Polecane posty

gortad    51

Dziś dzwoniłem na infolinie ARiMR i dowiedziałem się ze na razie jest tak ze nie można łączyć programów młodego rolnika i modernizacji. Nie będzie można korzystać z modernizacji czy to ma jakiś sens bo dla mnie nie ???


PRIMUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

Dziś dzwoniłem na infolinie ARiMR i dowiedziałem się ze na razie jest tak ze nie można łączyć programów młodego rolnika i modernizacji. Nie będzie można korzystać z modernizacji czy to ma jakiś sens bo dla mnie nie ???

w projekcie nie ma takiego ograniczenia, przynajmniej nie znalazłem.

byłoby to kompletnie bez sensu, tym bardziej że w modernizacji młodzi rolnicy są premiowani 60% zwrotem, ale kto ich tam wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyher    27

Kolego A od momentu kiedy złożyłeś wniosek żadnej odezwy od agencji nie było (listownej ) tylko od razu przelew ?

 

Tak jak pisze freetaxi - nie wysyłają żadnego listu ani potwierdzenia. W dni składania wniosku pani przyjmująca powiedziała mi, że jeśli będą jakieś poprawki to będą dzwonić, jeśli nie zadzwonią to czekać na pieniądze, więc czekałem. Myślę, że jeśli nie miną te 2 miesiące od dnia złożenia wniosku to nie ma co się gorączkować, ja czekałem trochę ponad miesiąc, ale w niektórych ośrodkach, z tego co można wyczytać na forum, urzędnicy potrzebują więcej czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Pablo skąd takie informacje?

Tak jest przeciez wpisane w rozporzadzenie w sprawie PROW 2014-20120 i nie licze na to ze nasi urzednicy to jakos uproszcza. I przecież pisaliśmy o tym kilka stron temu. Bo ten przepis także mnie dotyczy i Będę musiał kupić ziemię bo inaczej nie dostanę wedle tego zapisu MR. No chyba że ktoś ma dzierżawę z agencji lub gminy.

 

70% wartości minimalnej gospodarstwa stanowi wlasnosc beneficjenta lub dzierzawe ze skarbu panstwa lub Jst jak to inaczej rozumiec ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek14    0

A mi niecałe 100 miejsc brakuje. Niby do 24 stycznia KE ma czas na zatwierdzenie kasy lub w przypadku braku odpowiedzi to automatycznie zostaje ta kasa zatwierdzona. Zobaczymy czy zaktualizuja listę w tym miesiącu...


Szanuj wypowiedzi innych a i twoje też będą szanować.

-Zetor Team-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pablo21 ale może warunki pozwolą z wystartowaniem bez średniej krajowej/średniej wojewódzkiej a potem uzupełnienie powierzchni w ciągu 3 lat.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Mi brakuje ponad 300 miejsc, coś czuję, że oni nie mają tam czasu zajmować się takimi błahostkami z Polski i nie będzie żadnej decyzji w tej sprawie z ich strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Pablo21 ale może warunki pozwolą z wystartowaniem bez średniej krajowej/średniej wojewódzkiej a potem uzupełnienie powierzchni w ciągu 3 lat.

Tak może być to już zależy od tego co nasi ustala a jak narazie żadnych wieści nie słychać niestety. 

Dużo też będzie zależeć od przyznawania punktów bo patrząc po tym ile osób złożyło w tamtym roku to przy punktowniu podobnym do poprzednich ciężko będzie dostać premię bez średniej krajowej. Ale co będzie zobaczymy narazie to wszystko wróżenie z fusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ciągle nie wiadomo.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

W rozdaniu MR w PROW 2014-2020 (tego przyszłego) ma być tak samo z rozdysponowaniem pieniędzy? Tzn. minimum na 70% kwoty pomocy mają być faktury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irgen    0

W nowym rozdaniu trzeba będzie mieć udokumentowane całe 100% przyznanej premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

a jak jest w końcu z tym że 70% procent powierzchni gospodarstwa ma być na własność? 70% procent średniej wojewódzkiej? krajowej? czy 70% powierzchni zadeklarowanej do premii? tzn. np skład wniosek w którym jest 10 ha i w tym musi być 70% na własność i 30% dzierżawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

70% wielkości minimalnej nie zadeklarowanej we wniosku tylko minimalnej od której sie bedzie mozna starac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

Może się ktoś orientuje czy jest taka możliwość żeby żona dostała premie MR?? Nie ma żadnych gruntów na sobie, nie była nigdy ubezpieczona w KRUSie.

 

Ponoć od tego roku będzie możliwość by małżonek miał oddzielny numer gospodarstwa więc może coś się by dało wziąć, ma ktoś jakieś informacje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Tak jest przeciez wpisane w rozporzadzenie w sprawie PROW 2014-20120 i nie licze na to ze nasi urzednicy to jakos uproszcza. I przecież pisaliśmy o tym kilka stron temu. Bo ten przepis także mnie dotyczy i Będę musiał kupić ziemię bo inaczej nie dostanę wedle tego zapisu MR. No chyba że ktoś ma dzierżawę z agencji lub gminy.

 

70% wartości minimalnej gospodarstwa stanowi wlasnosc beneficjenta lub dzierzawe ze skarbu panstwa lub Jst jak to inaczej rozumiec ?

 

Było dla mnie oczywiste, jak dla większości tutaj że 70% od deklaracji, co byłoby ruchem w bardzo dobrym kierunku.

 

Jeżeli to prawda, że tylko od minimalnych wymagań, to będzie to kolejne potwierdzenie tego że zasady tworzą dla siebie i znajomych, a nie dla rolników. Tworzą tylko pozór, że chcą wyeliminować krętaczy, dlaczego nie może to być 70% od zadeklarowanej powierzchni? bo komuś to nie pasuję?, i znowu pieniądze w dużej części trafią tam gdzie nie powinny.

Znam osobiście ludzi którzy dostali MR a wydzierżawionej ziemi nawet na oczy nie zobaczą, i tak będzie w następnym naborze.

 

Tak jak to było z bezrobociem w poprzednim naborze, ranking nie ogólnopolski, tylko wojewódzki - stworzenie pozoru że pieniądze trafią do biedniejszych regionów, a jak wyszło to sami wiemy po dystrybucji środków.

 

Edytowano przez ErykMastalarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paliwoda    1

z tymi 70 % ma być tak że możesz mieć i 100 ha dzierżawy a tylko 7 ha własnego to agencja ma brać na zasadzie że 30 % to dzierżawa więc w tym przypadku będzie to 3 ha tak mi mówił doradca dlatego w 2014 naborze trzeba było kombinować.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Canabis pozmieniało się trochę w kwestii numerów ewidencyjnych małżonków. Do 1 stycznia mogą mieć dwa numery. Tutaj szczegóły na ten temat http://prow2014-2020.pl/2015/01/10/malzonkowie-beda-mogli-posiadac-dwa-numery-gospodarstw/

Bastek nabory będa ale dokładnych terminów nie znamy jeszcze.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Gdzie wasze czytanie ze zrozumieniem. Zapis jest wyrazny ze 70% minimalnej wielkoscima  byc wlasnosciowe a nie wszystko deklarowane. Jakby trzeba bylko miec 70% deklarowanego swoje to dostali by tylko najwieksi gospodarze a raczej ich dzieci mali nie mieli by szans na zaden rozwoj ani start wiec gdzie tu była sprawiedliwosc? Wiadomo bogaty chce trzeci nowy ciagnik biedny niech robi 30 letnim mimo ze ma pasje i  perspektywy

 

 

Przykladowo ktos ma 50 ha sklada wniosek na wszystko bierze za to doplaty Ale swojej ma 7 ha ale sprzet ma przydzielony i punkty za 10 ha to by było kompletnie bez sensu. A przekręty zawsze były i będą i tego nie da się ominąć.

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj