Polecane posty

aahha wielkie dzieki;) a jak  zajdę do kursu  z aktem własności to wylicza mi z tego ha czy muszę  do geodezji z zaświadczeniem i dopiero do kursu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie wiem kolego. Co inna placówka terenowa to inne obyczaje. Pójdziesz z aktem to się dowiesz :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo mam spory kawałek do kursu . a jutro mam odpis ziemi i  chciałbym jeszcze dzierżawy podpisać ii za jednym zamachem KRUS ogarnąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

u nas to najpierw do gminy.tam wyliczyli ha fizyczne i przeliczeniowe i potem do krus.

w krus musisz głównie podać przeliczeniowe z tego będziesz płacił podatek.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

aahha wielkie dzieki;) a jak  zajdę do kursu  z aktem własności to wylicza mi z tego ha czy muszę  do geodezji z zaświadczeniem i dopiero do kursu ?

 

Nakaz płatniczy podatku musisz mieć bez tego ani rusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafkuci    0

Dokladnie tak jak kolega archi106 napisal to musisz miec ze soba nakazy platnicze od dzierzaw, zeby zbednego jezdzenia nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
br84    0

Witam, chciałabym się zorientować czy ktoś z forumowiczów miał może podobny do mojego problem i jak z niego wybrnął, otóż właśnie dostałam z ARiMR decyzje o wygaśnięciu decyzji przyznającej premie MR gdyż nie dopełniłam warunków, a zarzut jest taki iż umowa dzierżawy którą dostarczyłam do agencji nie zawiera kwoty czynszu oraz terminu zapłaty poprawioną umowę dzierżawy dostarczyłam po wezwaniu z agencji jednak było to po 180 dniach od wydania decyzji. Czy można coś z tym jeszcze zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Odwołaj się. Może coś ugrasz. Takie są skutki czekania na ostatnią porę.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

I po kontroli, :)  inspektorzy wypytali mnie co gdzie mam zasiane, porobili zdjęcia umów dzierżawy, opłaconego ubezpieczenia KRUS,  opłaconego podatku,  faktury od zakupów środków do produkcji, Ubezpieczenia upraw,  podpisałem oświadczenie że samodzielnie prowadzę gospodarstwo, i tyle  :huh:

 

I to już wszystko ? Rozumiem że już teraz czekać tylko za przelewem?  :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Chociaż kontrola nie wpływa na termin wypłaty premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolkak    0

Skąd jesteś? Przeprowadzam się do Ciebie - jak tak wszystko szybko da się ogarnąć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
br84    0


Odwołaj się. Może coś ugrasz. Takie są skutki czekania na ostatnią porę.[/quot
Tylko jak uzasadnić odwołanie w tej sytuacji?Rzeczywiście dość późno składałam wniosek o płatność na co złożyło się kilka czynników jednak agencja wysłała do mnie wezwanie do uzupełnienia braków formalnych po ponad miesiącu od złożenia wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

dawid3p faktury od zakupów środków produkcji nawet? No ładnie Cię skontrolowali.

 

10.04 wniosek o płatność, dziś przelew :P 20 dni czekałem ;)

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Czy musze miec ubezbieczone uprawy wrazie kontroli,i czy sa wymagane faktur zakupu np nawozu ,srodkow ochrony roslin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzena24    36

http://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/premie-dla-mlodych-rolnikow-czekamy-na -nabor /

Edytowano przez marzena24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

I po kontroli, :)  inspektorzy wypytali mnie co gdzie mam zasiane, porobili zdjęcia umów dzierżawy, opłaconego ubezpieczenia KRUS,  opłaconego podatku,  faktury od zakupów środków do produkcji, Ubezpieczenia upraw,  podpisałem oświadczenie że samodzielnie prowadzę gospodarstwo, i tyle  :huh:

 

I to już wszystko ? Rozumiem że już teraz czekać tylko za przelewem?  :ph34r:

 

Pisałeś że chcieli potwierdzenie zapłaconego podatku, ale chodzi o dzierżawy czy o własne hektary?

Ubezpieczenie upraw jest wymagane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ubezpieczenie upraw nie jest obowiązkowe.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

a na umowie dzierżawy musi byc kwota czynszu czy nie musi?

musisz napisać.możesz napisać nawet 1 zł,a będzie dobrze


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a na umowie dzierżawy musi byc kwota czynszu czy nie musi?


kurde, a ja wpisałem ze nie ma kwoty i juz umowę zgłosiłem  w geodezji to jak teraz zmienić to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj