Polecane posty

hmmmm tak sobie poczytalem kilkanascie stron wczesniejszych postow i rece opadaja skad wy to wszystko wiecie od kiedy kto i ile skoro sa tylko ogolne zalozenia odnosnie wieku wielkosci wyksztalcenia itp. malo tego niektorzy juz zlozyli wnioski o MR. Skoro nie ma jeszcze zadnych rozpozadzen ani nawet daty rozpoczecia naborow, to ja nie wiem czy jest sens bicia piany, przeciez z tego nie ma pieniedzy ani kozysci, prosze wiec o piszacych o konkretne wiadomosci a nie gdybania i bicie piany 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

A jak to jest z zakupem maszyn starszych niż 5 lat w ostatnim naborze?  Trzeba spełnić jakieś dodatkowe formalności, czy maszyna musi byc wyceniona przez rzeczoznawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jak dadzą tyle kasy to i dla mnie starczy wkońcu było by super i ten cud na który czekam były realny. Trzeba czekać na oficjalne zapewnienia i załatwiać formalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie, że tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

Odnośnie urządzania gospodarstwa to dzierżawa może się do tego zaliczać ?

 

 

Wg. projektu ma być to własność lub posiadanie gosp. o pow. co najmniej 1 ha. Może zostanie to bardziej doprecyzowane w ostatecznej wersji rozporządzenia lub w instrukcji do wniosku jak już się pojawi.

 

Patrząc na ogólny sposób podejścia w nowym MR, raczej na wiele nie przydadzą się inne wersje lub instrukcje do rozporządzenia (chyba że zmienią podejście na bardziej realne i możliwe)

 

Do tego nie można zapominać o kryteriach tego gospodarstwa, jak te nieszczęsne np. zabudowania na własność.

 

Wniosek jest, że praktycznie mało realne jest tak restrykcyjne podejście już na wstępie do tej własności i posiadania na wyłączność tego 1ha.

Ale niestety według rozporządzenia tak to wygląda i bez jego zmiany mogą się doczepić (mają taką możliwość)

 

Ciekawe czy też tak będą podchodzić do biznesplanu  i tam zawartej powierzchni na późniejszym etapie, chociaż jest ograniczenie do 70 %

Edytowano przez JanKropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe o ile sie zmieni moja pozycja na nowej liscie bo jestem po 16tys wiec nie wiele moze mi zabraknąć :/

Paweł a możesz powiedzieć ile miałeś pkt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

czy orientujecie się czy jest jakiś określony czas na to by agencja usutosunkowała się do biznesplanu bo mnie juz tu dealer od ciągnika pogania miesią czasu mineło i cisza i nie wiem co robić już


a może można zadzwonić gdzięś dowiedzieć sie jak sprawa się ma mójoddział mazowiecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Zadzwoń najlepiej do osoby która weryfikowała Twój wniosek


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

dzwonisz do oddziału, podajesz nr wniosku o MR, podają ci namiar na osobę która rozpatrywała twój wniosek i wszystkiego się dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

dziękuje właśnie dzwonie juz do mojego koordynatora juz mi powiedzieli ktosię zajmuje tą sprawa mam nadziieje ze dodzwonie się oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

W agrobiznesie cały prezes ARiMR mówił o pieniądzach dla ponad 3tys. młodych rolników, na początku lipca. Czyli następny nabór jeszcze się odwlecze. Ale wiadomo, iż wybory więc tak na wrzesień nabór jak najbardziej realny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Kolego, odezwij się do mnie. Właśnie piszę odwołanie do WSA od decyzji dyrektora. Może coś merytorycznego razem wymyślimy. Mnie zdyskwalifikował zapis o 18 miesiącach.

Już wyciągnąłem armatę:-)

bigking@vp.pl

 

Pismo które jutro idzie do OR ARiMR. Z tego co mi sie wydaje na 90 proc przepadła moja szansa, mam nadzieje ze przychylniej patrzeli na osoby posiadajace juz gospodarstwa... ;/

 

W związku z informacjami jakie podał Pan Minister Marek Sawicki w programie telewizyjnym „Tydzień” w TVP 1 dnia 21.06.2015 r. o kolejnych przesunięciach środków finansowych z innych działań na wsparcie w ramach premii dla młodych rolników z naboru 2014 r. mam kilka pytań i wątpliwości do interpretacji terminu rozpoczęcia działalności rolniczej do Szanownego Pana:

            1) Zgodnie z zasadami przyznawania premii o dofinansowanie mogły ubiegać się osoby prowadzące już działalność rolniczą, pod warunkiem (cytat z strony internetowej ARiMR   http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html data: 21.06.2015 r.)   

Pomoc może zostać przyznana, jeżeli od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej przez wnioskodawcę lub jego małżonka do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy upłynęło nie więcej niż 15 miesięcy, a do dnia wydania decyzji o przyznaniu pomocy - nie więcej niż 18 miesięcy.

            2) Z informacji zawartych we wniosku złożonych przeze mnie wynika, iż mam średnie wykształcenie, działalność rolniczą rozpocząłem w dniu w wejścia w posiadanie gospodarstwa (07.03.2013 r.), a więc mogłem ubiegać się o premię ( warunek 15 miesięcy), ale minęło już 18 miesięcy do dnia wydania decyzji o przyznaniu pomocy (jeżeli oczywiście środki finansowe zostaną przekazane na premie). Wniosek złożyłem 19.05.2014 r., korektę do wniosku 05.06.2014 r.
            We wniosku nie był wymagany wymóg przedstawienia informacji czy jest się aktualnie na studiach wyższych, ale trzeba było poinformować jaki wykształcenie się już posiada.
W związku z tym z wniosku nie wynika iż, w latach 2011-2015 odbyłem studia stacjonarne pierwszego stopnia, które zakończyłem 01.04.2015 r. obroną pracy dyplomowej. Studia rozpocząłem zaraz po ukończeniu liceum ogólnokształcącego i egzaminie maturalnym. Wniosek o premię składałem będąc na 3. roku studiów.

            Zgodnie z zasadami przyznawania premii przywoływanymi już wyżej:

Za dzień rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej uznaje się:

(…) w przypadku osób, które nabyły gospodarstwo po ukończeniu 18 roku życia, a przed zakończeniem nauki, dzień zakończenia lub zaprzestania nauki, jednakże najpóźniej dzień ukończenia 26 roku życia, pod warunkiem, że wnioskodawca nie miał przerw w nauce, a w przypadku kontynuowania nauki na uczelni - podjęcie nauki nastąpiło w roku uzyskania świadectwa dojrzałości lub świadectwa maturalnego.

            Podsumowując:

- Na ostatniej liście z dnia 23.04.2015 r. znajduję się na 11xxx miejscu z liczbą punktów 15,xxx. Ostatnia osoba, która na tej liście kwalifikuje się do otrzymania premii jest na 11315 miejscu. Pan Minister Sawicki poinformował w mediach, iż środków finansowych starczyć ma jeszcze dla ok. 4200 wnioskodawców. Z powyższego wynika, iż jest duża szansa, że również decyzja o przyznaniu dofinansowania dla mnie może być pozytywna.
Jednakże:
- z informacji, które wprost wynikają ze złożonego wniosku, które były wymagane do przedstawienia okazuje się, iż nie kwalifikuję się już do uzyskania premii.
- w ciągu dalszym nie jestem pewien co do słuszności interpretacji przepisów określających termin rozpoczęcia działalności rolniczej.

- okazuje się, że gdyby całość środków przekazana na premię dla Młodych Rolników z naboru 2014 r. została rozdysponowana już w sierpniu 2014 r. bez cienia wątpliwości zostałbym beneficjentem przekazanych środków.

- niestety należę do tej grupy wnioskodawców, właścicieli gospodarstw (na dzień składania wniosku), którzy mają ograniczony dostęp do środków ze względu na wspomniany wyżej termin upłynięcia 18 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności rolniczej do dnia wydania decyzji o przyznaniu środków.                     

            W załączeniu przesyłam ksero dokumentów mówiących o fakcie ukończeniu
przeze mnie liceum ogólnokształcącego (kserokopię świadectwa ukończenia liceum przekazałem już wraz ze złożonym wnioskiem, przesyłam jeszcze raz) oraz studiów stacjonarnych pierwszego stopnia.

            Zwracam się z uprzejmą prośbą o przyjrzenie się mojej sprawie jeszcze raz oraz o kontakt korespondencyjny lub telefoniczny z informacjami rozwiewającymi moje wątpliwości.
            Proszę o przychylne rozpatrzenie mojej prośby

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

pablo21- jakie masz obecnie miejsce na liście?

14553 czyli brakuje mi 3200 miejsc do żółtej może się uda załapać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

Kolego, odezwij się do mnie. Właśnie piszę odwołanie do WSA od decyzji dyrektora. Może coś merytorycznego razem wymyślimy. Mnie zdyskwalifikował zapis o 18 miesiącach.

Już wyciągnąłem armatę:-)

bigking@vp.pl

 

wysłałem wiadomość na priv

Rozumiem że przy wcześniejszych "dołożeniach" kasy przedstawiales swoj przypadek dyrektorowi odzialu reg.? i taki przypadek zanegowali?Dzisiaj w agrobiznesie prezez arimr mowil o pieniadzach dla kolejnych 3000 osob, a nie 4200 jak sawicki wczoraj mówil. tak czy owak gdyby nie te cholerne 18 miesiecy załapałbym się

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

http://helpdesk.cdr.gov.pl/index.php/prow-2007-2013/o-1-poprawa-konkurencyjnoci-sektora-rolnego-i-leneg/uatwianie-startu-modym-rolnikom/852-mlody-rolnik-zasady

co prawda mowa wyzej o naborze z lat wczesniejszych, ale wnioski płyną te same.
zaluje ze nie dolaczylem do wniosku jakiegoś zaswiadczenia z uczelni o fakcie studiowania. moze to wina osoby piszacej moj wniosek ze nie doradzilami zebym zrobil w ten sposob

Edytowano przez zetor521189

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Z ilością kasy to napewno trwają obliczenia i ta wartość będzie gdzieś w pomiędzy 3 a 4 tys ludzi bo w tych zapewnieniach musi być trochę prawdy. Na pewno ponad 3 tys ludzi dostanie jak już tak prezes mówił a jakby nie patrzeć 4 tys to też dalej ponad 3. Więc by się zgadzało niedługo pewnie będą oficjalne decyzje bo czasu na wydanie kasy coraz mniej a ja siedzie już jak na szpilkach bo nie wiem czy załatwiać formalności czy czekać na oficjalne decyzje.

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj