Polecane posty

Mlooody    0

Dzwoniłem przed chwilą do ARiMR - Pani która odebrała telefon twierdzi że z tego co jej wiadomo to jest to aktualizacja listy zarówno o 60mln € jak i osoby które terminowo nie złożyły wniosku o płatnośc :/ 

 

 

Edit1: Nieeeee, to nie może tak być :)

 

Lista przesunęła się o 2451 miejsc. 

60 000 000 x 4,08 (biorę kurs z dołka jaki mamy ostatnio) = 244 800 000 zł

244 800 000 zł / 100 000 (pojedyncza premia) = 2448

 

Podsumowując: Agencja ma burdel u siebie, i pracownicy nie do końca wiedzą co się dzieje, więc czekamy na kolejną listę :)

Edytowano przez Mlooody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

ale czy zauważyłeś że 300 osób znikneło z listy? bo ja mój numer podskoczył o 300 miejsc, więc tyle wykreślono- ale czy możliwe, żeby tylko tyle osób nie złożyło  papierów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tak niewiele ludzi nie złożyło wniosku o płatność? Ja o jakieś 300 miejsc się przesunolem tylko az dziwne to jest porównując z poprzednimi nabrało gdzie ta liczba była kilku krotnie większą.

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Z tej listy wyleciały osoby takie jak ja, którym minęło 18 miesiecy posiadania gospodarstwa. Banda ......!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Masz racje, nie zauważyłem tego ruchu. 300 osób to by było bardzo mało w skali kraju, niecałe 4%... Dobra, czekamy na jakiś komentarz ze strony ministerstwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Dzięki za życzenia.

To nie są żale, moja wypowiedz nie jest emocjonalna, tylko stwierdzająca fakty.

Nie wiem o jakich kontach piszesz, ale w odróżnieniu od Ciebie odpisałem użytkownikowi na jego pytanie, twoja wypowiedz nic nie wnosił.

 

ps. Trochę szkoda, że moje województwo nie ma tak silnego lobby jak twoje, dzięki temu trafiło tam najwięcej premii w Polsce, w następnym naborze też nie powinno być gorzej :) (nowe zasady skrajnie anty województwa o wysokich średnich, usunięty zapis o punktowaniu wartości ekonomicznej, który był we wcześniejszej wersji kryteriów, co w praktyce je dyskwalifikuje)

 

A że tak zapytam, jak projekt prowu był wystawiony do przeczytania i zgłaszania swoich poprawek odnośnie jego treści to złożyłeś jakieś swoje sugestie co do niego?? Nie pamietam jak to dokładnie się nazywało.

czyli jak jestem na zoltej to moge juz przepisywac ziemie na siebie? kiedy mozna sie spodziwac pieniedzy na koncie?

 

Najpierw kolego to musisz złożyć wniosek o płatność, a kiedy go złożysz to juz zależy od tego w jakim czasie wszystko pozałatwiasz.

 

Edit:

A więc tak, po lutowej aktualizacji byłem niecałe 50miejsc poza żółtą listą, według  numeru na liście z lutego awansowałem o 180-190 miejsc na obecnej liście. Także trudno stwierdzić czego ma się ta lista, bardziej pasuje do aktualizacji o te 60mln i kilku osób które wycofały wnioski, bo jeśli by była o te osoby które nie złożyły wniosku o płatność to powinni zostać wykreśleni z listy i z automatu miejsce na liście powinno się znacznie zmienić.

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

wykonałem jeszcze 4 telefony do agencji i dowiedziałem się, że lista zawiera 60mln przesunięcia, oraz osoby które nie złożyły dokumentów. Komunikar Prezesa Arimr jasno mówi, że ta lista zawiera wyłącznie przesuniecia związane z ,,zakończenia procesu rozpatrywania odwołania od decyzji odmawiających przyznania pomocy lub  rezygnacji wnioskodawcy z przyznanej premii."

 

Zatem wprowadzają NAS w błąd - tak się zastanawiam czy za sprzeczne informacje można podać ich do sądu:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

W moim przypadku 300osob w skali kraju to dużo bo zalapal bym się bez tych 60, powodzenia dla innych, ja już młodego rolnika pogrzebalem bo wszyscy mi mówili że nic już nie dołożą, a tu taki ładny prezent świąteczny dla paru tys. osob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Pewnie to są tylko te przesunięcia 60 mln a aktualizacja o tych co nie złożyli będzie za jakiś czas bo 300 osób to na pewno za mało. Ciekawe czy jeszcze na jakieś przesunięcia można liczyć ale obawiam się ze nie i trzeba się pożegnać z tym nabórem w moim przypadku i liczyć na nowe rozdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

wykonałem jeszcze 4 telefony do agencji i dowiedziałem się, że lista zawiera 60mln przesunięcia, oraz osoby które nie złożyły dokumentów. Komunikar Prezesa Arimr jasno mówi, że ta lista zawiera wyłącznie przesuniecia związane z ,,zakończenia procesu rozpatrywania odwołania od decyzji odmawiających przyznania pomocy lub  rezygnacji wnioskodawcy z przyznanej premii."

 

Zatem wprowadzają NAS w błąd - tak się zastanawiam czy za sprzeczne informacje można podać ich do sądu:p

 

Zauważ że ten tekst nie zmienił się od czasu ukazania się pierwszej listy, jedynie z pierwszą aktualizacją dodali o tym ,,rozpatrywaniu odwołań od decyzji.......'' Na tej stronie jest dwa linki do listy z 30marca, w pierwszych aktualizacjach zawsze był jeden link do aktualizacji i jeden link do starej listy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43

Witam. Czy może ma ktoś z Was wiedzę czy trzeba rozliczać się fakturami za sprzęt kupiony w ramach dotacji MR czy można rozliczyć się na podstawie jakiegoś innego dokumentu? Np WZ albo coś.Chodzi mi o to,że moje gospodarstwa darstwo nie będzie na Vacie i zależy mi żeby jak najmniej pieniędzy z dotacji MR trafiło do kasy państwa.z góry dzięki za odpowiedź.pozdr


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile czasu trzeba czekać na decyzje z agencji o przyznaniu pomocy? Bo nie wiem czy czekać czy już przepisywać pole, bo wniosek na dopłaty chce składac już na siebie w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Witam. Czy może ma ktoś z Was wiedzę czy trzeba rozliczać się fakturami za sprzęt kupiony w ramach dotacji MR czy można rozliczyć się na podstawie jakiegoś innego dokumentu? Np WZ albo coś.Chodzi mi o to,że moje gospodarstwa darstwo nie będzie na Vacie i zależy mi żeby jak najmniej pieniędzy z dotacji MR trafiło do kasy państwa.z góry dzięki za odpowiedź.pozdr

 

Kolego masz link http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/kolejnosci-przyslugiwania-pomocy-w-ramach-dzialania-ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom-w-2014-r.html

Punkt 10 i czytaj.

 

@Radeczek jeśli jest wniosek na liście to możesz działać, ten tydzień jest świąteczny więc trudno powiedzieć jak to będzie, jeśli decyzja nie przyjdzie w tym tygodniu to napewno w następnym.

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derb    2

Załapałem się na listę, czyli teraz tak:

1. przepisuje ziemię u notariusza,

2. występuje do agencji o nadanie numeru gospodarstwa.

3. Ubezpieczam się w Krusie.

 

W takiej kolejności ma to być? Czy coś jeszcze dodać ?

 

Co do dopłat to chyba wniosek pobieram ze strony ARiMR drukuje i tak go uzupełniam bo mi nie przyjdzie pewnie? Z mapkami czy bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebaal123   
Gość sebaal123

No i w końcu się załapałem :-)

 

Gratulacje zwycięzcom i powodzenia!

Edytowano przez sebaal123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Prezent na święta już jest:) także się załapałem. Pozdrowienia dla reszty szczęśliwców i powodzenia da tych którzy jeszcze czekają:)


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Czekajmy na jakieś wystąpienie np Sawickiego, dzwoniłem jeszcze raz do Agencji w Elizówce, tym razem rozmawiałem z inna osobą, i powiedziano mi że w Lubelskim odpadło jakieś 200 osób. No i trochę matematyka się nie zgadza, bo jeżeli człowiek który ze mną rozmawiał czegoś nie namieszał, to znaczyłoby że w Lubelskim odpadło z listy  200 osób, a łącznie w pozostałych województwach 100..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Dzwoniłem dziś do agecji jeśli chodzi o używane maszyny starsze niz 5 lat to mozna zakupić tyle że akurat mój oddział regionalny rząda wyceny rzeczoznawcy kazdego sprzętui stwierdzenie że nadają się do pracy. W dodatku są potrzebne papiery takie jak :

- oświadczenie osoby od której kupujemy że maszyna nie jest zakupiona ze środków unijnych

- umowa kupna/sprzedarzy lub faktura VAT

- dowód zapłaty

Osoba z którą rozmawiałem stwierdziła że osoby zgłaszają bardzo stare maszyny i że nie ma określonych ram. Ważne żeby była sprawna technicznie co własnie ma sprawdzic rzeczoznawca.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebaal123   
Gość sebaal123

Czyli wg was będą jeszcze jakieś przesunięcia na liście czy już nie?

Na pewno o osoby, które nie złożą wniosku o płatność w wyznaczonym terminie. A co do kolejnych środków to na razie nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dha61094    0

To ciekawe, bo juz mi dawno minelo 18 miesiecy, odkad w spadku przejalem ponad 1 ha i nadal mnie nie wykreslono z listy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

ile może to być osób orientuje się ktoś może jak to było w poprzednich naborach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

O kolejnych środkach nic nie słychać i podejrzewam że nie dadzą bo może i już nie ma co i na pewno będą chcieli się pochwalić i uruchomić nowy nabór a tych co zostali w starym mają gdzieś bo już to nie jest w ich interesie porostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj