Polecane posty

SZKOPSSON    41

Może być tak iż dyrektor oddziału wygasi jej decyzje o przyznaniu premii, moim zdaniem lepiej dobrać ziemi i zamienić nr działek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

witam .takie pytanie. przyznali mi młodego rolnik i pieniążki na maszyny pójdą i czy muszę pisać do agencji z prośbą o zmianę maszyn bo innej firmy chce kopic prasę i dodatkowo łąkę bo prasa jest tańsza i zostają pieniądze . a drugie pytanie to czy muszę zgłaszać poprawkę do agencji bo chce kopic 1ha łąki i czy trzeba już zmieniać biznesplanie powierzchnie gospodarstwa ? zakup ziemi za pieniądze z młodego rolnika .

Jeśli nie podawałeś modelu maszyny w biznesplanie tylko np. szerokiść roboczą od do lub przedział mocy to możesz kupić takie maszyny które pasują do tych parametrów. W innym wypadku trzeba robić zmianę biznesplanu. Jeśli łąka ma być w tych 70 tys. jako rozliczenie i jrj nie było to też potrzebna jest zmiana i wtedy przy okazji można to ująć w tabeli z uprawami, a w tabelach z działkami to jeżeli łąkę zakupisz przed wypłatą pomocy.

Witam mam pytanie dostałam już pieniądze z MR ale jeszcze nie zmieniłam struktury zasiewów (powyżej 30%) wynikającą z zasiewów poprzedniego właściciela. Zmiany chcę dokonać tylko w tym roku. Jak to zrobić, czy pisać powód tej zmiany? Czy można uzyskać negatywną odpowiedź

Piszesz podanie, powód wypadało by jakiś podać i dołączasz strony biznesplanu które się zmienią plus 1strona i z wniosku strony 1, ta z esu, jeśli esu sie zmieni na koniec i ostatnia z podpisem.

Znajoma w lutym dostała decyzję o przyznaniu środków dla MR . W ubiegłym roku zadeklarowała prowadzenie 15,5 ha gospodarstwa - na dzień dzisiejszy ma 12,5 ha (brakuje jej 3 ha dzierżaw ) . Po przeliczeniu punktów dla powierzchni którą ma aktualnie wychodzi jej nieco 16 pkt (czyli z tą nową powierzchnią byłaby na części żółtej listy rankingowej ) .

Czy ktoś w podobnej sytuacji dostał od ARIMR zgodę na zmniejszenie powierzchni gospodarstwa ?

Czy raczej jest tak że musi prowadzić gospodarstwo o powierzchni zadeklarowanej w ubiegłym roku ?

Niech napisze podanie o zmianę założeń biznesplanu i dołączy zmieniony wniosek i biznesplan bez tych działek. Jeśli starcza jej punktów to dostanie pozytywną decyzję o zmianie założeń biznesplanu.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie dane powinna zawierać faktura za zakup maszyn żeby nie było problemu z rozliczeniem premii?

moje dane (imię, nazwisko, adres)NIP?chociaż nie jestem na vacie

nazwa maszyny, model, nr seryjny

forma zapłaty- przelew

czy o czyms jeszcze trzeba pamiętać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Powinny być dane jak na każdej fakturze, głównie to co napisałeś, jeszcze nr konta do przelewu no i kwoty. Najważniejsze to dopilnuj danych na maszynie i na fakturze bo zdarzają się i to nie rzadko rozbieżności w modelach i nr seryjnych a nawet roku prod. pomiędzy tabliczką znamionową a danymi na fakturze. A to później jest kontrolowane i wychodzą często rozbieżności.
Można jeszcze dodać rok produkcji i adnotację że fabrycznie nowa.

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti0123    1

Mam pytanie. Miesiąc temu złozyłem w ARiMR w Toruniu prośbe o zwiekszenie mocy ciagnika  mija już miesiąc i zero odpowiedzi. Przyśla jakies powiadomienie ze sie zgadzaja? Mam zadzwonic czy czasem nie zgubili tego? W ciągu tego czasu tylko dzwonili do mnie ze wniosek o płatność jest kompletny i że w ciagu miesiąca przeleją pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zadzwoń, dopytaj. Będzie szybciej i wygodniej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Jak zapytasz będziesz wiedział co się dzieje. A jak coś to przyślą decyzje.

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

Niech napisze podanie o zmianę założeń biznesplanu i dołączy zmieniony wniosek i biznesplan bez tych działek. Jeśli starcza jej punktów to dostanie pozytywną decyzję o zmianie założeń biznesplanu.

 

Dzięki za odpowiedź . Sam też myślałem że nie będzie z tym problemu ale rozmawiała z kimś w Rzeszowie / ARMIR/ kto powiedział jej że "tak się nie da"  bo powinna wypełnić swoje ubiegłoroczne zobowiązania .

 

Miał ktoś podobną sytuację jak opisałem poprzednio i dostał pozytywną decyzję ?  

 

Może być tak iż dyrektor oddziału wygasi jej decyzje o przyznaniu premii, moim zdaniem lepiej dobrać ziemi i zamienić nr działek

 

 

I tego właśnie się obawiam . Dlatego pytam jak podchodzą do takich sytuacji w innych oddziałach agencji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

U mnie co drugi miał zmniejszaną powierzchnię. Problemów nie było.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

U mnie co drugi miał zmniejszaną powierzchnię. Problemów nie było.

 

Czyli trafiła na "niekompetentną " osobę . Jutro rano sam zadzwonię i zapytam .

Freetaxi - miałeś klienta z podkarpackiego z podobną sytuacją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z podkarpackiego akurat bodajże nie zmniejszałem nikomu. Ale teraz będę miał okazję na początku lipca. Akurat tutaj nie ma żadnego znaczenia województwo. Rozporządzenie jest przecież dla wszystkich. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

Z podkarpackiego akurat bodajże nie zmniejszałem nikomu. Ale teraz będę miał okazję na początku lipca.

 

to ja Ci podeślę kolejną :)  , wniosek rok temu pomogłem wypełnić ale teraz boję się by czegoś nie popsuć .

 

Zadzwonię jutro do Ciebie i porozmawiamy o szczegółach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoola88    1

Piszesz podanie, powód wypadało by jakiś podać i dołączasz strony biznesplanu które się zmienią plus 1strona i z wniosku strony 1, ta z esu, jeśli esu sie zmieni na koniec i ostatnia z podpisem.

 

 

czy na 1 str wniosku zaznaczyć że to jest zmiana czy korekta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Korektę zaznaczasz wtedy kiedy masz wezwanie do uzupełnień czy wyjaśnień. W Twoim przypadku będzie zmiana do wniosku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

W moim regionie w makroskali, po rozmowach ze znajomymi, sam wymóg posiadania na własność 70% gruntów (nie zbieranie dzierżaw po rodzinie) eliminuję wiele osób niemiłosiernie.

 

To nie jest główny problem wbrew pozorom. Znaczenie ma czy w ogóle da się wystartować czy ma to sens w danym wypadku do MR.

 

Trzeba pamiętać że dotyczy to całego gospodarstwa (a to nie tylko nieruchomości) posiadanie/własność min. 1 ha

 

Dodatkowo trzeba spełnić te warunki, jak w starym MR, tyle że max. w terminie 9 miesięcy od dnia doręczenia ostatniej decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

A wie ktoś co się może stać jeśli się nie zdoła zdobyć kwalifikacji rolniczych tzn. wykształcenia?

Obecnie mma średnie rolnicze musiałbym uzupełnić a co jeśli bym nie zdążył ?


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sankcje są w postaci zwrotu całej premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d132    2

wiatam mam pytanie mam kilka byków na sprzedanie i nie wiem kiedy je moge sprzedac bo złozyłem na nie wniosek o dopłaty a słyszałem ze trzeba potem jakis czas trzymac sztuki moje pytanie jest do kiedy musze trzymac je jesli wniosek złozyłem 5 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brona    0

Sankcje są w postaci zwrotu całej premii. 

 a naliczają jakieś procenty czy po-prostu oddaje sie tylko te 100tys ?? i sprawa zamknięta ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak oddasz od razu to tylko to co dostałeś. Sprawa się komplikuje jeśli będziesz potem unikał zwrotu. W detale się nie zagłębiałem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Naliczają ustawowe odsetki, chyba że sam zrezygnujesz, a kolega wyżej bydło może już sprzedać po miesiącu od złożenia poprawnego wniosku

Edytowano przez SZKOPSSON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hondacbrf3    0

witam! czytałem trochę lecz nie znalazłem dokładnej odpowiedzi. A mianowicie chodzi o:

Złożyłem wniosek o premie dla młodego rolnika w ubiegłym roku niestety nie załapałem się :/ 

Ponownie chcę starać się w tym roku lecz Ojciec odpisał mi już gospodarstwo, zgłosiłem tuczniki, i złożyłem o dopłatę obszarową. Oczywiście nie minęło jeszcze 12 miesięcy od przekazania ziemi lecz czytając w internecie natknąłem się na posty informujące że jeżeli chcę złożyć wniosek nie mogę rozpocząć samodzielnie gospodarstwa. to prawda czy nic pewnego ? Nic na ARIMR jeszcze o tym nie piszą... a zależy mi bo specjalnie kończyłem dwie szkoły w jednym czasie by mieć szanse.

czekam na odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Według projektu rozporządzenia sam fakt, że złożyłeś wniosek o dopłaty bezpośrednie dyskwalifikuje Cię o starania o MR w przyszłym naborze. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hondacbrf3    0

i już nie ma szansy ? A jeżeli wnioski obszarowe można składać do 10 lipca można jakoś wycofać swój jeszcze ? Niektórych może irytować moja niewiedza lecz pospieszyłem się nie czytając rozporządzenia... Jest jeszcze jakiś sposób bym mógł się starać o MR ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj