Polecane posty

freetaxi    947

Nie. Wniosek o płatność będzie prowadziła inna osoba.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekc763    0

Cześć! Jako że zbliża się nabór na młodego rolnika to trzeba pomyśleć o wykształceniu. W czerwcu kończę szkołę zawodową (nie rolniczą), uczyłem się jako tokarz. I teraz mam pytanie czy wykształcenie średnie (normalnie jak w liceum) jest lepsze od kursu rolniczego? Tzw czy jest lepiej punktowane. Dodam jeszcze że od paru lat jestem ubezpieczony z rodzicami w krusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Poczytaj sobie tutaj http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html na temat punktacji za wykształcenie/staż w działaniu "Ułatwianie startu młodym rolnikom" z PROW 2007-2013. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

strukturę uprawy można zmieniać o 30 procent każda uprawę przez te 5 lat bez zgłoszenia do arimr ? i czy można zmniejszyć trochę esu przez pierwsze 4 lata niż w roku bazowym i w ostatnim zasiać więcej buraków i dociągnąć do tego 8,79 esu co mam zaplanowane na rok docelowy ?

Edytowano przez rolnik1992-1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekc763    0

Jeżeli ja już od 8 lat pomagam rodzicom w gospodarstwie to mogę to zaliczyć jako ,,staż pracy w gospodarstwie''?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ja już od 8 lat pomagam rodzicom w gospodarstwie to mogę to zaliczyć jako ,,staż pracy w gospodarstwie''?

 

a byleś zarejestrowany jako domownik na rodziców w Krusie i rodzice opłacali za cb składki emerytalno rentowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

strukturę uprawy można zmieniać o 30 procent każda uprawę przez te 5 lat bez zgłoszenia do arimr ? i czy można zmniejszyć trochę esu przez pierwsze 4 lata niż w roku bazowym i w ostatnim zasiać więcej buraków i dociągnąć do tego 8,79 esu co mam zaplanowane na rok docelowy ?

 

Na procentowy układ obsiewów są wzory i się oblicza. Możesz np zwiększyć o 50% uprawę buraków czy czegoś innego a okaże się że struktura obsiewów nie zwiększyła się o więcej niż 30% :) 

 

Z tego co mi powiedzieli w agencji to każdą zmianę powierzchni zasiewów się zgłasza tyle że jak powyżej 30% to prośba do dyrektora musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

staż pracy to inaczej opłacanie krusu jako domownik.

 

jeżli opłacali rodzice składki jako domownik przez 3 lata od ubiegania sie o pomoc to KRUS wystawi ci zaświadczenie  przez jaki okres rodzice opłacali ci składki i wtegy to będzie liczyć się jako staż pracy  każdy może inaczej rozumieć staż pracy

Na procentowy układ obsiewów są wzory i się oblicza. Możesz np zwiększyć o 50% uprawę buraków czy czegoś innego a okaże się że struktura obsiewów nie zwiększyła się o więcej niż 30% :)

 

Z tego co mi powiedzieli w agencji to każdą zmianę powierzchni zasiewów się zgłasza tyle że jak powyżej 30% to prośba do dyrektora musi być.

 

to wiem chce zmniejszyć upraw buraków o 1 ha struktura uprawy się nie zmniejszy o wiece niż 30 procent tylko buraki dają dużo esu i mi spadnie 1 esu niż  w roku bazowym i dopiero che zasiać więcej buraków o 1 ha w roku docelowym żeby dociągną tymi burakami do esu docelowego bo mogę mieć problem  zakontraktować 4 ha buraków przez pierwsze 4 lata a potem ubłagam inspektora od buraków żeby mógł w ostatnim roku zakontraktować 4 ha na ten limit co mam i dociągnąć do esu docelowego   :D

bo tak ogólnie to mam na rok docelowy zaplanowane 8,79 esu a rok bazowy mam esu 8,64

Edytowano przez rolnik1992-1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekc763    0

Tak byłem zarejestrowany jako domownik ale to było w okresie jak chodziłem do podstawówki i do gimnazjum. A teraz ostatnie trzy lata jestem w Zusie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak na te hektary co podalem do agencji na MR mam rozplanowane co siac a jak np dokupie albo w dzierzawe dobiore to tez musze jakis plan siewow na to robic ? czy moge siac co chce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak złożysz wniosek o dopłaty to pewnie Agencja Cię wezwie do wyjaśnień. Kolejny raz prosiłbym Cię kolego Warchest o pisanie zgodnie z obowiązującymi zasadami gramatyki i ortografii.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czyli żeby nie było problemów to musiałbym wcześniej powiadomić ich o tym ze dobrałem coś w dzierżawę , a o kupnie to i tak by się dowiedzieli bo chce za te pieniądze z MR kupić ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli na etapie wniosku zadeklarowałeś te grunty jako koszty kwalifikowalne to jest dobrze. Jeśli dopiero teraz to musisz zrobić zmianę do założeń biznesplanu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekc763    0

Freetaxi to czyli nawet jak miałem 13 lat i byłem ubezpieczony jako domownik to to się zalicza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Witam was ! Powiedzmy że dokładają te 3 tys miejs ma listę, do kiedy agencja ma a czas wypłaty pieniędzy ? i zamknięcim obecnego programu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowyczesiu    0

Mam pytanko do freetaxi na temat zmiany zasiewów w MR i zmiany sprzętu rolniczego np: mam wpisany opryskiwacz a chcę z niego zrezygnować i kupić przyczepę kiedy mogę zrobić zmiany w biznesplanie np pani co robiła papiery ze dopiero najlepiej tym zająć się po o trzymaniu pieniędzy z góry dziękuje za odp  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Arekc763 tak zalicza się. Archi106 z tego co ustaliłem telefonicznie z urzędnikiem w Ministerstwie do końca roku 2015. Nowyczesiu ja też polecam takie zmiany po wpływie premii na konto. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a no to się wylicza zmiany każdej uprawy 30 procę zasiewu czy zmiana 30 procent ogólnie całej ziemi co posiadam mam 19 ha i zmieniam na nich zasiewy chce to doprecyzować to żeby później problemów nie było ?

bo 30 % z 19  ha to jest 5,7ha do zmian albo zmiana danej uprawy buraki w biznesplanie mam podane 4 ha to z 4 ha 30% 1,2 ha to czyli bym mógł zmniejszy oprawę buraków o 1,20 bez powiadomienia o tym fakcie ARiMR :D

Edytowano przez rolnik1992-1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek19992    0

 freetaxi czytałem w twoich wcześniejszych postach ze sprawdzasz jakoś harmonogram wypłat i wiesz kiedy mniej wiecej moze byc przelew ja miałęm zatwierdzony wniosek 21 stycznia to kiedy mniej wiecej moge spodziewac sie przelewu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

O ile mu wierzyć a sprawdził się w mniej więcej 60 % przypadków to celowałbym w 5-11 luty. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

jeżli opłacali rodzice składki jako domownik przez 3 lata od ubiegania sie o pomoc to KRUS wystawi ci zaświadczenie  przez jaki okres rodzice opłacali ci składki i wtegy to będzie liczyć się jako staż pracy  każdy może inaczej rozumieć staż pracy

 

to wiem chce zmniejszyć upraw buraków o 1 ha struktura uprawy się nie zmniejszy o wiece niż 30 procent tylko buraki dają dużo esu i mi spadnie 1 esu niż  w roku bazowym i dopiero che zasiać więcej buraków o 1 ha w roku docelowym żeby dociągną tymi burakami do esu docelowego bo mogę mieć problem  zakontraktować 4 ha buraków przez pierwsze 4 lata a potem ubłagam inspektora od buraków żeby mógł w ostatnim roku zakontraktować 4 ha na ten limit co mam i dociągnąć do esu docelowego   :D

bo tak ogólnie to mam na rok docelowy zaplanowane 8,79 esu a rok bazowy mam esu 8,64

 

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CC8QFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.arimr.gov.pl%2Ffileadmin%2Fpliki%2Fzdjecia_strony%2F186%2F186_D%2FMR_zgodnosc_struktury_produkcji.docx&ei=IyfNVJSbD4vaPbO_gYAB&usg=AFQjCNHR2P8mr7YCHTSLlnxCAJH3Gv6wZA

 

 

tutaj masz link jak to obliczyć :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj