Polecane posty

Mlooody    0

Wczoraj dostałem telefon z BGŻ z propozycją kredytu z dotacjami ARIMR na zakup maszyn rolniczych, więc chyba coś się pojawiło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

a czy można zakupić część sprzętu z biznesplanu zaraz po złożeniu wniosku o płatność ale jeszcze przed otrzymaniem przelewu?

 

 

Jak kupisz wcześniej to nie ma problemu a jak masz masz zamiar później to zrób zmianę dla świętego spokoju żeby Ci się żaden służbista nie doczepił.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Agencja nie wnika czy płacisz kasą z przelewu czy jakąś inną. Masz 3 lata na wydatkowanie i tyle.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek19992    0

witam w piatek byłem z papierami według poprawki z wniosku o płatnosc i kiedy moze on byc zatwierdzony i kiedy mniej wiecej kasa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tego nikt nie wie bo to w dużej mierze zależy od osoby, która prowadzi Ci wniosek o płatność. Ale myślę, że z początkiem roku powinieneś mieć pieniądze na koncie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

rozumie ale faktura powinna być z data przynajmniej późniejszą jak data złożenia wniosku?

te 3 lata jest liczone od kiedy?

 

Agencja nie wnika czy płacisz kasą z przelewu czy jakąś inną. Masz 3 lata na wydatkowanie i tyle.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Koszty kwalifikowalne liczą się od złożenia wniosku o przyznanie pomocy. Więc nawet inwestycje zrobione w dniu złożenia takowego wniosku będą podlegać rozliczeniu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Nie wiecie koledzy może kiedy w przybliżonym czasie zamkną już listę z ostatniego naboru na młodego? Już mówią, że za chwilę ruszy nabór na nowego ( pewnie styczeń - luty ), a jeszcze ze starym się nie uporano i nie wiadomo ile osób jeszcze dostanie. Powinni to podać ostatecznie, żeby człowiek wiedział czy składać na nowy czy nie.


Nie wiecie koledzy może kiedy w przybliżonym czasie zamkną już listę z ostatniego naboru na młodego? Już mówią, że za chwilę ruszy nabór na nowego ( pewnie styczeń - luty ), a jeszcze ze starym się nie uporano i nie wiadomo ile osób jeszcze dostanie. Powinni to podać ostatecznie, żeby człowiek wiedział czy składać na nowy czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A gdzieś Ci się śpieszy, że chcesz już wiedzieć?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

czy podpisanie umowy dzierzawy z firma budujaca fermy wiatrowe bedzie w jakis sposob kolidowac z dofinansowaniem Mlody Rolnik? (dostalem pozytywna decyzje MR 2014)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No właśnie jest problem z jednym użytkownikiem z forum. Jesteśmy w stałym kontakcie telefonicznym. Czekamy na opinię radcy prawnego z Arimr w tej chwili. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

nie chodzi mi o budowe elektrownie wiatrowej na polu tylko o zawarcie umowy:

- dzierzawy zachodzenie smigiel

-o wspolpracy przy ustanowieniu sluzebnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Nie wiecie koledzy może kiedy w przybliżonym czasie zamkną już listę z ostatniego naboru na młodego? Już mówią, że za chwilę ruszy nabór na nowego ( pewnie styczeń - luty ), a jeszcze ze starym się nie uporano i nie wiadomo ile osób jeszcze dostanie. Powinni to podać ostatecznie, żeby człowiek wiedział czy składać na nowy czy nie.

 

 

myślę, że w marcu - wtedy (np. mi, a sporo pewnie ludzi po mnie) mija 180 dni na złożenie wniosku o płatność od odbioru decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

14 listopada wysłany wniosek o płatność dziś przyszła poprawka odnośnie działki źle wpisana jedna działka o 0.5 ha (odliczenie budynku) ;( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Jak długo czekaliście od momentu złożenia wniosku o ubespieczenie na decyzję o ubezpieczeniu w KRUS (żeby dostać to zaświadczenie, że jest się ubezpieczonym do wniosku o płatność) ?  Bo zostało mi tylko to do załatwienia i nie wiem jak długo będę czekać. Jak to było u Was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

U mnie po tygodniu od złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia przyszło pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    420

Teraz poczekasz spokojnie do nowego roku an wydanie decyzi o ubezpieczeniu a zaświadczenie pewnie od ręki dostaniesz, teraz są uropy przedświąteczne i kierownicy wykoryztsują urlop do końca roku a nikt inny niepodpisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielson89    0

  1. Witam! dostałem od ojca dzierżawena MR.. wstarostwie przeszło to bez problemu, w gminnie wyprosilem aby ha fizyczne i przeliczeniowe wyliczyli, w krusie bez problemu przeszło. Nie chciałem od ojca ziemi na własność bo jeszcze dobrze sie trzyma i rodzeństwa troche mniejszego jest a ze dzierżawa przechodzila to mozna buło korzystac a moje pytanie brzmi: dla ojca zostało ponad 2ha przeliczeniowe, mlodsze rodzenstwo lapało by sie na stypendia ale gminna wogóle nie bierze pod uwage tego ze ja to dzierżawie i dalej naliczaja na ojca wszystki fizyczne i przeliczeniowe.. wie ktoś jak to wszystko prawnie wygląda?? z gory dzięki za odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie jakiś nr telefonu do kogoś żeby sprawdzić co się dzieje z przelewem w tym dziale finansów kobieta juz z 2 tyg temu powiedziała ze oddała mój wniosek do przelewu i cisza poki co a na te nr z sekretariatu nikt nie odbiera woj. mazowieckie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

I tak Ci to nic nie przyspieszy sprawy. Inni jeszcze dłużej czekali.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z moich informacji wynika, że wnioski o płatność zatwierdzone do dzisiaj, czyli 15.12 będą wypłacone jeszcze w tym roku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie kupujesz jakieś maszyny więc faktury VAT.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj