieć tej działki zadeklarowanej. Wydaje mi się, że na początek będzie rozsądnie "uderzyć" do notariusza. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj