Polecane posty

freetaxi    947

Iva11 nie możesz użyczać rodzicom budynku gospodarczego.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda jeśli chodzi o budynki inwentarskie?

Tata chce przepisać na mnie całe gospodarstwo (budynki, ziemia, maszyny) jeśli załapie się na MR.

do tej pory hodowane było trochę świnek i trochę krów mlecznych.

Postanowiłem się przekwalifikować na bydło mięsne. o świniach nie ma ani słowa w biznes planie.

ale tata chce trzymać kilka sztuk.

Czy może te świnki mieć na siebie i swój numer gospodarstwa? a chlewnie dzierżawić ode mnie?

czy te świnki muszą być na mnie i robić zmiany w biznes planie uwzględniając trzodę chlewną?

proszę o podpowiedź

 

Freetaxi pomocy:)

Edytowano przez rolnikzlubelskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Czy starając się o młodego rolnika liczą się dzierżawy do wniosku ? jeżeli ktoś mi wydzierżawi na okres 5 lat (umowa)? i co by było gdyby odstąpił od umowy pisemnej po 2 -3 latach ? czy raczej nie może ?


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Liczą się umowy ale na 10 lat minimum. Jeśli ktoś zerwie z Tobą umowę, bo może, to będziesz musiał ją zastąpić innymi działkami. Ale w nowych naborach ma być ograniczona ilość dzierżaw. Nie można prawdopodobnie będzie mieć samych dzierżaw.

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iva11    0

Czy starając się o młodego rolnika liczą się dzierżawy do wniosku ? jeżeli ktoś mi wydzierżawi na okres 5 lat (umowa)? i co by było gdyby odstąpił od umowy pisemnej po 2 -3 latach ? czy raczej nie może ?

 

dzierżawy się liczą, im więcej tym wiecej punktow, w mooich dzierzawachh musialam wykreslic zapis na 5 lat i zastapic go na 10 lat, a zapis "z możliwością odstąpienia, wypowiedzenia umowy dzierżawy po 5 latach trwania okresu MR" wykreslic calkowicie, wszystko to juz w aneksie do umowy dzierzawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

A jak to wygląda jeśli chodzi o budynki inwentarskie?

Tata chce przepisać na mnie całe gospodarstwo (budynki, ziemia, maszyny) jeśli załapie się na MR.

do tej pory hodowane było trochę świnek i trochę krów mlecznych.

Postanowiłem się przekwalifikować na bydło mięsne. o świniach nie ma ani słowa w biznes planie.

ale tata chce trzymać kilka sztuk.

Czy może te świnki mieć na siebie i swój numer gospodarstwa? a chlewnie dzierżawić ode mnie?

czy te świnki muszą być na mnie i robić zmiany w biznes planie uwzględniając trzodę chlewną?

proszę o podpowiedź

 

Freetaxi pomocy:)

Najlepiej żeby wszystko było na Ciebie, żebyś nie musiał się tłumaczyć, wydzielać budynków i tworzyć innych podziałów i mieć święty spokój :-)

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Liczą się umowy ale na 10 lat minimum. Jeśli ktoś zerwie z Tobą umowę, bo może, to będziesz musiał ją zastąpić innymi działkami. Ale w nowych naborach ma być ograniczona ilość dzierżaw. Nie można prawdopodobnie będzie mieć samych dzierżaw.

 

aha czyli przykładowo ktoś wydzierżawia mi 4 ha na okres 10 lat. w moim przypadku  całą dotację chcę przeznaczyć na zakup pola 5ha, w przypadku gdy zerwie ze mną  dzierżawę,  ja podaję te działki które zakupiłem(5 ha)  i nie ma problemu ? dobrze zrozumiałem ?


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

No nie do końca. Bo to co kupisz to powinieneś ująć w biznesplanie że w którymś roku zwiększa Ci się powierzchnia o zakup. Musiałbyś od razu założyć że zamiast tej dzierżawy wejdzie zakup, czyli np. zakupisz te dzierżawione działki za premię.

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Można po złożeniu wniosku o przyznanie pomocy
:-)


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    590

Coś dziś w agrobiznesie wspomnieli o nowym PROWie, że mają nieoficjalne info o naborach w połowie roku, ale agrobiznes przestał być wiarygodnym źródłem :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Połowa roku przeplata się w doniesieniach prasowych już jakiś czas więc Ameryki nie odkryli. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMeF    2

Dzisiaj dowiedziałem się ze zostałem wylosowanych do kontroli agencji przed wypłatą pieniędzy. Może mi ktoś powiedzieć jak taka kontrola wygląda i co do niej muszę miec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Temat wałkowany już kilka razy w tamtym tygodniu. Przejrzyj ostatnie 10 stron wstecz. Zarówna ja i osoby, które miały już kontrolę wypowiadały się w tej kwestii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze trzeba założyć konto na agrofoto a nastempnie sie zalogować.Po tych operacjach możesz dodawać posty jak i uczestniczyc w dyskusjach.Twoja aktywność na forum teraz zależy tylko od twojej inwencji twórczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

5.01 złożenie wniosku o płatność

16.02. poprawka

16.03 realizacja płatności

Po drodze jeszcze była kontrola, a tą mają prawie wszyscy.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

13.02 wniosek był do płatności wysłany do tej pory nic. Czekał ktos dłużej niż miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czekali ludzie i to więcej niż miesiąc.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kot8701    0

freetaxi masz jakies nowe info.kiedy bedzie nowa lista :/ bo juz by wypadalo zeby byla od lutego troche czasu minelo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Też czekam kolego bo mam kilka osób, którym się terminy kończą i celuję w 1-2 tygodnie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Dzisiaj rozmawiałem z Lubelską ARiMR i dostałem informację że w Lubelskim zaktualizowana lista jest już gotowa, i że w ciągu tygodnia, max 2 będzie aktualizacja. Ale o szczegółach rozmawiać nie chcieli ;p 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj