Polecane posty

Sunf    33

Jest limit 86 litrów na ha użytków rolnych za które płacisz podatek w gminie.

Ale przy dzierzawach na 10 lat i tak nakaz platniczy jest na wlasciciela w ug astarostwie jest tylko zapisane

jako dzierzawca .

 

To przy 30 h x 86 = 2580 l to taka ilosc bedxie podlegac zwrotowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Do zwrotu akcyzy teoretycznie wystarczy ustna umowa, tylko nikt z urzędników się nie zgodzi, bo przy kontroli nie mają papierka na dany zwrot. Po prostu zwrot akcyzy jest na pow. użytków rolnych, a nie na osobę. więc osoba A może być właścicielem, płaci podatek, bierze dopłaty,  a osoba B mając umowę napisaną na kolanie składa na działki osoby A wniosek o zwrot akcyzy i tyle w temacie.

 

 

 

 

Jakie wymagania musi spełniać maszyna rolnicza aby można było rozliczyć ją na MR?

Edytowano przez jacek472

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to jak ja mam dzierzawe od taty a wizalem MR ale ciagnika na sb nie mam tylko mam pozyczac od taty to o zwrot akcyzy kto ma skladac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Dzisiaj byłem w ANR i już dokładnie znam temat, a mianowicie deklarowaną działkę prze ze mnie na MR wycenili duużo na 41400zł za 2,86 i gwarantują mi że podpiszemy akt notarialny 27 lutego w piątek rano (miejscowość do wyboru lublin włodawa piaski) czas na rozliczenie mija mi 1 marca w niedziele czyli musiałbym też 27 lutego od notariusza prosto do ARIMR jechać. 

1 pytanie: dam rade to załatwić w ciągu jednego dnia, czy wystarczy tylko akt notarialny z zakupu?

2 kupiłem wczesniej tzn po zmianie biznesplanu na zakup ziemi grunty z ANR nie deklarowane w biznesplanie za kwote 8500zł czy bez problemu zgodzą się na rozliczenie ich?

3 braknie mi do kwoty 52500zł  2600zł, a kupiłem w 2012 roku talerzówkę z wałem strunowym "strumyk alfa" za 6400zł czy taka maszyna nadaje się w ogóle do rozliczenia premi i czy w takich przypadkach zgadzają się na rozliczenie tego? A może myjka karcher za 4800zł nada się na to lepiej? czy może teraz siewnik do poplonów za 2600zł zadeklarować?

4 co teraz mam robić, zmieniać biznesplan na te dwa zakupy gruntów i talerzówkę, czy może coś innego kombinować, czy całkowicie z tego zrezygnować i w ostateczności zmienić biznesplan na opryskiwacz za ok 55 tys?

 

Proszę poradźcie coś bo już zbaraniałem od tego wszystkiego a czas nagli bo to już tylko 5 tygodni zostało do tego sądnego dnia, a agencja pewnie będzie chciała ze 2 tygodnie zmiane rozpatrywać i najgorzej jak negatywnie ;[  wtedy te 3 lata pójdą się ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

A jak myślicie, mając w PRG tylko produkcję roślinną można by obok tego chować opasy bez uwzględniania w PRG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie masz gdzie jakiego pola do kupienia tylko na papierze od kuzyna czy szwagra.

 

Bo rozliczać się z ARiMR w ostatnim dniu trochę ryzyko. Głupi błąd wyłapią, nie będzie czasu na poprawkę i bombki ch..j strzeli jak to mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

Kolego najlepiej zadzwoń  i zapytaj czy możesz tak rozliczyć bo w sumie to masz już wydatkowane więcej niż 70%. Powinieneś już dawno zrobić zmianę i to rozliczyć i mieć spokój. Ale w tym przypadku bym dopisał tą talerzówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Witam.Mam pytanko.Czy ktoś orientuje się moze czy mam jakiekolwiek szanse na wzięcie Młodego rolnika,a jestem na 9816 miejscu na liscie i mam16,81 punktów.2 czerwca 2015 roku minie mi rok od przekazania gospodarstwa.Będe wdzięczna za jakiekolwiek informacje.Pozdrawiam.

mają być przesunięcia najpierw 900 a następnie 1300 wniosków, + jeszcze o te miejsca co wylecą z listy co nie złożyli wniosku o płatność, ale faktycznie jesteś w ciężkiej sytuacji, bo nie będziesz mogła złożyć w nowym naborze, ale chyba czas posiadania gospodarstwa liczony jest do dnia  składania wniosku, jak źle mówię to mnie poprawcie chłopaki :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch1409    3

 a to jest pewne że przesuną listę bo ja jestem na 8416 miejscu na liście z stycznia i juz myslałem ze nie dostane

Edytowano przez boruch1409

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

A nie masz gdzie jakiego pola do kupienia tylko na papierze od kuzyna czy szwagra.

 

Bo rozliczać się z ARiMR w ostatnim dniu trochę ryzyko. Głupi błąd wyłapią, nie będzie czasu na poprawkę i bombki ch..j strzeli jak to mówią.

Nie mam nikogo takiego, a nawet sam bym nie chciał, bo musiałbym kupić ok 3 ha, a życie kruche bywa i szwagier czy kuzyn mógłby ziemi, ani pieniędzy nie odzyskać, gdyż mam malutką córeczkę i w przypadku mojej śmierci stała by się współwłascicielem gruntu z moją żoną i tak aż do 18 roku życia, więc sam na takie coś bym nie poszedł. Poza tym jak ktoś z rodziny ma grunty, to albo kredyt, albo zastaw, albo zobowiązania PROW, jedynie ciotka, ale nie wycenie przecież 60a na 52,5 tys. bo może nie przejść, a poza tym ma też wnuków i sporo lat, więc wątpie czy by się zgodziła.

 

Co do rozliczenia to jaki błąd mogą wyłapać gdy zawiozę 2 akty notarialne i fakture z talerzówki, chyba że trzeba coś więcej o czym nie wiem? Proszę o odpowiedzi gdyż jednak to jest ryzyko w ostatnim dniu się rozliczać.

 

Ale tak jak mówił freetaxi to jeżeli 27 lutego będe miał kupione gadżety na 70 %  kwoty i nie pojadę z tym do 1 marca do ARIMR lub coś tam im nie będzie pasować to będę musiał oddać 15% a nie całość tak? bo jeśli tak to jest w ostateczności do przyjęcia.

 

Kolego najlepiej zadzwoń  i zapytaj czy możesz tak rozliczyć bo w sumie to masz już wydatkowane więcej niż 70%. Powinieneś już dawno zrobić zmianę i to rozliczyć i mieć spokój. Ale w tym przypadku bym dopisał tą talerzówkę

Tylko jak miałem wczesniej rozliczyć skoro dopiero 27 lutego kupię ziemię, a zmiany wczesniej nie robiłem bo nie wiedziałem ile ANR wyceni ziemię myślałem że wycenią ze 32 tys i będę musiał coś dokupić, a okazało się że wycenili 41400 i z poprzednimi zakupami wystarczy, na 70%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

chyba by gdzieś ogłosili, że KE się nie zgodziła na przesunięcie, więc albo się zgodzili, ale nic nie odpowiedzieli, co też oznacza zgode, teraz tylko trzeba będzie czekać na aktualizacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

no mają przesunać ale jedni mówią że tak inni nic juz nie mówią i w sumie to nie wiadomo co jest i co bedzie. a jeszcze mi zostało 700 miejsc do żółtej listy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@wl_master jaka miejscowość? Bo jakoś nie kojarzę po budynkach i sprzęcie, może być PW.

700miejsc, możesz powoli otwierać szampana, w ciągu najbliższych 2miesiecy wszystko się wyjaśni, nie wiadomo jak długo będzie trzeba czekać na następną aktualizację, ale za jakiś miesiąc w mediach powinni mówić ile osób złożyło wnioski o płatność.

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mariuszs22 nie widzę, żeby był problem z tym, że wpiszesz żonę jako pełnomocnika w Agencji. Z innymi osobami radziłbym nie kombinować. Co do zmiany profilu produkcji i dołożenie zwierząt i tak pewnie przyślą Ci wezwanie bo będziesz figurował jako właściciel. Kolego Jacek wszystko co ważne odnośnie rozliczania się z młodego rolnika napisałem Ci bodajże w tamtym tygodniu. Jakby było w tej formie co myślisz jeśli chodzi o karę to wierz mi, że  3/4 mojej rodziny, kilkunastu znajomych brałoby premię do podziału ze mną. Bo przecież 15 % kary to byłyby grosze w stosunku do tego co dostaje się z Agencji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

szampana będę otwierał jak podpisze papiery bo na razie to zebym się nim nie zakrztusił :) okolice Stawiec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Dzisiaj byłem w ANR i już dokładnie znam temat, a mianowicie deklarowaną działkę prze ze mnie na MR wycenili duużo na 41400zł za 2,86 i gwarantują mi że podpiszemy akt notarialny 27 lutego w piątek rano (miejscowość do wyboru lublin włodawa piaski) czas na rozliczenie mija mi 1 marca w niedziele czyli musiałbym też 27 lutego od notariusza prosto do ARIMR jechać. 

1 pytanie: dam rade to załatwić w ciągu jednego dnia, czy wystarczy tylko akt notarialny z zakupu?

2 kupiłem wczesniej tzn po zmianie biznesplanu na zakup ziemi grunty z ANR nie deklarowane w biznesplanie za kwote 8500zł czy bez problemu zgodzą się na rozliczenie ich?

3 braknie mi do kwoty 52500zł  2600zł, a kupiłem w 2012 roku talerzówkę z wałem strunowym "strumyk alfa" za 6400zł czy taka maszyna nadaje się w ogóle do rozliczenia premi i czy w takich przypadkach zgadzają się na rozliczenie tego? A może myjka karcher za 4800zł nada się na to lepiej? czy może teraz siewnik do poplonów za 2600zł zadeklarować?

4 co teraz mam robić, zmieniać biznesplan na te dwa zakupy gruntów i talerzówkę, czy może coś innego kombinować, czy całkowicie z tego zrezygnować i w ostateczności zmienić biznesplan na opryskiwacz za ok 55 tys?

 

Proszę poradźcie coś bo już zbaraniałem od tego wszystkiego a czas nagli bo to już tylko 5 tygodni zostało do tego sądnego dnia, a agencja pewnie będzie chciała ze 2 tygodnie zmiane rozpatrywać i najgorzej jak negatywnie ;[  wtedy te 3 lata pójdą się ......

 

jak te 3 lata pojda sie ... tzn ze co jak przez te 3 lata bys nic nie kupil to wtedy co  sie dzieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A co ma się dziać? Jeśli w ciągu 3 lat od wpływu na konto nie wydaktujesz 70 % premii 100 000 PL  do zwrotu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

freetaxi

Co byś poradził bo się okazało że nie mogę wynająć teściowi budynków do produkcji zwierzęcej a zwierzęta są w moich budynkach za co agencja może podważyć samodzielne prowadzenie gospodarstwa a do tego współposiadanie budynków. Wniosek o płatność mam już złożony. Teraz myślę o rozszerzeniu produkcji roślinnej o produkcję zwierzęcą. Zwracając uwagę na możliwość podważenia przez agencję samodzielnego prowadzenia gospodarstwa od momentu wypłaty. Czy te zwierzęta przerejestrować na mnie już i dopiero złożyć wniosek o zmianę PRG czy złożyć zmianę PRG czekać na decyzje i dopiero przerejestrować zwierzęta? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Kolego Jacek wszystko co ważne odnośnie rozliczania się z młodego rolnika napisałem Ci bodajże w tamtym tygodniu. Jakby było w tej formie co myślisz jeśli chodzi o karę to wierz mi, że  3/4 mojej rodziny, kilkunastu znajomych brałoby premię do podziału ze mną. Bo przecież 15 % kary to byłyby grosze w stosunku do tego co dostaje się z Agencji. 

Napisałeś mi kiedyś że to pismo co dostałem z agęcji o zwrocie 15% tyczy się niedoniesienia w terminie papierów, no i właśnie mi o to chodzi gdybym z jakichś losowych przyczyn 27 lutego nie dotarł od notariusza do agencji z aktem, ale akty będą wystawione przed upływem 3 lat od otrzymania premi, lub coś w agencji by kręcili, to jak wtedy?

Ja rozumiem to tak, że jak nie wydaje do dnia 27 lutego zgodnie z biznesplanem min. 52,5tys to zwracam agencji 75 tys + odsetki.

Jeśli wydatkuje nawet w ostatni dzień tą kasę zgodnie z założeniami biznesplanu, ale z losowych przyczyn nie dotrę do agencji lub, oni coś wymyślą że brak jakiegoś papierka, czy coś w tym stylu to oddaje 15%. Jeśli się mylę to proszę mnie popraw.

 

Proszę poradź mi czy tak jak w poprzednim poscie pisałem taki scenariusz ma szanse że zmienie po niedzieli biznesplan(dodam w nim działkę którą kupiłem w 2013 i talerzówkę, do tej co deklarowałem, którą nabęde 27 lutego), Jak mi zatwierdzą zmianę to jak kupię tą działkę to wystarczy że tylko akty notarialne i fakturę zawiozę w ramach rozliczenia i sprawę załatwię, czy istnieje jakieś ryzyko niepowodzenia?

 

Proszę o wyrozumiałość, ale bardzo mi zależy na zakupie tej działki na MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a i na ile maksymalnie mozna ziemie wycenic d oagnecji zalozmy ze bym placil realni 50 czy 60 tys 3 -4 klasa to d oagencji za ile wyceniac a reszte tych pieniedzy dokredytowac moge z kredytu o niskim procencie tj co arimr doplaca na kredyty do ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

kredyty z dopłatą z agencji na zakup ziemni były podobno do końca roku. Ale przy tych kredytach musisz przyjąć cenę faktyczną bo bank przelewa pieniądze sprzedającemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no ja te 50 -60 tys to mowie faktyczna cene a te np 100 tys potraktowac jako wklad wlasny to by moglo tak byc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj