Polecane posty

MarcinCiesz    0

Oni muszą stwierdzić że samodzielnie prowadzisz gospodarstwo i dlatego patrzą na faktury że coś kupujesz do gospodarstwa. U mnie umowa z kanalizacją jest na ojca i sie nie czepiali, a fakture za paliwo miałem na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafkuci    0

dzis wys lałam pismo z prosba o zwiekszenie mocy nowego ciagnika z 50-80 km na 50 95 km czy jest mozliew ze agencja zatwirdzi mi zmiane mniał kos taki p[rzypadek

Ja mialem taki przypadek i zmienialem z od 75 do 85 na od 100 do 110 i przeszlo spokojnie takze powinno Ci to przejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafkuci    0

A jeszcze mam pytanie zwlaszcza do kolegi Freetaxi:-) czy na jednej dzialce moge miec zasiany jeczmien na kawalku a na reszcie trawe czy caly kawalek musi byc jednakowo obsiany? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Wniosek o płatność wysłałem 27 kwietnia wraz z  zmiana w biznesplanie (zmieniła mi sie działka obszar powiększył mi sie o 0,5 ha no i struktura zasiewów wraz z ilością bydła) i jeszcze nie dostałem odzewu czy zmiana jest zaakceptowana i co tam się dzieje. Czy to jest normalne ? czy lepiej zadzwonić i się zapytać o mój wniosek?

A co do kontroli jak kolega maił to sprawdzali czy wie gdzie ma pola gdzie są granice i zadawali mu glupie pytania związane z rolnictwem. Akurat przyjechali jak usuwał obornik od krów i od razu stwierdzili ze już widzieli ze pracuje samodzielnie  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mataxenon    19

czy ktoś sie może orientuje czy beda jeszcze jakieś przesuniecia na liście, czy ten temat jest już zamkniety? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

PS1 jeżeli łąka jest koszona to zaliczasz ją jako użytek rolny. Mataxenon coś tam pewnie przesuną a ile to to tego nie wiem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

PS1 jeżeli łąka jest koszona to zaliczasz ją jako użytek rolny. Mataxenon coś tam pewnie przesuną a ile to to tego nie wiem. 

 

Też tak myślę . Bo podaję we wniosku  użytki rolne a nie użytki rolne zgłoszone do dopłat . 

 

A co z kępami zakrzaczeń z pkt c ? Odliczasz w takich przypadkach ich powierzchnię od powierzchni całkowitej działki ?

Bo słyszałem że do dopłat zwartych zakrzaczeń do 1 ara nie muszę odliczać od powierzchni działki ale jak jest w przypadku wniosków  MR ? 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zadrzewienia nie są w kupie więc zostaje tak jak jest.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

Zadrzewienia nie są w kupie więc zostaje tak jak jest.

 

Czyli jest tak jak słyszałem że do 1 ara zadrzewień można nie odliczać  czy może jest inny próg graniczny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Ktos podpowie jak obliczyc czy nie przekroczyły mi obsiewy 30 %?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

Ja mialem taki przypadek i zmienialem z od 75 do 85 na od 100 do 110 i przeszlo spokojnie takze powinno Ci to przejsc.

długo czekałes na odpowiedz czy tez nie ma znaczenia ze mam tylko 12 ha a chce taki ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Czy trawy polowe-zielonka mozna zaliczyć w produkcji roslinnej do ESU? I czy mozna zaliczyć trwałe użytki zielone uprawiane intensywnie do esow w produkcji roslinnej?? Bo mi sie wydaje że można. Przecież tak jak zboże to moge i sprzedawać zielonke czy tam trawe? Jak to jest dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafkuci    0

długo czekałes na odpowiedz czy tez nie ma znaczenia ze mam tylko 12 ha a chce taki ciągnik

Czekalem gdzies tak okolo 2 tygodni na decyzje. Ja mam troche wiecej ziemi bo 17 ha i bydlo mleczne ale czy agencja na to patrzy to nie wiem. Zreszta powinno byc tak, ze kase sie wydaje na co sie chce (oczywiscie zwiazanego z rolnictwem ) a pozniej tylko rozliczyc sie z agencja i tyle. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zgodzę się ale co w sytuacji gdzie Ty dokonasz zakupu a ktoś Ci nie zatwierdzi zmiany?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafkuci    0

Dlatego trzeba poczekac az przysla decyzje czy zatwierdzaja zmiane czy nie. Ja zakup robilem dopiero po zatwierdzeniu zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emill199008    0

 

Witam. 

Proszę o pomoc, w tamtym roku złożyłem wniosek na MR na nowy ciągnik, nie udało mi się załapać, byłem około 3 tys miejsc poza zielony polem. Zatem odpuściłem sobie i zdecydowaliśmy z ojcem że zakupimy używany ciągnik , ponieważ małe ciągniki (mf255 i c330) na 25ha nie dawały rady. Zakupiliśmy w marcu John Deera 6200 z 96r z ładowaczem czołowym za 60000zł, ciągnik wizualnie i ogólnie w dobrym stanie tylko że ma aż 11000mth, 2 tygodnie po zakupie przyszła mi decyzja z agencji o przyznaniu MR. Wszystkie zobowiązania juz wypełniłem tylko czekam na KRUS. I tu sie zaczyna problem.

Zastanawiam się czy tego JD sprzedać przemęczyć sie jeszcze rok przejść na vat i brać nowego??? Sprzętu do większego ciągnika żadnego nie posiadam, będę musiał zakupić.

Czy MR będzie można łączyć  z nową modernizacją??

Proszę o poradę i pomoc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Temat wałkowany kilkanaście razy ostatnimi czasy. Nie ma jeszcze przepisów krajowych odnośnie MGR. Trzeba czekać.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

wrzucałem ze 2 razy już link z farmera, jest tam w nim, że ktoś wysłał zapytanie do Ministerstwa albo ARIMR już nie pamiętam, w tej sprawie, i napisali jasno, że starego PROW nie można łączyć z nowym, czyli stary MR nie przejdzie jak wkład własny do  MGR z nowego budżetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj