Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cebula440    0

mam pytanko czy jesli złożony został wniosek na MR i w biznesplanie nie było zaznaczone zadnych zwierzat a teraz te zwierzeta beda to jest mozliwosc ze ta premia zostanie przyznana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie bardzo rozumiem Twojego pytania Cebula440. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

ja mam pytanie, czy mozliwe jest ubieganie sie o mlodego rolnika a jednoczesne studiowanie na kierunku zupelnie nie zwiazanym z rolnictwem? arimr ma prawo zakwestionowac prowadzenie gospodarstwa samodzielnie? jak to wyglada pod wzgledem wytycznych arimr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W naszym kraju nikt nikomu nie zabroni dalej się kształcić.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

rozumiem cie ale czy arimr nie kwestionuje samodzielnego prowadzenia gospodarstwa? moze powiedziec panie, a kto zajmuje sie gospodarka jak pan caly tydzien na stancji mieszkasz 70km stad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzornyMDW    216

Wniosek o płatność złożony 3.11.2014 poprawka złożona 3.12.2014 i 29.12.2014 Kasa na koncie :) Szczęśliwego Nowego Roku Panowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A skąd. Przez samodzielne prowadzenie gospodarstwa rozumie się prowadzenie gospodarstwa osobiście, na własny rachunek i we własnym imieniu, ponoszenie kosztów i czerpanie korzyści w związku z jego prowadzeniem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Czy dobrze myślę? Dostałem MR. Składam wniosek do US o przejście na VAT.  Wydaję 70 000zł na sprzęt i odzyskuję różnicę w VAT od sprzedaży i zakupu. Ale zostaje na vacie 5 lat, żeby się cały sprzęt zamortyzował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

A skąd. Przez samodzielne prowadzenie gospodarstwa rozumie się prowadzenie gospodarstwa osobiście, na własny rachunek i we własnym imieniu, ponoszenie kosztów i czerpanie korzyści w związku z jego prowadzeniem.

 

czyli nie mam co miec jakichkolwiek obaw z tym zwiazanych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Możesz spać spokojnie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlasiak2    0

mam pytanie, czy ktos wie jak liczone sa punkty za bezrobocie,  tzn z którego mc sa brane dane i jaki sie  to wylicza ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A jaki Cię kolego powiat interesuje? Do starego naboru Ci to potrzebne czy myślisz o nowym?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A jaki Cię powiat interesuje?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Nadal pozostanie 12 miesięcy od wypłaty pierwszej raty. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlasiak2    0

A jaki Cię kolego powiat interesuje? Do starego naboru Ci to potrzebne czy myślisz o nowym?

powiaty z podlaskiego , do tego straego naboru chcce zmienic powiat żeby zwiększyc punkty za bezrobocie  ale nie chcę zejśc z punktacja za nisko żeby nie wypaśc z listy, w rozporządzeniu pewna jest tulko punktacja za powiat z min i max bezrobociem a reszta jest wyliczana proporcjonalnie ale jak to ju z otym słowa nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzymaj kolego. Mi się wszystko z tego zgadzało http://host1gb.net.pl/download.php?file=8a756092b00f462d4326d75d545b86db. Przy czym nie zwiększysz sobie teraz punktacji. Miałeś czas na to do 11 lipca. Po tym terminie zmiany nie mają wpływu na zwiększenie punktów.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlasiak2    0

Trzymaj kolego. Mi się wszystko z tego zgadzało http://host1gb.net.pl/download.php?file=8a756092b00f462d4326d75d545b86db. Przy czym nie zwiększysz sobie teraz punktacji. Miałeś czas na to do 11 lipca. Po tym terminie zmiany nie mają wpływu na zwiększenie punktów.

dzięki  , chcę zwiększyć punktacje za bezrobocie o jkaies 3 pnkt a za ziemie zmniejszyć o jakies 5-6pnkt ogolnie wyjdzie jakieś 2-3pknty mniej niż mam teraz , jak myślisz takie coś przejdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Podlasiak2 kolego mi się wydaje, że Ci to nie przejdzie. Ale skontaktuj się najlepiej z osobą, która prowadzi Ci wniosek w Agencji. Najlepiej dowiedzieć się u źródła. Ja do tej praktykowałem tylko zmniejszenie powierzchni użytków rolnych a o Twoim przypadku nawet nie słyszałem. MarekS21 strona 126 tu masz informacje na temat zasad MR w PROW 2104-2020 http://www.minrol.gov.pl/content/download/50664/278862/version/3/file/PROW2014-2020.pdf


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dzisiaj prawdziwy wysyp przelewów :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

Nie bardzo rozumiem Twojego pytania Cebula440. 

w tym naborze składałam wniosek  na MR i w biznesplanie niemiłam miec zwierzat ale niestety okoliczno śc losu tak sprawiły  ze bede je miła i niewiem czy jesli dołoża srodków i się zalaopie o moge wziąć ta premie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bez problemu. Wystarczy, że zrobisz zmianę do wniosku wraz z podaniem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj