Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafalkom555    13

witam wszystkich, mam takie pytanko. mój ojciec ma złożony wniosek na modernizacje na maszyny, teraz właśnie po aktualizacji jest prawie na czele stawki, ja mam złożony wniosek na młodego rolnika, jestem na 118xx, moje pytanie brzmi: jak będzie to wyglądało, jak teraz tato weźmie maszyny a ja  bym się dziwnym trafem załapał na młodego to będzie mi mógł zapisać/wydzierżawić gospodarstwo, czy po prosty przepadnie ? :/ 

 

Z tego co kiedys czytałem w TAP to da się, tam pisało że rolnik miał jeszcze zobowiazania odnośnie modernizacji i był do tego jeszcze na vacie, żeby mógł przepisać na młodego rolnika musiał całkowicie zrezygnować z prowadzenia działalnosci rolniczej, w US składał jakiś papierek o rezygnacji, a w arimr zobowiązania modernizacji przeszły na młodego. Najlepiej zapytać o tą sprawę w kilku zródłach, bo jak wiemy, co instytucja lub pokój w tej instytucji to inne zdanie na dany temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli w biznesplanie na MGR były uwzględnione działki które miały by być wydzierżawione w ramach MR to niestety nie będzie można skorzystać z tego drugiego programu. Przez 5 lat działki są 'zablokowane'.

Niestety nie masz racji.

 

Nie wiem do kogo była ta odpowiedz bo już czytam tylko wyrywkowo ten temat, nie mniej jednak jeżeli w MGR ktoś zobowiązał się do posiadania 100ha dla konkretnej maszyny, musi je utrzymać nie ważne czy cały czas są to te same działki, grunt aby powierzchnia się nie zmniejszyła. Druga sprawa, jeżeli ktoś w MGR zobowiązał się do posiadania 100 ha dla konkretnej maszyny, a rzeczywiście ma ich 120 ha i tyle też wpisał w PRG bez najmniejszego problemu za zgodą ARiMR może te 20 ha wypisać z PRG na rzecz przyszłego młodego rolnika.

 

Jest to bardzo kożystne prawo ponieważ do MGR wystarczą zwykłe umowy dzierżawy spisane na kolanie. Dlatego też dużo zainteresowanych rodzinne gospodarstwo wydzierżawiło potomkowi przebywając drogę przez ten cały cyrk gmina, geodezja, krus, 10 lat itd itp. natomiast na rzecz wniosku MGR spisywano umowę na kolanie z osobą która wydzierżawi pole najlepiej na gębęa na pewno nie podpisze 10 lat.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAM CZY MOŻNA ZMIENIĆ BIZNES PLAN BO JAK SKŁADAŁEM PAPIERY W MAJU TO PODAŁEM TYLKO SAMĄ PRODUKCJE ROŚLINNĄ A CHCIAŁ BYM TERAZ JESZCZE ROZPOCZĄĆ PRODUKCJE ZWIERZĘCĄ CHÓW TUCZNIKÓW MOŻNA TO ZMIENIĆ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można ale polecam nie szaleć. Lepiej wpisać mniej a potem zrobić sobie na spokojnie zmiany.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można ale polecam nie szaleć. Lepiej wpisać mniej a potem zrobić sobie na spokojnie zmiany.

 

to teraz to zrobić tą  zmiane  czy dopiero po przepisaniu bo w akcie notarialnym ma mi ojciec przepisać 20 sztuk

Edytowano przez rolnik1992-1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zrób zmianę jak będziesz miał robić ruchy zwierzętami.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

Pawelol111  przy dokonywaniu zmiany do wniosku MR trzeba pisać tzw. pismo przewodnie, czyli pozwolenie do dyrektora oddziału regionalnego ARiMR.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Już czaję, myślałem że to pismo przewodnie po to żeby oni się tam nie pogubili co kto i ile przyniósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Pismo przewodnie a pozowolenie to dwie różne rzeczy, dobrze myślałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubunio    0

witam, wie ktoś, czy jeśli rodzice wzieli prow na naszą ziemie, to mogą mi ją przepisać, i moge wziąć MR?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onkio    0

Jeżeli chodzi o MGR i Przywracanie potencjału produkcji to z ziemią nie można robić nic przez 5 lat ( chyba od podpisania umowy). Wszystko masz zresztą zapisane w umowie. Jest opcja napisać pismo do ARIMR o zezwolenie na przepisanie ziemi. Czasem wyrażają zgodę wszystko zależy jakie maszyny były brane, jaka powierzchnia upraw itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalek987    0

witam, wie ktoś, czy jeśli rodzice wzieli prow na naszą ziemie, to mogą mi ją przepisać, i moge wziąć MR?

 

tak kolego, składasz wniosek do agencji i przejęcie zobowiązań , jesli agencja sie zgodzi a przewaznie sie zgadza to przejmujesz wszystkie zobowiazania i bierzesz MR oraz mozesz startowac w nowym naborze na PROW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć ile płaciłes za ten wypisy z rejestru gruntów ? u mnie chcą 50 zł  od działki a ze działek mam 30 to niezła kwota wychodzi .... Czy te wypisy sa koniecznie potrzebne ? na umowie z Anr jest wszystko podane to co na wypisie

 

 

U mnie KRUS interesowała tylko adnotacja na umowie ze została zarejestrowana w starostwie i pieczątka. A w starostwie dostałem nie wypis a wykaz działek. Za darmo, po 4 dniach było. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Dostali garść listów i zdjęć. Potem wybrali sobie 3 panienki. Przez 5 dni mieli się poznać i wybrać tą jedyną. W normalnym życiu mamy wokół siebie pełno ludzi i wybieramy jedną osobę, potem się poznajemy dłuższy czas. A tu nie dość że mała liczba kandydatek to jeszcze krótki czas i przymus kręcenia kolejnych odcinków z tą wybranką. Ciekawy jestem jakby was tak postawiono na ich miejscu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

pawelo - pomerdały Ci się tematy. "rolnik szuka żony" jest w dziale agrorandka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d132    2

witam mam pytanie czy jesli dostałem w tym roku MR to w przyszłym roku bede mógł starac sie o PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Możesz się starać,możesz połączyć młody rolnik z PROW.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

Nowe informacje o dodatkowych srodkach

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/w-styczniu-nowe-srodki-na-ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom-8221,54137.html


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

Koledzy co trzeba zlożyć, jezeli chce złożyć zmiane głównych założeń biznesplanu (tzn z modrnizacji budynków chce zmnienić na mszyny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

czyli te dodtkowe 900 os ma dopiero dostac pieniadze do konca styczia 2015?? a bylo mowione ze ma czas do 9 grudnia.... wiec jak to wkoncu jest??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj