Polecane posty

pablo21    29

Ma byc 100 tys zł premii plus dodatkowe dopłąty besposrednie do max 50 ha dla młodych.

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
button89    2

Mam pytanko, jak wygląda budowa i remont budynków za pieniądze z MR? Czy mogę zrobić np. tak, iż kupię sobie za tę kasę materiały budowlane i we własnym zakresie wykonam robociznę w tzw systemie gospodarskim i na koniec rozliczę się wykorzystując faktury VAT?  Pytam, ponieważ w nadchodzącym progamie dla producentów mleka trzeba będzie docelowo utrzymywać minimum 25 krów więc jakoś miejsce dla nich trzeba wygospodarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuko1997    29

O 25 krów to pewne? Pierwszy raz słyszę. Ale to tylko ci co biorą środki unijne czy wszyscy? Skąd masze takie info.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Ileludzi już mniej więcej dostało decyzję o przyznaniu pieniędzy MR ?

Jestem troszkę daleko i chciałbym się zorientować czy jest szansa aby coś dostać...Czy lepiej złożyć jakiś wniosek i dostać 60% zwrotu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

Jezeli w biznes planie mam chów trzody w ilosci 50 szt rocznie a rodzice chca mi wydzierżawić chlewnie która mieści 100szt na raz ,to mogło by w niej znajdować się  50szt moich i 50 szt rodziców?? i w nastepnym rzucie tylko rodziców swinie gdyz ja juz nie musiał bym chowac bo miałbym uchowane tyle co mam w biznes planie...  co wtedy jakbym miał kontrole a swinie były by juz tylko rodziców??


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

w tym naborze na pewno się nie załapię i mam pytanie odnośnie przyszłego naboru, też będzie ograniczona ilość wniosków do realizacji czy dostaną wszyscy którzy spełnią minimalne wymagania? i jak myślicie, czy przy tych wymaganiach z wielkością SO i 70% gruntów na własność, jak dużo będzie złożonych wniosków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

z tego co ja patrzyłem to kasy na MR jest na 30 tys wniosków z małym hakiem a w najbliższym naboze myślę że będzie jakie 5-6 tys wniosków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

biorąc  pod uwagę, ze w poprzednim MR nie licząc ostatniego naboru dostawali wszyscy to teraz też tak będzie, a wnioskujących pewnie będzie mniej bo nowe wymagania troszkę przesieją chętnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Button89 powinno przejść. Pilnuj tylko pozwoleń na budowę, etc. Mateuko1997 informacje na temat zasad przyszłej MGR znajdziesz tu http://prow2014-2020.pl/modernizacja-gospodarstw-rolnych/ . Maches może będzie lepiej jak rodzice dadzą Ci ten budynek w formie umowy użyczenia a nie dzierżawy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Siemanko freetaxi jesli mozesz zadzwon mam kilka pytan (masz zapchaną skrzynke)


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dopiero usuwałem wszystkie wiadomości z tydzień temu :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Chodzi Ci o stary czy nowy nabór, który dopiero będzie?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek32    1

Freetaxi chodzi mi o ten co bedzie. Czy bedzie"szło" to udowodnic abym uzyskał premie?

Edytowano przez adek32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Poczekaj na przepisy krajowe, które zapewne będą regulować takie nieścisłości. Na razie to nic więcej nie wiadomo póki to co jest w zatwierdzonym PROW.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
w tym naborze na pewno się nie załapię i mam pytanie odnośnie przyszłego naboru, też będzie ograniczona ilość wniosków do realizacji czy dostaną wszyscy którzy spełnią minimalne wymagania? i jak myślicie, czy przy tych wymaganiach z wielkością SO i 70% gruntów na własność, jak dużo będzie złożonych wniosków?

 

Uważam, że będzie mało wniosków i dopiero w tym naborze widzę szansę dla siebie.

 

Zauważyłem 2 rzeczy:

 

1. U mnie lokalnie prawie wszystkie osoby, które kojarzę i składały wnioski w większości, we własnych gospodarstwach w sprawie podejmowania decyzji mają tyle, że najwyżej o czym decydują maksymalnie, to w które miejsce odłożyć grabie ( nie termin zasiewu,czy dawki lub ilość zakupionego nawozu) 

i obecne przez wnioski były składane tylko w formie wydzierżawienia od rodziców ziemi, a oddanie młodemu ziemi na własność i kierowania nim, nie wchodzi  w grę.

 

2. W mniejszych gospodarstwach dochodzi kwestia dogadania się już na tym etapie w sprawach majątkowych z rodzeństwem, bo jak by nie było ziemia przechodzi całkowicie na własność i w przypadku tych mniejszych, czyli w większości gosp. zwłaszcza w lubelskim te 70%min.w. to często całe gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zitro    1

 

Witam!
Otrzymałem decyzje o przyznaniu Młodego Rolnika, powoli wziąłem się za załatwienie wszystkich formalności. Wydzierżawiłem notarialnie od rodziców 12 ha ziemi.
Deklarowanej do wniosku ARiMR. Rodzice zostawili sobie 4 ha ziemi. Byłem około tygodnia w kursie aby zapytać się jakie dokumenty będę potrzebował do ubezpieczania się tam. Pani dała mi kartkę z wypisanymi dokumentami, w jednym z podpunktów było zaświadczenie z gminy o hektarach fizycznych i przeliczeniowych. Pojechałem i tłumacze o co mi się rozchodzi a pani powiedziała że nie wyda mi takiego zaświadczenia, ponieważ właścicielem ziemi są rodzice a ja jestem tylko dzierżawcą i wyzwała że w danym KRUSIE nie chce się pracować i przeliczyć samemu dane ha. Z taką informacją i innymi skompletowanymi dokumentami pojechałem do KRUSU. W KRUSIE powiedzieli że musi być to zaświadczenie z gminy i nie ma opcji żeby było inaczej i dodatkowo powiedzieli że nie ma pieczątki starostwa powiatowego. Zabrałem z biurka dokumenty i pojechałem do starostwa powiatowego. W starodrzewie powiedzieli mi że do umowy dzierżawy jeżeli nie jest ona do celów emerytalnych/rentowych zbywającego to nie jest nic od nich potrzebne, po czym wkurzony na maksa pojechałem do gminy. Pani powtórzyła to co wcześniej że żadnego zaświadczenia nie może wydać. Zrobiłem 200 km jedząc od instytucji do instytucji nie załatwiając praktycznie nic bo wszyscy odsyłają od jednych do drugich, a najbardziej KRUS. Niech mi ktoś odpowie kto ma racje bo jestem na maksymalnie zdenerwowany.  

 

 

Byłem w identycznej sytuacju....

 

Czułem się jak kretyn biegając od jednych do drugich, aż w końcu sam sobie przeliczyłem Ha i decyzja przyszła, że wszystko ok. Wątpie by ktoś to tam przeliczał raz jeszcze i sprawdzał czy nie ma błędu. Babka kazała mi wypełnić oświadczenie, że w gminie mi nie przeliczyli tych Ha, ja poprosiłem o jeszcze jedno w którym napisałem, że w KRUS też nie chcą mi przeliczyć. Babka mocno oburzona, nos zadarła ale przyjąć musiała  :)

 

Głupich z człowieka robią...

Edytowano przez Zitro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Zitro no widzisz nie ma to jak z ludzi debili robić :/ W jakim kraju my żyjemy? Jutro z czystej ciekawości przejadę się od sasiedniej gminy i się zapytam czy np. oni w takiej sytuacji by wystawili. Ale pokieruje się tutaj wspomnianymi radami żeby poprosić o odmowę z uzasadnieniem prawnym na piśmie... Nie będę tego sam przeliczał... A najlepsze że mojemu ojcu też nie chcieli wydać na poszczególne działki mimo że jest właścicielem... Tylko na cale gospodarstwo :D :D :D Cuda na kiju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

witam mam pytanie kto powinien składać wniosek na działki którymi są obsiane materiałem kwalifikowanym i czy ogóle otrzymam zwrot bo to się ma tak faktura za materiał siewny jest wystawiona na ojca a te działki co są nim obsiana zostały mi przepisane miesiąc temu i tak samo mam z zwrotem za ropę mam faktury za ropę na ojca i jedna faktura jest na mnie ale bez nipu bo narazie nie posiadam a cała ziemia została przepisana na mnie i czy ogóle mogę się ubiegać o te zwroty ?

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

mam takie pytanie dostałem premie w listopadzie ub roku w chwili składania wniosku zaczynalismy załatwiac pozwolenia na budowę obory ktore były na moją mame po otrzymaniu kasy załozyłem dach na tej oborze zalezało mi aby go okryć przed zima mam faktury na konstrukcje płyte warstwową i świetlik potem zaczołem przenosi pozwolenia z mamy na mnie udało sie wszystko załatwione ,w biznesplanie wpisałem zakup ciagniika z ładowaczem ale jesli to mozliwe to chciał bym aby tymi kosztami był owy dach dodam ze wszystkie faktury sa wystawione juz po przelewie jak to ująć w biznesplanie i jakie beda potrzebne papiery jakies swiadectwa jakości certyfikaty tego materiału zalezy mi aby to zrobić bo finansowo nie chce sie nadwyreżyć przez zakup ciagnika bo jak wiadomo budowa duzo kasy pochłoneła za wszystkie podpowiedzi dziekuje i licze równiez na kolegę freetaxi pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Uważam, że będzie mało wniosków i dopiero w tym naborze widzę szansę dla siebie.

 

Zauważyłem 2 rzeczy:

 

1. U mnie lokalnie prawie wszystkie osoby, które kojarzę i składały wnioski w większości, we własnych gospodarstwach w sprawie podejmowania decyzji mają tyle, że najwyżej o czym decydują maksymalnie, to w które miejsce odłożyć grabie ( nie termin zasiewu,czy dawki lub ilość zakupionego nawozu) 

i obecne przez wnioski były składane tylko w formie wydzierżawienia od rodziców ziemi, a oddanie młodemu ziemi na własność i kierowania nim, nie wchodzi  w grę.

 

2. W mniejszych gospodarstwach dochodzi kwestia dogadania się już na tym etapie w sprawach majątkowych z rodzeństwem, bo jak by nie było ziemia przechodzi całkowicie na własność i w przypadku tych mniejszych, czyli w większości gosp. zwłaszcza w lubelskim te 70%min.w. to często całe gospodarstwa.

 

Dokładnie tak tez sie pod tym podpisze bo jakby nie patrzec przepisy poszły sporo w góre w porównaniu z poprzednim naborem. Nawet 70% własności min czyli przykładowo 7,5ha to dla bardzo duzej ilości bedzie nie do przejscia do tego dochod na poziomie 13 tys euro to tez nie jest wcale mało albo trzeba miec duzo pola pod zasiewami albo sporą hodowle bo inaczej sie nie da. W lubelskim przeliczałem pod siebie to zeby tak lekko sie załapac przy roślinnej ponad prog czyli mniej wiecej 14 tys euro musze miec 35ha a to jest naprawde duzo w porównaniu z tym ze w poprzednich naborach ludzie majacy po 7ha dostawali premie.

 

A nawiązujac do punktu 1 to naprawde niewiele jest osob w Polsce które same z siebie przejmuja gospodarstwo lub je tworza i sami wszystko ustalaja tylko zwykle rodzice karzą brać to biorą zreszta przy składaniu wniosku w poprzednim naborze widziałem ze duza czesc przychodzi z rodzicami itd. Nie mówie ze to jest złe bo pozniej tacy ludzie moga przejac gospodarstwa i pracowac ale ja jednak uważam ze młody rolnik powinien sam decydowac i miec troche pojecia o tym co robi wkoncu z tego ma w przyszłości zyc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

@pablo21, niekoniecznie musi z tego w przyszlosci zyc. Po 5 latach bodajze moze wszystko sprzedac i gdzies indziej isc do pracy i jest to calkiem rozsadne wyjscie przy malym areale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetzetor    2

widzę, że ,,Młody....." cieszy sie nie samowitą popularnością.

 

Teraz będą nowe wytyczne do PRWO 2014-2020 więc pewnie będzie nowy Galimatias. Co prawda większość zapisów/wymogów ma zostać ta samo co w poprzedniej edycji ale mają dojść nowe.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj