Polecane posty

piotrek255    1

Z tego co widziałem to jeśli gospodarstwo nabyło się poprzez dziedziczenie to można było złożyć wniosek na dopłaty, a także rejestrować zwierzęta, tym samym nie tracąc prawa do premii. Jeśli źle to zrozumiałem to wytłumaczcie o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Im wszystko wolno , tylko Ty spróbuj na czas czegos nie złozyc to zaraz beda wysyłac upomnienia albo kary....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

ktoś może wie kiedy będzie lista bo niewiem czy się łudzić jeszcze czy przygotowywać się do nowego naboru ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Nie tylko ty żyjesz w niepewności, ale o liście to chyba nikt nic nie wie. Trzeba cierpliwie czekać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

mogli by ogłosić do którego mniejsca dostaną premie żeby wiedzieć czy się dostanie czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Jak sprawa jest wyslana do warszawy juz tzn ze czekac juz tylko na przelew ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

tak tylko oni mają czas...

nie którzy mają prędzej,albo czekają....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

2- 3 tygodnie od zatwierdzenia wniosku są zazwyczaj przelewy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Freetaxi mam pytanie nie związane z tematem gdzie muszę zawrzeć umowę dzierżawy aby liczyła się do Modernizacji wystarczy w gminie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Umowa musi być z datą pewną. Zrób sobie na 10 lat.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Jadę za chwilę na jakieś szkolenie informacyjne do mojego ODR'u dotyczące nowego naboru MR. Nie wiem czego się tam spodziewać, po tym co przeczytałem tutaj o aktualnym stanie wiedzy ludzi z ODR'u ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Aha to znaczy musi być dokładny dzień wpisany i pieczątka wójta

Edytowano przez Piotrek6911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dokładnie tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

freetaxi doradz mi co mam zrobić jestem na miejscu 14900 i niewiem czy się załapie na młodego rolnika z prow 2007-2013 składałem wniosek na maszyny a teraz chce zmienić na ciągnik napisz kiedy to zrobić czy już teraz moge coś zmieniać czy dopiero pózniej boje się ze wtedy czasem czasu mi nie starczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zmiany możesz już teraz zrobić. Jak lista się zaktualizuje to sobie szybko wyślesz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon11133    0

Witam . Mam pytanie . Czy produkcja w działach specjalnych ogórków i pomidorów pod osłonami jest brana pod uwagę w naborze młodego rolnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz bardziej sprecyzować pytanie?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

Witam tak czytam te wymagania i nie widze w zadnym punkcie przyznawania punktow za bydło [mleczne opasowe]  chyba ze cos zle zinterpretowałem. 

 

i pytanie drugie czy przy składaniu wniosku musze miec ten 1 ha na własność lub dzierzawy jest to konieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Za sam fakt posiadania bydła mlecznego punktów nie dostaniesz. W momencie składania wniosku na ten 1 ha możesz mieć dzierżawę poświadczoną na 11 lat. Niekoniecznie może być to własność. Tak przynajmniej w tej chwili twierdzą urzędnicy z MRiRW. Ja czekam na pismo w tej sprawie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralnik111    0

Witam

   Czy jak ktoś nie ma wykształcenia rolniczego ale oczywiście zobowiąże się do uzupełnienia to dostanie te 5 punktów za wykształcenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj