Polecane posty

pablo21    29

"Jednocześnie komitet monitorujący PROW 2007-2013 już niedługo podejmie decyzję o przesunięciu 104 mln euro, z działań cieszących się mniejszą popularnością, na dofinansowanie programu pomocy dla młodych rolników. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że po tym przesunięciu premie w wysokości 100 tyś. zł. otrzyma łącznie 14,5 tys. gospodarstw."... Informacja ze strony Ministerstwa Rolnictwa.

Coś chyba im się z numerach pomyliło. 104miliony euro to około 4200 wniosków plus aktualna lista gdzie jesteś 11300 osób daje 15500 tysiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    635

aktualnie euro jest po 4.17 wiec 104 mln to by było 4336 osob to mniej wiecej 15650, chyba że arimr ma swoj przelicznik.


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

czas pokaże ile osób otrzyma premie mam nadzieje że 15650 przynajmniej teraz sprawdzac tylko liste czy nastąpi zmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

no i wreszcie zmiany do biznesplanu zatwierdzone można rozpocząć zakupy

 

zmiany były już po wypłacie kasy z agencji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu12    8

Witam, mam takie pytanie. W dniu składania wniosku nie mialem jeszcze wykształcenia rolniczego ale zobowiazałem sie na uzepłenie w zawodzie technik rolnik. Narazie zdobyłem tylko rolnika. gdybym dostal premie z tych przesunietych srodków mogłbym zmienic tą delkaracje z technika rolnika na zwykłego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie mam pojęcia jak oni to kalkulują. Raz mowa o 4200 dodatkowych a na stronie MRiRW informacja, że na premię załapie się łącznie 14,5 tyś. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Freetaxi - możesz podać link do strony gdzie napisali że załapie się 14,5 tys osób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

www.minrol.gov.pl


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Dobrze jak by było te 4200 miejsc dodatkowo bo bym się załapał..

Aktualnie brakuje do mnie 3894 więc te 15220 osób by mogło dostać

 

Szkoda że od kwietnia jest cisza w tej sprawie


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reflex52    0

A czy można wymienić działki w biznesplanie (część wymiana, część zamiast darowizny dzierżawa) przed złożeniem wniosku o płatność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

mam jeszcze pytanie

jak bym się załapał do poprzedniej edycji młody rolnik tej z naboru 2014 to czy ew. można byłoby zmienić to co miałem kupić jak składałem wniosek ?

z początku miał to być opryskiwacz, agregat uprawowo siewny i grubber były by jakies problemy jak by nastąpiłą zmiana w zakupach?

 

jesli by można to bym chcial zmienic na jakiś uzywany ciągnik 110-130KM kilkuletni o ile jest taka opcja


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian1234    0

możesz pod warunkiem że ciągnik nie będzie starszy niź 5 lat i twoje gospodarstwo spełnia warunki do przyznania takiego ciągnika.

Edytowano przez marian1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak Reflex52 możesz dokonać takich zmian. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapsel123    0

Witam. Złożyłem już cały wniosek do ARMIRU ze wszystkimi załącznikami. Zamierzam kupić wage samochodową do 60 ton.Waga ta nie jest ściśle związana z gruntem i nie trzeba miec pozwolenia na budowa. Wczoraj dzwoniła do mnie babka że brakuje jakiegoś pisma odnośnie tej wagi ze starostwa że muszę mieć zgłoszenie jakieś. I nie wiem o jakie zgłoszenie chodzi.?!?!? Czy może ktoś pomóc??

Dzieki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Witam. Złożyłem już cały wniosek do ARMIRU ze wszystkimi załącznikami. Zamierzam kupić wage samochodową do 60 ton.Waga ta nie jest ściśle związana z gruntem i nie trzeba miec pozwolenia na budowa. Wczoraj dzwoniła do mnie babka że brakuje jakiegoś pisma odnośnie tej wagi ze starostwa że muszę mieć zgłoszenie jakieś. I nie wiem o jakie zgłoszenie chodzi.?!?!? Czy może ktoś pomóc??

Dzieki z góry.

Niektóre prace budowlane nie wymagają pozwolenia na budowę tylko zgłoszenia prac budowlanych. Podejdź do starostwa i zapytaj co jest wymagane do takiej wagi, może nic, ale to oni o tym decydują. I najlepiej jakbyś dostał tą informację na piśmie aby pokazać agencji. Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie tak jak Reflex52 czy jak i ja bym sie zalapal bo brakuje mi 4tys miejsc to z ewentualna zmiana co do zakupu to dopiero po otrzymaniu jakiegos pisma ze otrzymam premie czy wczesmiej trzeba skladac aneks o zmiane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Poczekaj na decyzję a potem zrobisz sobie zmianę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Kolego @freetaxi a jaki wymogi trzeba spełnić w przypadku zakupu maszyn starszych niz 5 lat? Musi byc wycena rzeczoznawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam .takie pytanie. przyznali mi młodego rolnik i pieniążki na maszyny pójdą  i czy muszę pisać do agencji z prośbą o zmianę maszyn bo innej firmy chce kopic prasę i dodatkowo łąkę bo prasa jest tańsza i zostają pieniądze  . a drugie pytanie to czy muszę zgłaszać poprawkę do agencji bo chce kopic 1ha łąki i czy trzeba już zmieniać  biznesplanie powierzchnie gospodarstwa ? zakup ziemi za pieniądze z młodego rolnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoola88    1

Witam mam pytanie dostałam już pieniądze z MR ale jeszcze nie zmieniłam struktury zasiewów (powyżej 30%) wynikającą z zasiewów poprzedniego właściciela. Zmiany chcę dokonać tylko w tym roku. Jak to zrobić, czy pisać powód tej zmiany? Czy można uzyskać negatywną odpowiedź

Edytowano przez karoola88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

do kolegi fretaxi  czy jak sa dane grunty orne z onw na 10 lat w dzierzawe to czy takia umowe  moze wlasciciel wypowiedziec przy przepisaniu notarialnym.czy jak bedzie przepis ziemi w sierpniu to jak z dotacjami kto ma skladac wniosek chodzi  o mlodego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

chyba o dopłaty Ci chodzi, bo młodego bierze ten co jest na liście, w tym roku przedłużyli termin skladania wnioskow o dopłaty do 15 czerwca, wcześniej było tak że jak ktoś przepisał gospodarstwo po 31 maja (składało się wtedy wnioski o dopłaty do któregoś tam maja) to wtedy dopłaty były tego co składał o nie wniosek a jak przed tym terminem to osoby która przejęła gospodarstwo.

Edytowano przez SZKOPSSON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

Znajoma w lutym dostała decyzję o przyznaniu środków dla MR . W ubiegłym roku zadeklarowała prowadzenie 15,5 ha gospodarstwa -  na dzień dzisiejszy ma 12,5 ha (brakuje jej 3 ha dzierżaw  ) . Po przeliczeniu punktów dla powierzchni którą ma aktualnie wychodzi jej nieco 16 pkt (czyli z tą nową powierzchnią  byłaby na części żółtej listy rankingowej ) .

Czy ktoś w podobnej sytuacji dostał  od ARIMR zgodę na zmniejszenie powierzchni gospodarstwa ?

Czy raczej jest tak że musi prowadzić gospodarstwo o powierzchni zadeklarowanej w ubiegłym roku ?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj