Polecane posty

luka11    0

czy mozę ktoś już dostał premie z wielkopolski ? wydaje mi sie ze u nas wszyscy dlugo czekaja ja juz prawie 40 dni klku znajomych grubo ponad 50 i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie, że tak o ile będziesz oczywiście spełniał warunki. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

15 października złożony wniosek o płatność, 25 listopada poprawka, 2 grudnia kontrola, na początku tego tygodnia dzwoniłem do OR i powiedzieli że wniosek poszedł do warszawy w celu wykonania przelewu. A dzisiaj przychodzi mi list z agencji i w nagłówku jest napisane "Zawiadomienie o niezałatwieniu sprawy" a dalej, że moja sprawa wniosku o płatność zostanie rozpoznana w terminie do dnia 31.12.2014 roku.  Dostał ktoś coś podobnego?    

Edytowano przez waldek91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To w związku z kontrolą zapewne. Będziesz musiał swoje odczekać po prostu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Ja wysłałem wniosek 17 października (jak dobrze pamiętam) 31 października miałem pierwszą poprawkę PRG potem 14 listopada kolejna poprawka PRG 5 grudnia przyszedł do mnie list że akceptują moje poprawki w PRG jak myślicie długo jeszcze bede czekał? woj. mazowieckie

Edytowano przez Mateusz6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

freetaxi ojciec jeszcze nie brał pieniedzy nigdy z unii bo taki jest ja teraz ukonczylem technikum rolnicze przepisal m 16 ha i dostalem MR teraz bede sie starał o MGR ale mam pytanie czy ojciec bedzie mial szanse na dostanie 60 tys z restrukturyzacji malych gospodarstw lecz posiada jeszcze 20 ha i 40 krow mleczynych na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Po mojemu trochę przydużo Twój tata ma tej produkcji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pogadam z nim moze podzielimy sie rogaczami po polowie to i ja hodowle bede mial i wieksze szanse na MGR i on wieksza szanse na MG co o tym sadzisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

na spotkaniu w ODR odnośnie nowego Prowu, facet mówił że np. jeśli mamy samą produkcję roślinną i chcielibyśmy skorzystać z programu modernizacji gospodartsw rolnych żeby dostać dofinansowanie na kombajn to trzeba będzie mieć ok. 90 ha. czytałem ten nowy projekt Prow ale nie mogłem nic znaleźć odnośnie szczegółowych warunków. Czy wiecie może coś na ten temat? (wiem że to temat odnośnie młodego rolnika ale jest on teraz najbardziej aktywny więc tu zadaję to pytanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A ja proponowałbym pisać o innych programach w specjalnie do tego założonych tematach na forum bo potem robi się mały śmietnik. A wracając do Waszych pytań. Kolego odnośnie RMG Twojego Taty myślę, że nawet jak podzielisz z nim produkcję zwierzęca to raczej nici. A co powierzchni na zakup kombajnu to ten Pan z ODR sugerował się pewnie ekspertyzą w zakresie doboru maszyn w PROW 2007-2013. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

15 października złożony wniosek o płatność, 25 listopada poprawka, 2 grudnia kontrola, na początku tego tygodnia dzwoniłem do OR i powiedzieli że wniosek poszedł do warszawy w celu wykonania przelewu. A dzisiaj przychodzi mi list z agencji i w nagłówku jest napisane "Zawiadomienie o niezałatwieniu sprawy" a dalej, że moja sprawa wniosku o płatność zostanie rozpoznana w terminie do dnia 31.12.2014 roku.  Dostał ktoś coś podobnego?    

 

Jak Ty byś nie dotrzymał terminu to WON z programu ale jak Agencja się opieprzała to ani odsetek ani zadośćuczynień nie będzie i im wolno wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

tak wlasnie mysle ze poczekam do kwietnia :) moze tą reszte kasy wydam to odrazu zmienie we wniosku za jednym razem :) a jak bede chcial wpisac do doplat dzierzawy ktorych nie wpisywalem we wniosku MR to musze zmieniac biznesplan? nie bede mial na nie umowy,

 

W moim przypadku było że chcieli wyjaśnień i powiedziałem że to dzierżawa taka z roku na roki (nic pewnego czy dalej będzie) to powiedziała mi pani że nie muszę wpisywać w BP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Pytałem juz kilka razy ale w dalszym ciągu nie otrzymałem odpowiedzi.

Mianowicie czy 180 dni jest na złożenie wniosku o płatność czy to jest termin w którym należy złożyć wniosek oraz  dopełnić wszystkich poprawek oraz otrzymać decyzje ze wniosek został przekazany do przelewu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

180 dni masz na złożenie wniosku o płatność. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mosull    0

ale jak się dowiedziałem to 180 dni jest na złożenie wniosku o płatność ale ze wszystkimi załącznikami trzeba się zmieścić w tym terminie. Bo pytałem w ARiMR czy mógłbym donieść zaświadczenie z Krusu. Mógłbym ale tylko w tym 180 dniowym okresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie praktykowałem. Do tej pory miałem przypadek z jednym wnioskiem, który był składany 3 dni przed końcem terminu. Ale miał wszystkie wymagane załączniki i nie wymagał uzupełnień czy poprawek. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Witam panowie mam takie pytanie czy jeżeli w biznes planie podałem że kupie rozsiewacz do nawozu 600 kg i podałem cene 15 tyś to czy jeżeli kupie taniej  lub o większej pojemności to musze zmieniać biznes plan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

Pewnie, że tak o ile będziesz oczywiście spełniał warunki. 

czyli jak ja skorzystam z MR to moge sie ubiegac o MGR np na zakup ciagnika??

Pewnie, że tak o ile będziesz oczywiście spełniał warunki. 

Czyli jak złozylem wniosek o MR to moge sie ubiegac z PROW  na MGR np na zakup ciagnika??

Pewnie, że tak o ile będziesz oczywiście spełniał warunki. 

Czyli jak złozylem wniosek o MR to moge sie ubiegac z PROW  na MGR np na zakup ciagnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Hubert teoretycznie można zostawić tak jak jest. Ja natomiast zawsze robię zmianę tak aby jakiś służbista w razie kontroli czy rozliczania mi się do tego nie przyczepił. Bolsick jak najbardziej możesz skorzystać z nowej MGR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nic nie wiadomo na ten temat póki co.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Śledzę ten temat dość długo, przyszedł najwyższy czas napisać cokolwiek. Po zapoznaniu się z nowym PROWem mam kilka pytań:
napisano, ze jeli glownym kierunkiem jaki ma w zalozeniu rolnik bedzie hodowla drobiu nie dostanie on dofinansowania z MR,  chcialbym miedzy innymi hodować gęsi + produkcja roslinna + jakiś krzewy owocowe.. mam szanse w takim przypadku?
co to znaczy/ ze druga rata przyznana bedzie po realizacji biznesplanu? tzn po 5 latach czy np po dwoch ( nie mam pojecia co taki biznesplan dokladnie zawiera)

pieniądze będą w ciągu 9 miesięcy od daty info o przyznaniu dotacji, cos sie zmieniło? w ogole ktos moglby objasnic troch e bo widocznie nie potrafie czytac ze zrozumieniem.

pozdrawiam

Edytowano przez miastowy2202

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj