Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Składałem w BWI i tez nie dostałem potwierdzenia. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rolnik1992-1992 tak Twój tata może sprzedać trzodę kiedy tylko ma to ochotę. Tak Cebula. Będziesz mogła ubiegać się o MR w nowym PROW. Roro jakieś straszne nieprawidłowości miałeś we wniosku czy coś, że Ci przysłali taką informację? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Nie koniecznie. Jeśli ja otrzymuje darowiznę od rodziców i kupuję za tę pieniądze ruchomość/nieruchomość której jestem jedynym właścicielem co wynika z aktu notarialnego ew z faktury nie ma mowy o podatku. Podatek mógł by zostać naliczony w sytuacji gdy oboje z małżonków stają się właścicielami danej ruchomości/nieruchomości.

Chodzi o przelew pieniędzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Rolnik1992-1992 tak Twój tata może sprzedać trzodę kiedy tylko ma to ochotę. Tak Cebula. Będziesz mogła ubiegać się o MR w nowym PROW. Roro jakieś straszne nieprawidłowości miałeś we wniosku czy coś, że Ci przysłali taką informację? 

 

MIalem w jednej dzialce las 0.05ha i nie odliczylem tego i w jednej zly obreb mialem wpisany, musialem aneks do dzierzawy robic... ale poprawilem to oddalem prowadzacej i powiedziala ze teraz bedzie juz ok... a tu takie pismo teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Koledzy, koleżanki a czy jeżeli dostało się MR to musimy wieszać na budynku tę tablicę infomacyjną?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W MR nie jest wymagana tablica.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Mam pytanie nie dostalem premi na MR z tego naboru to czy wniosek ktory zlozylem bedzie aktualny w tym nowym naborze czy bede musial skladac nowy wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nowy wniosek będzie bo są i nowe zasady. Zresztą nigdy tak nie było, żeby składało się jeden wniosek na kilka naborów :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xkrwpx3    0

na ile punktow moge liczyc przy nastepnym naborze, wyksztalcenie srednie Liceum Ogolnoksztalcace, kurs kwalfikacyjny R3, ubezpieczony jako domownik, mama w krusie, kilka lat. Czy dobrze licze, 4 pkt mi sie nalezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzierżawię zmienię wraz z budynkami od ojca. Mam w biznesplanie, że od 2018 r muszę zacząć trzymać zwierzęta. Czy ojciec może do tego czasu trzymać tam swoje zwierzęta czy lepiej żeby je przemieścił na mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

na ile punktow moge liczyc przy nastepnym naborze, wyksztalcenie srednie Liceum Ogolnoksztalcace, kurs kwalfikacyjny R3, ubezpieczony jako domownik, mama w krusie, kilka lat. Czy dobrze licze, 4 pkt mi sie nalezy?

ta, 4 pkt, gdyż posiadasz wykształcenie średnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam otrzymałem gospodarstwo rolne z zabudowaniami wszystkimi ziemia i budynki od taty formą darowizny i okazało się że jest 600m2 nieużytków czy muszę powiadomić urząd skarbowy i opłacić podatek od tych nieużytków ? bo od reszty jestem zwolniony

wszystko było przepisywane u notariusza

Edytowano przez rolnik1992-1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Xkrwpx3 nie wiadomo jak będą liczone punkty. Wszystkiego dowiemy się jak będzie rozporządzenie. Kamil ojciec może trzymać zwierzaki na siebie. Rolnik 1992-1992 pierwsze słyszę, że płaci się jakiś podatek od nieużytków.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

witam otrzymałem gospodarstwo rolne z zabudowaniami wszystkimi ziemia i budynki od taty formą darowizny i okazało się że jest 600m2 nieużytków czy muszę powiadomić urząd skarbowy i opłacić podatek od tych nieużytków ? bo od reszty jestem zwolniony

wszystko było przepisywane u notariusza

 

Jeśli notariusz nic Ci nie mówił  to nie musisz, bądź co bądź to on chyba ma obowiązek pobrania należności za podatek i wpłatę do US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

MIalem w jednej dzialce las 0.05ha i nie odliczylem tego i w jednej zly obreb mialem wpisany, musialem aneks do dzierzawy robic... ale poprawilem to oddalem prowadzacej i powiedziala ze teraz bedzie juz ok... a tu takie pismo teraz

 

Pewnie święta, nowy rok a terminy gonią więc urzędnicy skorzystali z możliwości przedłużenia postępowania aby uniknąć zarzutów niewywiązania się z ustawowych terminów.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

witam otrzymałem gospodarstwo rolne z zabudowaniami wszystkimi ziemia i budynki od taty formą darowizny i okazało się że jest 600m2 nieużytków czy muszę powiadomić urząd skarbowy i opłacić podatek od tych nieużytków ? bo od reszty jestem zwolniony

wszystko było przepisywane u notariusza

Podatek od nieużytków oblicza notariusz i pobiera to przy opłacie za opisy i potem przesyła akt notarialny z opłatą do Urzędu Skarbowego. Jeżeli US stwierdzi że notariusz pobrał zbyt mały podatek od nieużytków wtedy przyśle list do rolnika. Jeśli nie otrzymałeś nic to wszystko jest ok. Tak mi tłumaczyła notariuszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wemberr    8

Witam,

Orientuje się ktoś czy na 20 hektarów jest szansa na przydzielenie rozsiewacza o pojemności 3000 litrów?

Edytowano przez Wemberr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A składałeś już wniosek w starym naborze czy dopiero będziesz to robił wkrótce?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wemberr    8

Wniosek złożony w tegorocznym naborze. Chodzi mi tylko o to jakie są szanse, że uznają mi taki rozsiewacz?

Edytowano przez Wemberr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przechodziły takie rzeczy w kilkunastu przypadkach. A masz już wpisany w biznesplanie czy będziesz dopiero robił zmianę na ten rozsiewacz?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najpierw zrób zmianę a potem jak Ci ją zaakceptują to dopiero kupuj żeby problemu potem nie było.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

na ile punktow moge liczyc przy nastepnym naborze, wyksztalcenie srednie Liceum Ogolnoksztalcace, kurs kwalfikacyjny R3, ubezpieczony jako domownik, mama w krusie, kilka lat. Czy dobrze licze, 4 pkt mi sie nalezy?

 

 

ta, 4 pkt, gdyż posiadasz wykształcenie średnie.

Według obecnego naboru 3pkt,  a 4pkt za średnie inne niż rolnicze czyli to liceum i 3lata krusu, także jak długo jest się ubezpieczonym jako domownik jest ważne, a nie sam fakt posiadania średniego wykształcenia, chyba że by to było srednie rolnicze ale akurat nie w tym przypadku, bo średnie rolnicze to r16. Chyba że średnie i r3 jest uznawane jako średnie rolnicze, w co wątpię skoro r3 jest na poziomie zawodowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujące pytania odnośnie premii dla MR:

1. Czy premia jest rozliczana z ceny netto czy brutto?

czytałem w PROW 2014-20, że MR musi przejść na VAT. W przypadku gdy np.kupię nowe maszyny za 100 000 PLN dostanę zwrot 23%vat czyli 18 700PLN?

2. Czy po okresie 5 lat będę mógł zrezygnować ze zwolnienia z vat i przejść na ryczałt?

3. Czy prawdą jest, że w naborze 2015 trzeba będzie rozliczyć 100% premii a nie 70% tak jak to jest teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj