Polecane posty

andrewk    154

Ile najdłużej czekaliście na zaakceptowanie zmian ? Zmiany dokonane po przelewie ( drobnica typu zmiana roku wydatkowania + lekkie zmiany struktury zasiewów, doszła inna uprawa - esu końcowe się zwiększyło względem pierwotnej wersji ), minęło już ponad 1msc i cisza...

 

Wysłane pocztą poleconym, wcześniej tak samo wysyłałem wniosek o płatność więc mam pewność, ze z doręczeniem nie było problemów.

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

U mnie jeden z klientów czekał najdłużej coś koło 2 miesięcy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pro2006    7

Czy w umowie dzierżawy mogą być zawarte informacje o wypowiedzeniu umowy przez wydzierżawiającego ? np 6 mieiseczyny okres wypowiedzenia lub zaleganie ż czynszem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Nie radziłbym podawać takich zapisów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pro2006    7

a może posiada Pan jakiś dobry sprawdzony wzór umowy dzierżawy ? byłbym bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

ode mnie nic nie chciali. wypisy dostali w trakcie składania biznesplanu. Zostało mi jeszcze 2 lata młodego rolnika

 

miałeś jakieś kontrole itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Mam pytanie o prace dodatkowa.jestem ubezpieczona wKRUS od kwietnia pieniadze z MR juz dostałam i chciała bym podjąć prace dodatkową czy mogę podjąć prace na umowę o prace na 1/4 etatu

 

Już wcześniej było o tym. Przez rok tylko w wypadku umowy o dzieło. Nie orientowałem się, ale już chyba przeszła poprawka, że rolnik może "dorobić" do połowy minimalnego wynagrodzenia. (~800zł). Nie rozumiem jeśli ktoś chce niech pracuje. Nie każdemu rodzice przepisują tyle ha aby mógł się z tego utrzymać. Niech pracuje i godnie żyje a przy okazji rozwinie gospodarstwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

nic nie miałem. jak były jakies problemy w biznesplanie to gosciu z agencji dzwonił do mnie co mam poprawic i to robiłem. Musiałem nawet jedna działke wycofac bo nie wiem jak to sie stało ale była tam wspołwłasnosc tylko ze to nie było na mojej tylko na dzierzawie, Musiałem zrobic aneks do umowy  z wycofaniem działki. ale i tak w sredniej krajowej sie na szczescie zmiesciłem bo jest 10,23 ha a ja mam 10,29 ha ale na miejscu zadnej kontroli nie miałem. No ale zostalo jeszcze dwa lata wiec wszystko mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

a właśnie że powinno przeszkadzać.. bo jaka w tym sprawiedliwość ?

bierzesz 100 tys ? to siedź i rób w gospodarstwie a nie kasę aby wziąć i dobra jest mam to gdzieś.

Skoro składacie wnioski to chyba do czegoś się zobowiązujecie prawda ?

 

ARiMR powinno wszystkim takim delikwentom cofnąć premię i zobowiązać do jej oddania w całości może to by czegoś nauczyło..

 

I nie nikogo nie atakuję po prostu piszę co jest faktem

 

jak się nie ma zwierząt, to można spokojnie pracować (już abstrachując od Zus/Krus), a prace polowe ogarniać popołudniami, w weekendy lub w czasie urlopu. mamy siedzieć na d*pie i patrzeć jak rośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

No chłopaki ja już po kontroli- dwa tygodnie po wypłacie dofinansowania- 6 godzin siedzieli z czego 2 mierzyli działki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jeśli chcę kupić większy ciągnik niż zakładałem i mam możliwość wydzierżawienia dodatkowych hektarów, to zmiany muszę wprowadzić w biznesplanie? Muszę to zrobić przed złożeniem wniosku o płatność i czekać na zaakceptowanie zmian?

 

Czy w ramach oszczędności czasu już mogę podpisać umowę dzierżawy i ubezpieczyć się w KRUS? Miałbym więcej czasu na zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

W jaki sposób mierzą działki (GPS'em, czy jakoś inaczej) podczas kontroli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Mają taki podobny do laptopa komputer z gps. Podaje się im tylko działki a oni już sobie sami jeżdżą. Do tego to urządzenie robi zdjęcia 

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakobek    4

Panowie mam pytanie, przykładowo po otrzymaniu premii jestem wezwany do agencji w sprawie jakiś poprawek bądź jest kontrola w moim gospodarstwie a ja właściciel gospodarstwa jestem za granicą co wtedy mogę kogoś upoważnić do wykonania poprawek itp? Pytam z ciekawości nie otrzymałem premii w tym roku ale chciałbym spróbować za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

freetaxi - jak wygląda kwestia taka, ze na zadeklarowanej działce jest budynek mieszkalny ktory jest wspolwlasnoscia siostry i Mamy.

Jest tez stodola ktora chce wydzierzawic. Jak to najlepiej zrobic?


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wydzierżawiasz całą działkę od siostry i mamy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

kolego macin87 moglbys napisac jak wygladala ta kontrola co sprawdzali i czy zgadzala sie powierzchnia dzialek z tym co wyciagales z ewidencji gruntow i czy sa jakies widelki co do wielkości dzialki czy musi byc idealnie jak zlozyles w biznesplanie moze byc na PW

Edytowano przez crvx40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

freetaxi - jak wygląda kwestia taka, ze na zadeklarowanej działce jest budynek mieszkalny ktory jest wspolwlasnoscia siostry i Mamy.

Jest tez stodola ktora chce wydzierzawic. Jak to najlepiej zrobic?

 

 

Wydzierżawiasz całą działkę od siostry i mamy. 

 

Ale później, za rok dwa mogę zrobić jakiś zapis na stałe?

 

Czy taka dzierżawa działki z domem mieszkalnym w czymś może kolidować?


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak Adamk potem właściciele mogą Ci przepisać na własność tą nieruchomość. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

witam, jak agencja podchodzi do zamiany działek po upływie 180 od wniosku o płatność. miałem umowę z sąsiadem i aneks z rocznym wypowiedzeniem i sąsiadowi chyba maszyny w oko zakuły bo mi wypowiedział. mam juz inne działki ale nie wiem czy nie bedzie problemu ze zmianą.

miał już  ktoś może taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pisz podanie. Zobaczymy co odpowiedzą. Ja takich zmian nie robiłem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

A ja chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa ubezpieczenia w KRUSie ponieważ teraz jestem, w ZUSie czy już się przenieść do KRUSU, czy jeszcze poczekać, i czy w ogóle to że byłem przez ostatni rok od ukończenia szkoły, w ZUSIE mnie nie dyskwalifikuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

ZUS cie nie dyskwalifikuje, jeżeli nie miałeś na siebie gospodarstwa. Bo jeżeli miałeś na siebie przepisane gospodarstwo, to z premią można się pożegnać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio    11

W aktualnościach na stronie  ARIMR jest coś takiego. http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/prow-2007-2013-zmienily-sie-przepisy-w-sprawie-przyznawania-premii-mlodym-rolnikom-arimr-uak.html. Czyli, Ci co otrzymali w tym roku premie z prow 2007-2013 muszą dwa razy przedstawić oświadczenia o  spełnianiu wymagań w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt. ??czyli po upływie 3 lat od otrzymania wsparcia, czyli w takim samym terminie jaki jest wyznaczony dla dostarczenia sprawozdania z realizacji biznespalnu. Drugi raz natomiast oświadczenie o spełnianiu wyżej wymienionych wymagań, trzeba złożyć w ARiMR, 60 dni przed upływem 5 latach od wypłaty pomocy finansowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj