Polecane posty

dexter00    30

Panowie teraz pytanie torche z innej beczki, młody rolnik w tym roku załapny i juz praktycnzie na finiszu _skłądamy o płatność i teraz tutaj moje pytanie czy te 100tyś z tegorocznego naboru na MR może być wkładem własnym na modernizacje z PROWU 2015?

 kolego temat był wałkowany juz kilka razy. nie może być to połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Tylko mogło by się  wszystko wyjaśnić przed nowym naborem..bo będę żył nadzieją że dostane w tym naborze a w marcu bądź kwietniu okaże się że jednak nie znajdzie się kasa..a nabór zrobią np w grudniu tego roku i przepadnie mi..a co roku tez naboru robić nie będą. To wszystko jest skąplikowane :)

 

no ale niestety tak to wygląda, dlatego nie rozumieją tego nawet ludzie z agencji z którymi rozmawiałem, bo wiedzą, że kasa może się pojawić i w marcu, a Sawicki gada o nowym naborze w tym roku, ja jestem poniekąd o podobnej sytuacji jak ty i też bym nie wiedział co robić jak by się zrobili nowy nabór, ale nic pozostaje nam czekać i dostosowywać się do tego co nam zaserwuje ministerstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

panowie a jak mam zarejestrowac umowe dzierzawy w starostwie to ta umowe dzierzawy oni biora ode mnie bo jak sie pytalem kiedys to tak mowili ze ta umowe biora i jak to zarejestrowac w starostwie bo musze zarejestrowac i wziasc wypisy z rejestru gruntów ?

 

Umowe Ci zarejestrują jak złożysz wniosek o rejestrację wraz z umową (zrób sobie ksero potwierdzone notarialnie bo agencja też umowę chce i musisz ją mieć w razie kontroli). Starostwo ma 30 dni na rejestrację, w tym czasie otrzymasz pocztą wypisy z rejestru gruntów na których będziesz widniał jako dzierżawca. Tak było u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minister Sawicki obiecuje i obiecuje a jak to ma niby wyglądać?Nowy nabór niby w grudniu,no niech by to był styczeń bądź luty a tu jeszcze obiecanych 90mln nie dał a obiecuje kolejne... Dobre.. Jestem na ok 10300 miejscu,także czekam

Edytowano przez MarcinZetor8011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

no ale niestety tak to wygląda, dlatego nie rozumieją tego nawet ludzie z agencji z którymi rozmawiałem, bo wiedzą, że kasa może się pojawić i w marcu, a Sawicki gada o nowym naborze w tym roku, ja jestem poniekąd o podobnej sytuacji jak ty i też bym nie wiedział co robić jak by się zrobili nowy nabór, ale nic pozostaje nam czekać i dostosowywać się do tego co nam zaserwuje ministerstwo

 

Jeśli ogłoszą nabór w tym roku to ja raczej będę składał wniosek, ojciec złożył wniosek na modernizacje i też słyszał różne rzeczy..że niby wszyscy mieli dostać itp a wyszło zupełnie inaczej. rachunkowość i tak bym musiał prowadzić bo planuje składać wniosek na modernizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mataxenon    19

witam wszystkich, mam takie pytanko. mój ojciec ma złożony wniosek na modernizacje na maszyny, teraz właśnie po aktualizacji jest prawie na czele stawki, ja mam złożony wniosek na młodego rolnika, jestem na 118xx, moje pytanie brzmi: jak będzie to wyglądało, jak teraz tato weźmie maszyny a ja  bym się dziwnym trafem załapał na młodego to będzie mi mógł zapisać/wydzierżawić gospodarstwo, czy po prosty przepadnie ? :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeżeli w biznesplanie na MGR były uwzględnione działki które miały by być wydzierżawione w ramach MR to niestety nie będzie można skorzystać z tego drugiego programu. Przez 5 lat działki są 'zablokowane'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

ktos wczesniej pisal ze w takiej sytuacji wszystkie zobowiazania przechodza z ojca na syna i moze wziasc mlodego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kipus26    0

Umowe Ci zarejestrują jak złożysz wniosek o rejestrację wraz z umową (zrób sobie ksero potwierdzone notarialnie bo agencja też umowę chce i musisz ją mieć w razie kontroli). Starostwo ma 30 dni na rejestrację, w tym czasie otrzymasz pocztą wypisy z rejestru gruntów na których będziesz widniał jako dzierżawca. Tak było u mnie.

 

Możesz powiedzieć ile płaciłes za ten wypisy z rejestru gruntów ? u mnie chcą 50 zł  od działki a ze działek mam 30 to niezła kwota wychodzi .... Czy te wypisy sa koniecznie potrzebne ? na umowie z Anr jest wszystko podane to co na wypisie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę jak Rado9990,jak będzie nowy nabór to składam drugi wniosek.A jak jest z zakupem ziemi od rodziny? Nie będą się czepiać? Bo mam okazję kupić od wuja 2ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Nawet jeśli by przesuneli na te 11 tys wniosków to ja i tak się nie załapę bo jestem na 1106* miejscu..raczej trzeba próbować w nowym naborze :)

Spokojnie kolego. Ja Ci gwarantuję, że w przyszłym tygodniu będziesz o jedno oczko wyżej. Ba, wszystkim którzy są powyżej 1090x miejsca zrobię przesunięcia:-)

Ot, taki kaprys;-)

Je.....ne 18 miesięcy. Komu ma służyć ten zapis? Jeżeli ktoś się już zakwalifikował to niech czeka spokojnie, może jakaś kasa jeszcze będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mataxenon    19

kris14 - w biznesplanie miałem wszystkie działki aby nie siedlisko, i to miała być umowa dzierżawy na 15 ha plus 130 świń w cyklu zamkniętym, dodam że razem mamy 17 ha swoich plus kilka ha dzierżaw :/ tylko że raczej nikłe szanse że się załapie, chociaż przydało by się :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Spokojnie kolego. Ja Ci gwarantuję, że w przyszłym tygodniu będziesz o jedno oczko wyżej. Ba, wszystkim którzy są powyżej 1090x miejsca zrobię przesunięcia:-)

Ot, taki kaprys;-)

Je.....ne 18 miesięcy. Komu ma służyć ten zapis? Jeżeli ktoś się już zakwalifikował to niech czeka spokojnie, może jakaś kasa jeszcze będzie.

 

Ciekawe z tym przesunięciem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

KE ma czas na rozpatrzenie wniosku do 9 grudnia czyli dopiero tego dnia sie dowiemy o wszystkim czy wczensiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

O tym to już wie sama KE.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Możesz powiedzieć ile płaciłes za ten wypisy z rejestru gruntów ? u mnie chcą 50 zł  od działki a ze działek mam 30 to niezła kwota wychodzi .... Czy te wypisy sa koniecznie potrzebne ? na umowie z Anr jest wszystko podane to co na wypisie

kolego u mnie chcą 50 zł ale za stronę z wypisami, czyli jakm masz 30 działek w jednej miejscowości to płacisz 50 zł jak w 3 miejscowościach to 150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pogłupieli już w tych Starostwach.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Niestety, zczaili się że kase można pociągnąć na tych młodych rolnikach i koszą grube miliony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio    11

Witam :). Czy my młodzi rolnicy musimy prowadzić Plan nawożenia w gospodarstwie, jako dokumentacja niezbędna przy kontrolach, bo gdzieś mi się o uszy obiło coś takiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Umowe Ci zarejestrują jak złożysz wniosek o rejestrację wraz z umową (zrób sobie ksero potwierdzone notarialnie bo agencja też umowę chce i musisz ją mieć w razie kontroli). Starostwo ma 30 dni na rejestrację, w tym czasie otrzymasz pocztą wypisy z rejestru gruntów na których będziesz widniał jako dzierżawca. Tak było u mnie.

 

az 30 dni jak do mnie z agencji z warszawy dzwonila i na co starostwu moja umowa dzierzawy nie moga sobie skserowac jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

az 30 dni jak do mnie z agencji z warszawy dzwonila i na co starostwu moja umowa dzierzawy nie moga sobie skserowac jej

 

Ja mówię jak u mnie było. Chcieli oryginał umowy. Ustawowo mają 30 dni - jedyne wyjście iść do pani i pięknie prosić że masz nóż na gardle.

No więc jak to jest? Można kupować ziemię od rodziny za młodego rolnika?

 

Od wstępnych i zstępnych nie można. Od reszty można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

jednak i do mnie przyszedł list po 4 tygodniach od złożenia wniosku o płatność, krótki termin do uzupełnienia poprawki tylko 7 dni(prawie 5dni bo soboty i niedzieli nie liczę), z aktu notarialnego wynikło im, że przejąłem jedną działka(ta działka to las) chyba za dużo której nie deklarowałem w biznesplanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj