Polecane posty

Maches    16

W jakim czasie mozna spodziewać sie przelewu jesli wniosek został rozpatrzony i trafił do centrali??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

2-3 tygodnie i pieniądze powinny być na koncie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iva11    0

Czy ktoś poleci gdzie i jak w miarę szybko zrobić kurs chemizacyjny??? Bardzo ważne!!!!!!!!

najlepiej w lubelskim, ewentualnie podkarpackie...

Edytowano przez iva11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumci    2

Witam

a jak mi dojdzie pare ha dzierżawy to muszę korekte do biznes planu robic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

Ten kurs też by mi się przydał....najlepiej bez wyjeżdżania gdziekolwiek :D  papierek do domu za pobraniem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

Albo dla świętego spokoju przejmij bydło i zrób sobie zmiany. 

tak ale to mi bazowe su wyjdzie strasznie duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Czy ktoś poleci gdzie i jak w miarę szybko zrobić kurs chemizacyjny??? Bardzo ważne!!!!!!!!

najlepiej w lubelskim, ewentualnie podkarpackie...

 

firma szkoltex z lublina http://www.szkoltex.pl/ robią kursy ale to już po sezonie. Możesz zadzwonić i zapytać 

 

boo45 raczej się tak nie da :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Prosze bardzo http://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/mlody-rolnik-z-nowego-prow-kto-moze-liczyc-na-premie/
Ktos moze znalazl o mgr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma nic o MGR bo nie ma projektu rozporządzenia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

witam mam takie dwa pytania ktore mnie nurtuja:

 

1 gdzie i ile trwa kurs rolniczy r3 (robi sie go w jakims urzedzie)

 

2 czy jest taka mozliwosc ze w nowym mr moga podnies premie ze 100 do 120 tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Nie ma nic o MGR bo nie ma projektu rozporządzenia.

To gdzie top wynaoazl to o mr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

witam mam takie dwa pytania ktore mnie nurtuja:

 

1 gdzie i ile trwa kurs rolniczy r3 (robi sie go w jakims urzedzie)

 

2 czy jest taka mozliwosc ze w nowym mr moga podnies premie ze 100 do 120 tys?

 

Kurs R3 robią szkoły rolnicze tak było w moim przypadku i trwał rok czasu (piątek , sobota + praktyki) na końcu egzaminy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

a kwota wsparcia raczej na pewno nie wzrośnie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

Aha a czy jest możliwe że owy kurs r3 może trwać 3 lata {sobota niedziela } no i koncowy egzamin bo mi tak powiedzieli w szkole rolniczej jestem z wojewodztwa kuj-pom

 

Wiec chicałbym sie dowiedzieć bo w mojej oklicy chyba takich po roku trwania kursu nie ma. mogłby ktos mi podać może jakieś  miejsca gdzie taki roczny kurs jest prowadzony okolice lipno-sierpc

 

zdziwiłem się jak mi powiedzieli w 2 takich placowkach ze taki kurs trwa 3 lata wiec wolałem sie upewnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Kurcze zaraz bedzie 4 tygodnie od kontroli a jutro mija 3 tygodnie od wyjasnienia malej roznicy w areale a kasy jak nie bylo tak nie ma :/ Tak naprawde wg. zlozenia wniosku o platnosc i 60 dni termin mija 1go kwietnia... ogolnie juz sie niepokoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Aha a czy jest możliwe że owy kurs r3 może trwać 3 lata {sobota niedziela } no i koncowy egzamin bo mi tak powiedzieli w szkole rolniczej jestem z wojewodztwa kuj-pom

 

Wiec chicałbym sie dowiedzieć bo w mojej oklicy chyba takich po roku trwania kursu nie ma. mogłby ktos mi podać może jakieś  miejsca gdzie taki roczny kurs jest prowadzony okolice lipno-sierpc

 

zdziwiłem się jak mi powiedzieli w 2 takich placowkach ze taki kurs trwa 3 lata wiec wolałem sie upewnić

 

Kiedyś mieli taki w studzieńcu k/Sierpca, tam w technikum rok trwał, ale podobno już nie ma osobiście nie byłem to Ci nie powiem, a może w Trzepowie pod Płockiem tam technikum rolnicze było.

Edytowano przez k0b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucjano    1

Szkoła z Trzepowa została przeniesiona do Gór k. Płocka. Prowadzone są kursy R3, trwają 3 sem. zsberg.edu.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Aha a czy jest możliwe że owy kurs r3 może trwać 3 lata {sobota niedziela } no i koncowy egzamin bo mi tak powiedzieli w szkole rolniczej jestem z wojewodztwa kuj-pom

 

Wiec chicałbym sie dowiedzieć bo w mojej oklicy chyba takich po roku trwania kursu nie ma. mogłby ktos mi podać może jakieś  miejsca gdzie taki roczny kurs jest prowadzony okolice lipno-sierpc

 

zdziwiłem się jak mi powiedzieli w 2 takich placowkach ze taki kurs trwa 3 lata wiec wolałem sie upewnić

 

Kolego albo ty źle zrozumiałeś albo w szkole ci źle powiedzieli, kurs r3 trwa nie 3lata a 3semestry czyli 1,5roku, żeby on trwał 3lata to naprawdę zjazdy by chyba musiały być aby 1 weekend w miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Około trzy tygodnie temu kasa wpłynęła na kąto a dziś miałem kontrole, wczoraj do mnie dzwonili około 14. 

Edytowano przez szpeniek26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek80a    1

Mam pytanie odnośnie wykształcenia czy po odbyciu 2-letniej szkoły policealnej o profilu Technik turystyki wiejskiej podczas której zdobędę kwalifikacje: Prowadzenie działalności turystycznej na obszarach wiejskich (T.7.) i Prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego (T.8.) będę mógł ubiegać się o dotacje ? proszę o szybką odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iva11    0

Około trzy tygodnie temu kasa wpłynęła na kąto a dziś miałem kontrole, wczoraj do mnie dzwonili około 14. 

 

i co sprawdzali???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

Szkoła z Trzepowa została przeniesiona do Gór k. Płocka. Prowadzone są kursy R3, trwają 3 sem. zsberg.edu.pl

tu sie nie pytałem ale jak dzwoniłem do studzienca k/sierpca rownierz mi powiedzieli 3 lata a w skępem k/lipna byłem osobiscie i tam mnie kobieta zapewniała że trzy lata trwa kurs r3 wiec nie wiem o co chodzi przecierz nie moze byc takiej rozbieznosci tu 1,5 roku a  w drugim wojewodztwie 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

Około trzy tygodnie temu kasa wpłynęła na kąto a dziś miałem kontrole, wczoraj do mnie dzwonili około 14. 

jeśli możesz opisz cos szczegółowo o kontroli juz tyle razy pisane byłoale kazdy tak ogólnie może dodasz cos niwego z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj