Polecane posty

Bartek01    7

Panowie czy spotkał się ktoś z problemem w związku z wpisem do ewidencji gruntów umowy dzierzawy pomiedzy ojcem a synem? w świetle prawa jest to podobno niemożliwe, jakieś porady jakich argumentów użyć w przypadku odmowy? kilku znajomych z terenów wiejskich nie miało takich problemów, ja natomiast wydzierżawione grunty Bede mieć na terenie dużego miasta. A krus wymaga zatwierdzenia umowy dzierzawy do ubezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pierwsze słyszę. Ze 3/4 moich klientów tak zrobiło i problemu nie było. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

A ja mam takie pytanie? Moim rodzicom brakuje kilka lat do emerytury, czy gdyby ojciec przepisał na mnie gospodarstwo w celu uzyskania premi w tegorocznym naborze. Będą mogli się ubezpieczyć jako domownik, żeby odciągnąć do emerytury. I czy ten okres będzie się liczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Jak najbardziej. Będziesz mógł ubezpieczyć rodziców jako domowników i będzie im się to zaliczać do okresu składkowego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikolaj90    9

Witam. ile potrzebuje kopi umowy dzierżawy z poświadczeniem podpisu?? bo  słyszałem gdzieś ze trzeba mieć kopii i nie wiem czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oscilek    0

Może inaczej miałem to myśli. Podlegasz ubezpieczeniu od dnia w jakim miałeś akt/umowę dzierżawy :)

 

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

a mi się wydaję że nie musisz posiadać tytułu technika wystarczy abyś miał ukończone technikum rolnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Freetaxi potrzebuję drobnej pomocy a mianowicie jeśli chcę zdobyć 2 pkt za inwestycję budowlaną to mogę wpisać w biznesplanie że wymiana dachu z eternitu na blachę trapezową i nie podawać konkretnego budynku tylko wpisać na budynku gospodarczym że będzie wymiana i koszt? przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

Czy jeśli gospodarstwo zostanie przekazane na własność, ale nie w całości dostanę punkty za różnicę wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

Młody rolnik 2014. dzis złożona poprawka do wniosku i wniosek o płatość odrazu. Zobaczymy co z tego bedzie. mzoe jakies 2-3 tygodnie i bedzie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Czy można wpisać 2ha ziemniaków jadalnych albo przemysłowych w PRG ( dotyczy starego naboru) tak aby poprawić wynik ESU w  roku docelowym?

W jaki sposób należy udokumentować taka uprawę ( we wniosku o dopłaty wykazać ze sa posadzone ziemniaki czy konieczny dowód sprzedaży w razie kontroli)?

Dodam że mam około 10ha upraw  i ciężko bez produkcji zwierzęcej wykazać ESU

 

I przy składaniu we wrześniu rok bazowy i docelowy pozostaje tak samo 2014-2020 jak podczas składania wniosku rok temu?

Czyli defa kto na wiosnę 2020 musze posadzić te ziemniaki czy rok później?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

Jak to już jestem ubezpieczony w KRUS? Wczoraj załatwiłem notariusza. Z aktem pojechałem do geodezji i zostawiłem tam akt. Po czym pojechałem do KRUSu żeby się ubezpieczyć. Na co pani w okienku w KRUSie powiedziała mi, że muszę posiadać zaświadczenie z gminy o ilości posiadanych hektarów fizycznych i przeliczeniowych. Pojechałem do gminy, pani w gminie powiedziała mi, że musi mieć zaświadczenie z geodezji. Więc nie mogę na razie nawet złożyć w KRUSie podania o zapisanie mnie do KRUSu. Jutro jadę prosić geodezję żeby szybciej wydali mi te papiery które będą potrzebne do gminy. W gminie kobitka powiedziała że wyda mi odpowiedni papier od ręki i dopiero z tym pojadę do KRUSu złożyć odpowiedni wniosek. Tak więc, czemu twierdzisz że już jestem ubezpieczony w KRUS?

 

ja od notariusza poszłem dzierżawy zarejestrować do starostwa i tak z godzine to zajęło coś chyba płaciłem jeszcze ale nie pamietam dokładnie i dostajesz wypis że zmieniono użytkownika, i na akcie notarialnym stawiają pieczątke i Ci oddają ten akt i potem z tym aktem do gminy po wpis o tych hektarach i mi to na tym samym akcie dopisali na końcu strony i potem z tym do krusu -mogą ksero chcieć tego, i wypełniasz papiery i będzie jako rolnik tylko ten papier co poświadcza trzeba czekać

Edytowano przez michatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

Czy do ubezpieczenie w krusie będzie mi potrzebne zaświadczenie z gminy o ilości posiadanych hektarów fizycznych i przeliczeniowych czy wystarczy sam akt notarialny? dodam że chodzi wyłącznie o darowizny bez żadnych dzierżaw .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

wpisz w google mlody rolnik nowa lista i gotowe
lukaszgg musisz miec zaświadczenia z gminy mam taka sama sytuację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oscilek    0

oscilek a co TY załatwiałeś w geodezji że zabrali akt notarialny ??

 

Odpis. Kazali zostawić jeden odpis aktu, żeby przerobić działki z ojca na mnie.

ja od notariusza poszłem dzierżawy zarejestrować do starostwa i tak z godzine to zajęło coś chyba płaciłem jeszcze ale nie pamietam dokładnie i dostajesz wypis że zmieniono użytkownika, i na akcie notarialnym stawiają pieczątke i Ci oddają ten akt i potem z tym aktem do gminy po wpis o tych hektarach i mi to na tym samym akcie dopisali na końcu strony i potem z tym do krusu -mogą ksero chcieć tego, i wypełniasz papiery i będzie jako rolnik tylko ten papier co poświadcza trzeba czekać

 

No właśnie o ten papier poświadczający mi chodzi. Jutro jadę składać wniosek do KRUSu (mam już te wypisy z gminy). Niby mają na to miesiąc, ale mam nadzieję że przyślą mi do końca września. A jak nie to freetaxi pisał że można złożyć bez tego, a potem tylko dosłać to zaświadczenie z KRUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel199306    0

Witam, zacznę od tego że dostałem MR z ostatniego przesunięcia i mam pewien problem mianowicie rodzice mają kredyt preferencyjny pod zastaw ziemii którą deklarowałem we wniosku. Bank nie chcę wyrazic zgody na to aby tą ziemię mi przepisano a nawet na to żebym wziął ją w dzierżawę. Wiecie może czy jest jakaś możliwośc rozwiązania tej sytuacji? Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

wpisz w google mlody rolnik nowa lista i gotowe

lukaszgg musisz miec zaświadczenia z gminy mam taka sama sytuację

Dzisiaj byłem u notariusza to myślisz że jutro mi te zaświadczenie mogą wydać w gminie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj