Polecane posty

ChiquitaB    754

to my mamy pecha bo u nas co roku kontrola. Doszedłem z panią która wypełnia wniosek do ładu i wyszło 18.75pkt więc mogę składać jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

No to pech z tymi kontrolami :-) znam osoby ktore jeszcze wogóle nie miały, a składaja wnioski o dopłaty co roku. Jeśli ktoś korzysta z wielu programów a jeszcze jak raz coś znajdą na kontroli to później ma większe szanse na kolejną kontrolę.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przedłużono termin na składanie wniosków do 16 września. W ciągu 3 pierwszych dni złożono 76 wniosków.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek255    1

A czy osoby kierujące już gospodarstwem będą mogły złożyć wniosek? bo na stronie arimr dalej to samo że tylko urządzający?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Dużo więcej wniosków pewnie się nie złoży. Podrzuciliby kasę do starego naboru i byłoby dobrze. ;)

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak będzie z 5000 wniosków na cały kraj to będzie wszystko. Tak mi się wydaje. Piotrek255 musisz czekać na zmianę rozporządzenia. Wydłużenie terminu na składanie wniosków daje Ci szansę.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mówi się. Ale to między nami doradcami. Ile w tym prawdy to ciężko stwierdzić. Tylko najgorsze jest to, że taka zmiana też będzie wymagała procesów legislacyjnych więc osobiście myślę, że w tej chwili zabraknie na to czasu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1988    11

mogliby to zrobic i mysle ze jest to realne. oczywiście to jest tylko moje zdanie. ale strach pomyslec jak po zakonczeniu naboru okaże się ze wystarczy 13 pkt. chlopy sie totalnie wkur....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Myślę, że do takiej sytuacji raczej nie dojdzie. Rozporządzenie mówi, że wniosek będzie rozpatrzony jeśli spełnia wymóg 15 punktów. Tego trzeba się trzymać w tej chwili. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex1231    0

Witam,
mam pytanie odnosnie wyksztalcenia oraz stażu. Czy rzeczywiście posiadajac wykształcenie wyższe nierolnicze, badz skonczona szkołę średnią trzeba miec 3-letni bądź 4-letni staż w rolnictwie? W rozporządzeniu widnieje spojnik "oraz" jezeli chodzi o te dwie kwestie. Czy ktos orientuje sie jak to jest w praktyce? Wyksztalcenie mozna uzupelnic, no ale co ze stazem? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czyli jeśli masz wykształcenie wyższe nierolnicze to dodatkowo musisz mieć 3 lata stażu. Oba warunki muszą być spełnione łącznie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

A jak ja mam wykształcenie wyższe nierolnicze i ukończony kurs R.3 potwierdzony państwowym egzaminem (kończyłem go w centrum kształcenia rolniczego), to staż jest wymagany? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli masz wykształcenie wyższe nierolnicze to dodatkowo musisz mieć 3 lata stażu. Oba warunki muszą być spełnione łącznie. 

 

ale już ten staż pracy może się opierać jedynie np. na umowie o pracę bez ubezpieczenia jako np. domownik w KRUS (czy trzeba być do tego stażu także ubezpieczony w jakoś w KRUS).

 

Myślicie, że jest szansa w nowym naborze na dotację, jeżeli gospodarstwo obejmuje oprócz tych 10 ha, tylko C-60 i podstawowy sprzęt..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reflex52    0

Posiada ktoś może wzór umowy dzierżawy do której się nie doczepią w arimr (dotyczy naboru z 2014 r.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

Panowie dwa szybkie pytania.

1.Jezeli juz złozyłem wniosek na MR 2015 to moge jeszcze zrobic zmiane i oni wezmą ją pod uwage licząc punkty ???

2. W rozpożądzeniu jest ze moze byc 30% dzierżawy, ale to musi byc równo 30 % dzierrzawy czy nie koniecznie ?? bo ja mam działke dużą i przeciez nie bede jej dzielił zeby wyszło równo 30%

wie ktos cos na ten temat ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteks51    72

Witam, dostałem dzisiaj decyzję o przyznaniu pomocy (nabór 2014) i mam jedno pytanie: W biznesplanie miałem wpisany ładowacz czołowy, ale w zeszłym roku po otrzymaniu decyzji odmownej kupiliśmy ten ładowacz z własnych środków. Czy będę musiał składać poprawkę do wniosku? Czy w ogóle można będzie złożyć jeszcze jakąś korektę?

Edytowano przez barteks51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli kupiłeś ten ładowacz po dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy to będziesz mógł go rozliczyć w ramach premii. O ile oczywiście masz FV na siebie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oscilek    0

Jak to w końcu jest z premią na młodego rolnika i pracą na etacie? Chodzi o nabór 2014. Rozumiem że po przejęciu gospodarstwa rok trzeba być na krusie więc wtedy wchodzi w grę jedynie umowa o dzieło. A po tych 12 miesiącach? Można bez problemu zatrudnić się na umowę o pracę bądź umowa- zlecenie? Agencja się nie czepia o takie coś? Bo na różnych forach czytałem różne opinie na ten temat.

Edytowano przez oscilek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rok od momentu wypłaty premii musisz podlegać ubezpieczeniu rolniczemu więc umowa o pracę odpada. Po 12 miesiącach możesz śmiało iść do pracy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oscilek    0

Rok od momentu wypłaty premii musisz podlegać ubezpieczeniu rolniczemu więc umowa o pracę odpada. Po 12 miesiącach możesz śmiało iść do pracy. 

 

Bo zastanawiam się czy agencja nie przyczepi się o to że: "Jak Pan samodzielnie prowadzi gospodarstwo skoro Pan pracuje?" :P

 

freetaxi Czy miałeś już takich klientów którym udawało się pogodzić premię z młodego rolnika z pracą na etacie (oczywiście dopiero po roku od dnia wypłaty)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

Panowie dwa szybkie pytania.

1.Jezeli juz złozyłem wniosek na MR 2015 to moge jeszcze zrobic zmiane i oni wezmą ją pod uwage licząc punkty ???

2. W rozpożądzeniu jest ze moze byc 30% dzierżawy, ale to musi byc równo 30 % dzierrzawy czy nie koniecznie ?? bo ja mam działke dużą i przeciez nie bede jej dzielił zeby wyszło równo 30%

wie ktos cos na ten ?

pomozexie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przepisy mówią jasno. Masz podlegać ubezpieczeniu jako rolnik 12 miesięcy od dnia wypłaty premii. Są klienci, którzy idą do pracy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Byłem dzisiaj w krusie by się ubezpieczyć a tam mi pani mówi ,że na umowie dzierżawy muszą być podane hektary fizyczne i przeliczeniowe.I teraz skąd ja wezmę przeliczeniowe.U notariusza też problem z poświadczeniem okazania dokumentu za 7,50,wymagają by stawiły się dwie strony i wtedy 20 za podpis.Czy to poświadczenie rzeczywiście przechodzi w łódzkim oddziale.I jeszcze pani w krusie mówi że trzeba złożyć szybko wniosek bo póżniej dopiero po 15 bo zmieniają system.

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj