Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ralnik111    0

freetaxi skąd dokładnie jesteś? bo ja też z mazowsza ;)

Edytowano przez ralnik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Średnia wojewódzka w mazowieckim to 8,55 ha. Wychodzi na to, że te 70 % to będzie 5,99 w zaokrągleniu. Resztę gospodarstwa możesz mieć jako dzierżawę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gdzieś czytałem że pozytywną decyzje można dostać do 31 sierpnia a od 1 września będą wysyłać odmowy faktycznie tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Niektórzy to zadają pytania, jakby ty ktoś z ministerstwa siedział na forum i miał im odpowiedzieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdzicho   
Gość zdzicho

jak ktoś przekroczy 15 punkty to napewno dostanie,strasznie ciezko osiagnąc tą ilosc punktów ,bez wykształcenia nie ma praktycznie szans załapac sie na tą premie ,w tym naborze nie bedzie tyle wniosków co ostatnio ,bo zaostrzyli punktacje i bd sie chwalić kto złożył to dostał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

czy dzierżawy zawarte w gminie są gdzieś zgłaszane? czy tylko wójt podbija dwa egzemplarze dla każdej ze stron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekp24    0

Znalazłem. Dzięki ChiquitaB

Wiecie może jak to jest dokładnie z inwestycją budowlaną? Czy podejdzie pod to remont budynku/ nowa instalacja elektryczna w budynku gospodarczym/wyłożenie kostki brukowej czy musi być to generalny remont/ budowa jakiegoś budynku inwertarskiego?

Druga rzecz to zobowiązanie do uczestnictwa w unijnym systemie jakości, ktoś zna przykład takiego systemu? czy za samo prowadzenie upraw ekologicznych jest 4 pkt czy produkty muszą mieć jeszcze jakieś inne systemy jakości? czy w tym przypadku uprawy eko trzeba prowadzić na całej powierzchni gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Konto sprawdzałem dzisiaj i widziałem stówkę a przelew zrobili wczoraj jak na datę spojrzałem,tak szczerze to nie wiem kiedy wniosek był dokładnie zatwierdzony bo miałem poprawki i potem jeszcze o takie głupoty się czepiali że szkoda gadać i się wkurzyłem i nie dzwoniłem więcej się dopytywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Zaczęli coś gadać w tym Agrobiznesie, że dostanie jeszcze 3000 ze starego naboru... Ciężko mi w to uwierzyć bo o jakiś przesunięciach słyszę blisko rok. Pozostaje mieć nadzieję i cierpliwie czekać ;)

Edytowano przez KoNiU4718

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

jak 2900 osób dostanie to i tak d*pa bo dla mnie braknie ok 700 miejsc a wątpię by tyle osób zrezygnowało...

a o sierpniowym przesunięciu chyba wszyscy możemy zapomnieć.. :)


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Przed chwilą sprawdzałem konto i dzisiaj wpadła mi stówka :) miłe zaskoczenie :)

 

A kiedy składałeś wniosek o płatność ? I w którym oddziale Agencji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

jak 2900 osób dostanie to i tak d*pa bo dla mnie braknie ok 700 miejsc a wątpię by tyle osób zrezygnowało...

a o sierpniowym przesunięciu chyba wszyscy możemy zapomnieć.. :)

a co ja mam powiedzieć, mi zabraknie niecałe 100 miejsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

Panowie to do jakiej ilości jest możliwość przesunięć dziś czytałem  w TAP że dostanie premie coś ok 19tys rolników , więc już nie wiadomo kogo słuchać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz60    0

mam 55 lat i pełnoletnie dzieci , całe gospodarstwo jest na mnie czy jest szansa że jak teraz przepisze gospodarstwo do dostanie ono 100 tys. bezwzrotnie?? pomoże  ktos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jak nie ma wyraźnej przyczyny do przepisania gospodarstwa, to lepiej sprawdź zasady udzielania premii i dopiero działaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

jak 2900 osób dostanie to i tak d*pa bo dla mnie braknie ok 700 miejsc a wątpię by tyle osób zrezygnowało...

a o sierpniowym przesunięciu chyba wszyscy możemy zapomnieć.. :)

 

Jak już mówili, że będzie dla 4200 to będzie, więc jeszcze nie ma co się martwić. Po za tym, nie mogą pozwolić na to, aby cześć osób, która nie załapie się nie zdążyła w nowym naborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

Może będą te przesunięcia dla 4200 osób ale pewnie listę dadzą do publicznej wiadomości z tydzień przed 30 września :) żeby nikt nie zdążył. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bloto92    0

"a co ja mam powiedzieć, mi zabraknie niecałe 100 miejsc" - kolego ile podałeś hektarów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

A kiedy składałeś wniosek o płatność ? I w którym oddziale Agencji ?

 

Wniosek o płatność składałem 20 maja,agencja Łódź.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj