Polecane posty

Chciałbym zmienić biznesplan na inne maszyny i wiem że można. Ale także mam wpisaną kukurydze na kiszonkę i chciałbym z niej zrezygnować na rzecz zboża. Czy tak można zrobić i czy wtedy nie będe miał mniej punktów niż teraz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile ha było potrzebne żeby się załapać na żółtą przy wykształceniu średnim rolniczym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

A ja mam pytanie ile ten nabor jeszcze moze trwać,jeśli nie dodadza zadnych piueniedzy.

 

lista już jest wiec nalezy policzyć czas osoby ktora złoży wniosek o platność i czas ktory agencja ma na wypłate pieniedzy więc ile to może potrwać??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebaal123   
Gość sebaal123

Ile ha było potrzebne żeby się załapać na żółtą przy wykształceniu średnim rolniczym ?

Zależy jakie województwo oraz bezrobocie w powiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

śląskie,stopy bezrobocia nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebaal123   
Gość sebaal123

A ja mam pytanie ile ten nabor jeszcze moze trwać,jeśli nie dodadza zadnych piueniedzy.

 

lista już jest wiec nalezy policzyć czas osoby ktora złoży wniosek o platność i czas ktory agencja ma na wypłate pieniedzy więc ile to może potrwać??

Chyba to były ostatnie przesunięcia

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/pieniadze-z-prow-2007-2013-zostaly-rozdysponowane.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

20.02 wniosek o płatność, 30.03 kontrola gosp. Spodziewać się jeszcze poprawek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

Musze kupic te maszyne ktore mam wpisane w biznesplanie czy moge kupic cos innego byle w ciagu 3 lat rozliczyc sie fakturami na 70tys?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Możesz kupić inne maszyny, ale musisz złożyć wniosek o zmianę biznesplanu.

 

Ja jutro jadę właśnie z taką zmianą na Warsaw. ;)

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

jak bym chcial kupic ladowarkie teleskopowa 15 letnia od gospodarza,to jest szansa zeby lapala sie na kase z mlodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1014    4

będąc u notariusza okazało się że częśc działek nie morze mi zostać przekazana formą darowizny (ok 4ha) ponieważ rodzice posiadają połowę własności (nie wyprowadzone sprawy z przed wielu lat, trzeba zakładać sprawę o zasiedzenie) chodź na wszystkich wykazach tych działek są podani jako jedyni właściciele tych działek i czy w takim wypadku mogę z nimi podpisać umowę dzierzawy? Czy agencja sprawdza lub ma wgląd w księgi wieczyste czy opiera się na wypisach z rejestru gruntów   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

po dzisiejszej aktualizacji jestem na zoltej. po jakim czasie mozna sie spodziewac pisma z agencji, jeszcze przed swietami? wtedy tylko przepisac ziemie na siebie zlozyc wniosek o platnosc i czekac na kase?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jaro1014 teoretycznie umowy dzierżawy na działki z podobną sytuacją przechodziły. Edi25 decyzje o przyznaniu pomocy będą zapewne wysłane w najbliższym czasie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ciężko powiedzieć. Według plotek jakie słyszałem nawet do 19000 :) Ile w tym prawdy to czas pokaże.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Do 1900 osób czy do 19000 miejsca na liście? Bo chyba do tego pierwszego bo o nowych przesunięciach już nie słychać niestety:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

19000 osób :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

20.02 wniosek o płatność, 30.03 kontrola gosp. Spodziewać się jeszcze poprawek ?

Jeżeli podczas kontroli wszystko się zgadzało i nie ma uwag w raporcie to nie powinno być już poprawek.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

ale ładnie przesunęli gratuluję wszystkim panowie bo sam długo czekałem, ja z pierwszych przesunięć dziś skończyłem zbieranie papierów, i radzę wam brać się za to od zaraz bo latania od cholery, a krus ma czas na wszystko ;)

 

coś słyszałem że te przesunięcia obsługiwać będą biura powiatowe? freetaxi popraw mnie jeśli to nie prawda, a tak to nawet do 19 000 miejsca przesuną?  czy jak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj