Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kaban    19

Czy jeśli zakupię 45arów ziemi ornej nie będzie to mnie eliminowało z najbliższego naboru na MR?. Narazie nie mam nic na siebie a tu trafia się okazja i musiał bym ten kawałek już wziąć na siebie ;)   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik51    0

freetaxi Mam pytanie czy w poprawce w wniosku zakup maszyn "Tabela 5.2 Planowane inwestycje" ceny które wpiszę np. za siewnik 30.000,00 zł brona talerzowa 23.000,00 zł i wał 17.000,00 zł Razem 70.000,00 zł jaka jest tolerancja tzn. czy jak siewnik będzie kosztował 31.000,00 zł a brona talerzowa 21.000,00 zł oraz wal 18.000,00 zł jak to będzie z rozliczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Problemu nie będzie jeśli będziesz miał rozliczone 70 000 PLN. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

ponawiam pytanie

 

Nie ma ograniczeń. Tylko jak Ci rodzice przepiszą w wieku 45 lat to nie mają prawa do emerytury, a gdzieś ich trzeba ubezpieczyć, więc możesz ich wciągnąć pod siebie jako domowników w Krusie. I Ty będziesz za nich płacił składki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Nie wiem czy takie pytanie już padło. Otóż w biznesplanie mam wpisane kilka działek, które zamierzam dopiero odkupić od właścicieli. Teraz jeszcze składam do Agencji wniosek z korektą i dopiero po zaakceptowaniu wniosek o płatność. Czy w tej sytuacji wnioski o dopłaty mam składać już koniecznie na siebie czy mogą to zrobić jeszcze obecni właściciele działek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kusza    10

Moim zdaniem nie trzeba zdac egzaminu. wystarczy ukończyć technikum rolnicze lub agrobiznesu lub inne zwizane z rolnictwem. ja nie zdawałem egzaminu jedynie ukonczyłem technikum agrobiznesu i nie wymagaja u mnie abym uzupełnił wykształcenie. Moj kolega ktory wział młodego rolnika tak samo nie ma zawodowego egzaminu jedynie ukonczona szkole rolnicza. Za rok konczy mu sie mlody rolnik i tez nie dostał zadnego pisemka zeby uzupelnic wykształcenie

Tak, jeżeli masz ukończone technikum rolnicze lub inne związane z rolnictwem nie jest wymagany egzamin zawodowy. W tym przypadku masz wykształcenie średnie rolnicze bez certyfikatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin31    5

Czy na fakturze w ramach zakupu z premi na MR mogą znajdować się też inne pozycje,  niekoniecznie związane z późniejszym rozliczeniem się z Agencją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMeF    2

miałem kontrol 26 marca A polecenie przelewu z wojewódzkiego oddziału armii do centrali został wysłany 30 marca. mniej więcej kiedy mogę się spodziewać przelewu? bo ciągnik już czeka a na koncie echo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na dniach premia powinna być na koncie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMeF    2

teraz to już nie wiem komu wierzyc... panowie z kontroli mówili że do trzech tyg powinien być przelew zaś w centrali arimr mówili do 60 dni ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do 60 dni od złożonego kompletnego wniosku o płatność. Z tego co wiem kontrola nie ma wpływu na wypłatę premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Wniosek złożyłem 19.03.2015r., decyzja o zmianie w biznes planu przyszła dnia 10.04.2015r, "pozytywna" kiedy mogę się spodziewać przelewu, bo narazie na koncie pustka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

2-3 tygodnie od zatwierdzenia wniosku o płatność.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMeF    2

czy przed przesłaniem na konto przychodzi jakieś listownie powiadomienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Same dzierżawy nie przejdą. 70 % gospodarstwa musi stanowić własność. A po bliższe informacje, wytyczne trzeba czekać. EmeF żadne listowne potwierdzenie nie przychodzi. W tym przypadku nie wydaje się decyzji. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon11133    0

Do 10. kwietnia br. ARiMR przekazała rolnikom łącznie 64,2 mld złotych w ramach 23 różnych działań starego PROW. Na wypłatę i rozliczenie pozostałych, zakontraktowanych już działań Agencja ma jeszcze czas do końca grudnia br.



Jak rozumiecie to zdanie ? Czy do grudnia muszą wypłacić pieniądze wszystkim Młodym rolnikom z listy z tamtego roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

freetaxi 70 procent własnego gruntu  czyli teoretycznie 10 ha własnego max 3 dzierżaw ,100 własnego max 30 dzierżaw .dobrze to rozumie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

70% średniej wielkości gospodarstwa w województwie o średniej mniejszej niż średnia krajowa, w województwach o średniej powierzchni większej od średniej krajowej 70% średniej krajowej musi być na własność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaku    0

I tak po 2 miesiącach czekania na przelew, dzisiaj dostaje pismo: pt. wezwanie do usunięcia braków formalnych we wniosku..  1. Dostarczony wniosek o płatność nie spełnia wymogów formalnych został sporządzony na nieaktualnym formularzu. Proszę o dostarczenie aktualnego i poprawnie wypełnionego wniosku o płatność -korektę wniosku.

Taki wypełniłem: http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/2014/A/Wniosek_o_platnosc__Ulatwianie_startu_nowelizacja_2014.pdf

Jaki w takim razie jest aktualny ? bo nie mogę znaleźć nic innego.. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj