Polecane posty

geo2    20

wyprowadź mnie z błędu, bo ja widzę w tym art. i całym dziale dzierżawa, że w przypadku pokrywania tylko podatku, umowa dalej podlega pod przepisy dzierżawy.

 

poza tym, kolega napisał, że "Czynsz został wpisany jako podatek i nne opłaty np. spółka wodna itd"

czyli czynsz został określony w wysokości właśnie tych obciążeń.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Stosuje się przepisy o dzierżawie ale nie jest to dzierżawa. Tak samo do dzierżawy stosuje się przepisy najmy ale najem to nie jest. Zobacz w KC na użyczenie i zobaczysz, że podatek od nieruchomości to koszt.

Kwestia tego jak została skonstruowana umowa. Czy czynsz wynosi tyle co podatki czy nie ma słowa o czynszu a jedynie zobowiązanie do płacenia podatków. Bo to jest już rożnica.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Witam wiem że to nie temat i miejsce na moje pytanie ale potrzebuje waszej odpowiedzi koledzy .

Czy jeżeli zdam egzamin teoretyczny na B (on według prawa jest ważny 6 mies.)To moge robić A2 nie pisząc już Teorii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

no właśnie pytanie jak dokładnie spisano umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neo    0

Dziękuje za zainteresowanie.

Zapis z umowy dzierżawy

'Strony ustaliły że w ramach czynszu dzierżawca opłacać bedzie podatki oraz wszelkie należności związane z własnością dzierżawionych gruntów'

Osoba rozpatrująca wniosek prosi o ten aneks od notariusza, z  gminy albo sołtysa.

Notariusz mówi nie, reszty jeszcze nie pytałem.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

jak masz dobrego wójta to wiesz co robić i będzie spokój, bez zbędnych dyskusji.

 

 

jak nie to trzeba rozmawiać z osobą prowadzącą wniosek, że czynsz został określony w wysokości wszelkich podatków, bardzo ogólnie, ale został.

zamiast należności powinno być zobowiązania. 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

No właśnie takie mało precyzyjne to jest. Jest mowa o czynszu ale według mnie zamiast w ramach powinno być, że czynsz to równowartość sumy podatku rolnego i spółek wodnych, płacony np. do 30 września.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neo    0

Wójta niestety dobrego nie mam. To raczej sołtys tylko zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Nie wiem czy przez sołtysa przejdzie. Ale jak się nie uda, to zostaje Ci się odwoływać od decyzji i wykazać przed sądem, że jest to umowa dzierżawy.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam . mam pytanie poniewaz w czerwcu chce złozyc wniosek na młodego rolnika . a niemam przepisanego gospodarstwa  .kiedy mogl bym miec przepisane gospodarstwo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Kasa już na koncie ale chciałbym zmienić maszyny we wniosku. Jak to zrobić? Czy nic nie zmieniać i wydać to 70 tys zł?

 

Kolejna sprawa jak przejść na VAT i ile to trwa?

Edytowano przez mich89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Najlepiej po otrzymaniu decyzji o przyznaniu pomocy przejąć gosp.

Aby zmienić założenia PRG trzeba wysłać podanie i zmienione strony biznesplanu.

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Po złożeniu tych zmian ile trzeba czekać i czy przechodzi taka zmiana maszyn bez problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Różnie. Zazwyczaj 2-4 tygodnie. Nie spotkałem się osobiście żeby ARiMR nie wyraziła zgody. Aczkolwiek różnie z tym może być.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

freetaxi a jakbym w między czasie czyli oczekiwaniu na pismo z ARiMR zakupił już te maszyny mogą się doczepić czy warto lepiej poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A jak uważasz. Ja zrobiłbym to jednak w zalecanej kolejności. Najpierw decyzja o zmianie a potem zakupy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Nie można dłużej niż rok przed złożeniem wniosku mieć gospodarstwa, a po złożeniu wniosku jest wydawana decyzja i w ostatnich naborach było 180 dni na przejęcie gosp. od odebrania decyzji.

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Nie mam wykształcenia rolniczego żeby  ubiegać się o MR jaką szkołę muszę skończyć czy jest jakiś szybki sposób na załatwienie takiej formalności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A jakie masz w ogóle wykształcenie?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti0123    1

Nie mam wykształcenia rolniczego żeby  ubiegać się o MR jaką szkołę muszę skończyć czy jest jakiś szybki sposób na załatwienie takiej formalności?

 

Jest jakaś lista kierunków, u mnie w okolicy jest szkola wieczorowa 2 letnia o prowadzi kierunek R3 prowadzenie działalności rolniczej to  się by liczyło do wykształcenia by ubiegać się o premie? Bo moja znajoma zamierza iść i pytam się w jej imieniu jesli ktoś by coś wiedział w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Elektromechanik samochodowy (zawodowe), (technikum pozawodowe)mam budowa maszyn, później  policealna szkoła pracowników ochrony osób i mienia no i czegoś z rolnictwem brakuje ale w 30l nie uśmiecha mi się chodzić do szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

witam dostałem wniosek o dopłaty bezpośrednie na ojca przyszedł a cała ziemia jest przepisana na mnie w grudniu i tam nic nie pisze że to moja ziemia jak to zaś składać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzeba sobie czysty druk ściągnąć ze strony ARiMR :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Otrzymałem pismo z agencji w sprawie maszyn starszych niż 5 letnie z którego wynika jednoznacznie że można zakupić maszyny starsze niż 5 lat. freetaxi wysyłam treść na twój mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj