Polecane posty

freetaxi    947

Popatrz parę stron wcześniej. Agencja przesyła odpowiedzi na pytania dotyczące takich zakupów. I wychodzi na to, że taka możliwość jest.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iva11    0

KONTROLA PO OTRZYMANIU PREMII DLA MŁODEGO ROLNIKA - jak wyglądała u Was, co sprawdzają, kiedy się spodziewać i ile dni wcześniej powinni mnie poinformować o wizycie, proszę o możliwie szczegółowe odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sprawdzają dokumenty potwierdzające tytuł prawny do działek, umowy użyczenia, dokumenty stwierdzające fakt samodzielnego prowadzenia gospodarstwa. Mogą obejrzeć budynki zadeklarowane w PRG, pomierzyć działki. Kontrola musi być zapowiedziana wcześniej, bodajże minimum 48 godzin przed.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Być może tak jest. Jedno jest pewne. Poinformować muszą.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin31    5

Mam pytanie do freetaxi. Czy jak we wniosku na MR miałem 18.5 ha to czy we wniosku na dopłaty mogę dopisać działki ojca było by tego ponad 20 ha czyli w sumie miałbym już ok 40 ha. No i czy np ojciec może całkowicie zrezygnować ze składania wniosku o dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Co do kontroli to powinni informować nie wcześniej niż na 48 godz. przed kontrolą, żeby nie można za bardzo się przygotować :-) zazwyczaj dzień przed dzwonią i się umawiają.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaku    0

A po jakim czasie od otrzymania premii można spodziewać się kontroli ?Kontrolują też zwierzęta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Na to po jakim czasie będzie kontrola nie ma reguły. A zwierzęta sprawdzą jeżeli zadeklarowałeś w biznesplanie.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iva11    0

Co jeśli nie można być obecnym na danej kontroli, np wypadł wyjazd czy wizyta u lekarza, no różnie to bywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zły wniosek? Przypadkiem im się coś nie pomyliło? Iva11 przypadki chodzą po ludziach. Co innego jak od razu powiesz, że masz lekarza a inna sprawa jak przyjadą do Ciebie, pocałują klamkę a Ty będziesz u lekarza :) Zawsze można upoważnić rodzica, etc.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Jeśli chodzi o kontrole to gość zadzwonił dzień wcześniej po 14,00 a na drugi dzień o 9.00 już byli. Sprawdzili co mieli sprawdzić, dużo pisania, podpisywania i pojechali dalej. U mnie jakoś się to ciągnie, bo na początku stycznia poszedł wniosek o płatność, w połowie lutego poprawka i jak na razie kasy nie ma. U jednych sprawy toczą się szybciej, u innych nieco wolniej. Pozostaje cierpliwie czekać.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomciomen87    0

witam wie któś gdzie można zrobić uprawnienia na kombajn w woj. pomorskim?

Edytowano przez tomciomen87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak jestem mlodym rolnikiem i mam podane juz tam hektary i jak mi by przybyla jakas dzierzawa notarialna to trzeba wszystkie papiery tam zmieniac czyli dodawac te nowe pole ? i 2 pytanie czy jak ta dzierzawe nową bym wpisal to czy pozniej w ciagu tych 3 lat moglbym kupic te pole za te pieniadze tzn wklad moglby byc z tych pieniedzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jak mi przybyło gruntu tyle że kupiłem to zaniosłem podanie że mam zwiększony areał i proszę o uwzględnienie w biznesplanie i we wniosku, napisałem oświadczenie że zakupione grunty będą użytkowane rolniczo oraz dołączyłem do podania strony biznesplanu: pierwszą, tam gdzie wpisuje się jakie uprawy będę prowadził oraz tam gdzie wyliczone jest ESU. Do tego strony wniosku - pierwszą oraz tam gdzie zmieni się ESU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iva11    0

A może ktoś powiedzieć jak prawidłowo dokumentować zabiegi tj. nawożenie, czy stosowanie środków ochrony roślin itp., i co powinnam dokładnie ewidencjonować, zapiisywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a to trzeba prowadzic i wpisywac wszystkie srodki i jakie nawozenie bylo i trzeba miec rachunki na wszystko ? a jak powiedzmy tam podalem jakies pole do dzierzawione ze mam i jakby chcial kupic te pole za te pieniadze np wklad wlasny miec to moge kupic za te pieniadze co sie otrzyma akurat te pole co bylo w biznesplanie czy jak to inaczej obejsc ? i jak mi by przybylo tyeraz jakies pole w dzierzawe i zglosze to to w ciagu tych 3 lat jakby bylo sprzedawane to moge kupic te pole za te pieniadze tzn wklad moze byc ten ?


a i 2 sprawa pytanie czy jak np ktos bedzie chcial sprzedac np 2 ha a ja bym chcial kupic i on np bedzie chcial po 80 tys ha czyli razem 160 tys t oczy moze byc wydane te 100 tys i 60 tys kredytu dobrac ale na niski procent bedzie wtedy kredyt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzeba sobie prowadzić ewidencje i dokumentację wymaganą przez osobne przepisy. Lekko nie ma niestety. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winiu222    0

Witam.koledzy mam pytanie.Czy jak we wniosku zadeklarowałem 19 ha i tyle przejołem a teraz mam okazje wydzierżawić 5 ha tylko że bez umowy to moge podac te 5 ha do dopłat bezpośrednich i czy do nich dostane dodatkowe euro do hektara?czy musze pisac zmiany do biznes planu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz wpisać ziemię do dopłat ale zmian do MR nie rób bo nie masz umowy z datą pewną. Co najwyżej ARiMR wezwie Cię do wyjaśnień w tej sprawie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winiu222    0

ok.dzieki.wniosek o płatność złożyłem 11.02 ,poprawka 04.03,i jak narazie stan konta ten sam.pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Po jakim czasie można się spodziewać $$$ od momentu trafienia wniosku o płatność do centrali w Warszawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj