Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam.Mam pytanko.W maju ubiegłego roku złożyłam wniosek o premie dla młodego rolnika i jestem na 9821 miejscu,w czerwcu mija mi 12 miesięcy od przekazania gospodarstwa.Mam jakieś szanse na tą premie?Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

A co się tak pospieszyłaś z tym przekazaniem? Bezpieczniej było po otrzymaniu decyzji. Nie wiadomo co w ministerstwie wymyślą i jakie fundusze dołożą jeszcze dla MR. Nie pozostało Ci nic jak czekać cierpliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiałam tak zrobić bo teściowie już pór roku wczesniej mieli możliwość iśc na rente i czekali,ale ile można czekac,płacić krus,a renta ucieka z przed nosa.Dzieki za pocieszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol1988    1

Pani Gosiu mam taki sam problem jak pani, ja otrzymalem gospodarstwo w czerwcu,rodzice przeszli na rente. Teraz nam zostaje sie modlić o szybki nowy nabór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Klasyczne podanie. Wzorów na stronie Agencji nie ma. 

 

Może wiesz czy stemplują akt notarialny stwierdzający wydatkowanie premii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kopię pewnie tak jak to urzędzie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek19822    0

witam mam 3 pytania złozylem wniosek o platność mam umowę dzierżawy od rodziców. W ARiMR zakwestionowali mi że nie było wpisanego czynszu dzierżawnego (chyba słusznie) ile powinno sie wpisać tego czynszu aby wszystko było w porzadku i czy aneks tez musi byc potwierdzony u notariusza albo w gminie albo wogóle?  (pierwotna umowa dzierżay podpisana u notariusza). 3 pytanie dotyczy jezeli w PRG na dzien skladania wniosku mialem umowe dzierżawy na czesc budynku i sprzet u rolnika a on mi wymowil czy wrazie kontroli bede miał kłopoty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

krciczek - mozna byc udzialowcem spolki z O.o. !

do sprawdzenia czy mozna byc prezesem - ale to funkcja a nie etat - przy odpowiednim zapisie w umowie.


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Nawet 100 złotych wystarczy albo moze być czynsz wyrażony w kwintalach zboża ;) Byle by było coś wpisanego. Aneks do umowy robisz tak samo jak umowe, jak u notariusza to znowu ta sama procedura i Cie troche skrobnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Sawicki mówi ze MR narazie nie bedzie z nowego PROW bo przecież stary młody rolnik nie skonczony przesunięcia w drodze, nie wiadomo ile osob wypadnie z zołtej listy  i jeszcze nie wiadomo czy nie skieruja reszty kasy z innych programów na MR którego mozna szybko rozliczyc zeby wykorzystac cały stary PROW, a do tego wniosków w 2014 tez masa złozona i ludzie czekają wiec trzeba czekać dalej i sie modlić o cud ze dostanie wieksza częsc składajacych ale mówie to juz by musiałbyc cud chociaz ja bym wcale z tego powodu nie płakał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1
Napisano (edytowany)

 

Związek Młodzieży Wiejskiej zaprasza młodych rolników, studentów kierunków rolniczych, uczniów szkół rolniczych, przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, samorządowców oraz przedstawicieli Lokalnych Grup Działania do udziału w kongresie Innowacyjny Młody Rolnik, organizowanym w każdym z województw. Projekt jest realizowany w ramach Planu działania Sekretariatu Centralnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2015.

Podczas tych kongresów będzie dokładnie omówiony temat działań PROW 2014-2020 dla młodych rolników.

W woj. świętokrzyskim kongres odbędzie się 12 lutego 2015 r. o godz. 11:00 w Auli Głównej Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach ul. E. Orzeszkowej 15

Serdecznie zapraszamy zgłoszenie na mail swietokrzyskie@zmw.pl lub pod nr 793 939 925 

Innformacje o reszcie województw pod adresem: http://ksow.pl/news/entry/6291-innowacyjny-mlody-rolnik.html

 

 

ZUCH1234 jedziesz na szkolenie? Ja się już z Magdą zapisałem na listę.

P.S. Skrzynkę masz zapchaną i nie można do Ciebie pw wysłać.

 

Edytowano przez KACZOR1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Mogę złożyć wniosek o zużyty materiał siewny na siebie do ARR gdy faktury są na ojca? Gospodarstwo prowadze od połowy stycznia bieżącego roku. Tak samo jest z zwrotem za paliwo, ja mam składać czy ojciec gdy faktury na niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Kolejny telefon z ARiMR.

Umowa od 1.01.2015 do 31.12.2024 jest zbyt krotka :)

Wszystkie trzeba aneksować..:(

Dodatkowo jeszcze życzą sobie skrócony wypis dla wszystkich działek określający sposób użytkowania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z umową się zgodzę bo brakuje 1 dzień do 10 lat ale z wypisami bym debatował. Tylko, że we wrześniu a nie na 2-3 tygodnie przed upływem 180 dni od otrzymania decyzji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

No i po kontroli, jeden problem mieli z działką bo zoabczyli ujeżdzoną droge na geoportalu ale po wyjaśnieniu i obejrzeniu jej już problem znikł no i sami stwierdzili że w sumie ich kontrola jest bezsensowna bo dopieor dwa miesiące mam gospodarstwo no i okres zimowy to logiczne ze nie ma rachunków żadnych jedynie opłata KRUS. A stwierdzili samodzielność prowadzenia gospodarstwa po tym że akurat jak wjechali przywoziłem balot słomy ciągnikiem jak to podkreślili SAMODZIELNIE ;) Taklze z początku troche napięcia o tą działke ale potem rpzy kawie już bardzo sympatycznie :) Więcej strachu narobili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

eh, tez mają ciśnienie na to samodzielne prowadzenie gospodarstwa. 

zupełnie jakby farmer miał cały czas babrac sie w gospodarce.

a jak mnie nigdy nie zastaną z widłami tylko w garniturze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek098    0

Są dodatkowe pieniądze dla Młodego Rolnika  :D

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/na-8222-mlodego-rolnika-8221-dodatkowe-23-mln-zl,55426.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44
Napisano (edytowany)

Kolejny telefon z ARiMR.

Umowa od 1.01.2015 do 31.12.2024 jest zbyt krotka :)

Wszystkie trzeba aneksować.. :(

Dodatkowo jeszcze życzą sobie skrócony wypis dla wszystkich działek określający sposób użytkowania..

 

też miałem coś w tym stylu. musiałem zrobić aneks do dzierżawy wydłużający ją - dla Agencji "data pewna" liczy się od dnia potwierdzenia podpisów w gminie (lub akt notarialny). od potwierdzenia ma być min. pełne10 lat.

 

wypisy z rejestru gruntów też dostarczałem 4 x 50 zł...

 

 

jeśli chodzi o kontrolę, to najlepiej przez najbliższe 3 lata z gumiaków nie wychodzić, tylko ciężko spać w nich :)

 

jak jest dodatkowa kasa na MR, to niech streszczają się z pozytywnymi decyzjami - kupa ludzi ma już przejęte gospodarstwa, a miesiące płyną nieubłaganie...

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Farmer podaje do informacji, że MRiRW dostało zgodę na przesunięcie środków ale co ciekawe na stronie Ministerstwa cisza... No chyba, że ja się nie mogę doszukać :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Jest to co u mnie z datą, tylko sami niewiedzą jak to jest. Prowadząca mój wniosek przyznała rację ale od górnie im narzucają jak ma być. 

Wniosek w końcu poszedł do płatności. Ile ci zostało czasu? Jak mało to nic nie kombinuj tylko biegiem załatwiaj papiery. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Więc pewnie z 940 osob dostanie. Bo kwota jest w euro a nie złotówkach co do postu powyżej zeby nie siac zamieszania. Ciekawe czy beda kolejne przesunięcia czy juz zostanie jak jest i zamkną PROW 2007-2013 zadowoleni na dobre a wiekszośc i tak nie dostanie tych którzy złożyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj