Polecane posty

yage    2

Potem z aktem do starostwa, tam przybiją Ci pieczątkę i do KRUSu. Zrób sobie kilka odpisów umowy.

Edytowano przez yage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Nowy nabór w lipcu już odpada, bo niby to mieli 30 dni wcześniej ogłosić, a niby to starego nie muszą zakończyć aby rozpocząć nowy. 

Czy są jakieś nowe propozycje na termin nowego naboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koza22    0

witam wszystkich wie ktos moze kiedy bedze uaktualniona liata o te 4260 dodanych miejsc:?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

19  czerwca pieniadze na koncie aa dzis 30 kontrola 

wiec lepiej spełniajcie wszystkie wymogi  ;)) aaa sprawdzaja wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

czyli będę mógł dopisać to co mam zasiane na tych dzierżawionych działkach (składamy na nie wnioski o dopłaty obszarowe) aby uzyskać te 13 tyś nie uwzględniając potem wszystkich w biznesplanie? potem zwiększałbym wielkość ekonomiczną zwierzętami.

Będziesz wyliczał to z tych działek które masz i zadeklarujesz do przejęcia i uwzględnić w wyliczeniu uprawy w plonie głównym jakie są lub były w roku naboru wniosków.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maliniak985    0

Witam wszystkich.  Skorzystałem z premii młody rolnik. Zadeklarowałem się że za te pieniądze zakupie ok 3 ha ziemi. Mam teraz możliwość zakupu działki 1,7 ha i myślę wpisać koszt 70 tys. Tak żeby było że wydałem 70 % na rozwój gospodarstwa. MAm pytanie przejdzie tą, czy muszę najpierw zmienić w biznesplanie ilość ha? Zmianę mogę zrobić już po zakupię? Płacić przelewem na kontro czy może być potwierdzenie notariusza?  Wpisywać 70 tys czy lepiej więcej np 71 tys żeby nie było jakichś problemów? Wiem że średnie ceny gruntów według GUS w moim przypadku to 34 tys/ha. Agencja bierze to pod uwagę czy nie przeszkadza  im jeżeli cena będzie wyższa np 45 tys za ha. Zależy mi na tym żeby zostało więcej kasy na własny wkład na PROW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Musisz zrobić zmianę i zawsze lepiej przed zakupem. Możesz zrobić przelew i kwota 70 tys. Agencja porównuje ceny z danymi z GUS i cena nie może "rażąco"odbiegać od tego. A ile to jest zależy od weryfikującego ;-)

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iamforsaken    0

19  czerwca pieniadze na koncie aa dzis 30 kontrola 

wiec lepiej spełniajcie wszystkie wymogi   ;)) aaa sprawdzaja wszystko

 

Proszę, opisz w skrócie jak wygląda kontrola. To jest kontrola dokumentów czy gospodarki? A może tego i tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro956    0

witam mam pytanie o co chodzi z tym wnioskiem do konca wrzesnia?bo takze sie teraz zalapie inie wiem o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Masz czas na złożenie wniosku o płatność do 30 września. Tym samym do 30 września musisz mieć tytuły prawne do działek zadeklarowanych w biznesplanie oraz być ubezpieczonym w krus. Jak się nie wyrobisz to premia przepada.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

A jak to wyglada w praktyce "freetaxi" w ile czasu mozna to zalatwic tzn czy Twoim zdaniem czasu bedzie wystarczajaco ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W te niecałe 3 miesiące się wyrobisz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

dolozyli tylko dla 48 osob, wiec na razie nie licza tych którym minelo 18 miesięcy chyba... myslalem ze wiecej osob odleci bo tak po przesunieciu 4260 sie nie zalapie :o


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Zanim liste opublikują po tych uwolnionych środkach to już i tak będą ze 2 miesiące na załatwienie

Ale im się nie spieszy a nam tak


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

czy jeżeli dostałem premie MR w ubiegłym roku to kiedy muszę dostarczyc ankietę monitorującą lub zrealizowanie biznes planu? bo ta premia była na starych zasadach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dolozyli tylko dla 48 osob, wiec na razie nie licza tych którym minelo 18 miesięcy chyba... myslalem ze wiecej osob odleci bo tak po przesunieciu 4260 sie nie zalapie :o

 

zaktualizowali, bo nas już tam nie ma- a minęło 18 m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka    2

Jak zmienie wojewodztwo to punktacja bedzie przeliczana na nowo i trzeba sie zmiescic w punktacji z ostatnia osoba na liscie? Punkty za bezrobocie tez beda naliczane od nowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Zmiana przepisów rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" objętego PROW na lata 2007-2013 czerwiec 29, 2015

 

 

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

 

4) przesunięcia terminu na wydanie decyzji odmawiających przyznanie pomocy dla  młodych rolników ze względu na brak środków finansowych.

Agencja będzie odmawiać przyznania pomocy Wnioskodawcom, których wnioski o przyznanie pomocy zawierają zapotrzebowanie na środki przekraczające wysokość limitu określonego w Programie, jeśli przyznanie pomocy w ramach limitu środków nie będzie możliwe do dnia 31 sierpnia (a nie jak do tych czas do 30 czerwca) roku następującego po roku, w którym został złożony wniosek o przyznanie pomocy. Pozwoli to na pełne wykorzystanie dodatkowych środków finansowych w przypadku ich przesunięcia na działanie „Ułatwianie startu młodym rolnikom”. Będzie wówczas możliwe przyznanie pomocy kolejnym wnioskodawcom, po uprzednim zaktualizowaniu  krajowej listy rankingowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka    2

Jak zmienie wojewodztwo to punktacja bedzie przeliczana na nowo i trzeba sie zmiescic w punktacji z ostatnia osoba na liscie? Punkty za bezrobocie tez beda naliczane od nowa ?

Chodzi mi o zmiane polozenia gospodarstwa rolnego przed zlozeniem wniosku o platnosc , bede dokonywac zmiany w biznesplanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nic Ci to nie da. Nawet jak dokonasz zmiany to punktów Ci nie naliczą. Był na to czas do 10 lipca ubiegłego roku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil8    0

tak ,wnioski zaczną przyjmować w czerwcu,także  zdążysz w ciągu 12 miesięcy złożyć wniosek :)pozdrawaim

Edytowano przez kamil8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyR    0

Chodzi mi o zmiane polozenia gospodarstwa rolnego przed zlozeniem wniosku o platnosc , bede dokonywac zmiany w biznesplanie

 

Ciekawe pytanie :rolleyes: , jeśli przeliczają na nowo punkty za "ziemię" to chyba za bezrobocie w powiecie w którym  jest większość gruntów również powinni przeliczyć / oczywiście spekuluję bo się na tym nie znam / .

 

Gorzej jak zmienisz na inne województwo i będziesz podlegać pod  inny odział regionalny  :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka    2

Nic Ci to nie da. Nawet jak dokonasz zmiany to punktów Ci nie naliczą. Był na to czas do 10 lipca ubiegłego roku.

 

  

Ciekawe pytanie :rolleyes: , jeśli przeliczają na nowo punkty za "ziemię" to chyba za bezrobocie w powiecie w którym  jest większość gruntów również powinni przeliczyć / oczywiście spekuluję bo się na tym nie znam / .

 

Gorzej jak zmienisz na inne województwo i będziesz podlegać pod  inny odział regionalny  :-)

Chodzi o to ze osoba o ktora chodzi lapie sie na MR na nowa liste, ale ze minelo sporo czasu i duzo sie zmienilo, to bedzie zmiana na nowy grunt w zupelnie innym wojewodztwie, na zachodnio pomorskie, gdzie wiadomo jest najgorzej w kraju osiagnac dobra punktacje, i pytanie czy przy zmianie nalicza punkty wg nowego wojewodztwa i bezrobocie rowniez przeliczaja i czy wystarczy tylko tyle hektarow by miescic sie na liscie ?

Czyli w lubuskim bylo okolo 20 ha ( srednia w wojewodztwie) to w zachodnio pomorskim bedzie potrzebne 30ha (srednia w zach pomorskim) ? I ten obszar moze sie roznic jeszcze nieznacznie w zaleznosci od bezrobocia w powiecie ? Wazne by miec te okolo 13.5 punkta(tyle ile ostatnia osoba na liscie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj