Polecane posty

akernolat    26

czekamy do 9 grudnia i powinno być wiadomo kto się załapie a kto nie

 

czemu akurat do 9 grudnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

witam, gdy chce kupic za  premie maszyne uzywana do 5 lat to jak wyglada cala procedura? powiedzmy ze kupuje od rolnika? wystarczy zwykla umowa zakupu? w korej bedzie zawarty rok produkcji? oraz oswiadczenie ze ta maszyna nie jest zakupiona z innego unijnego programu ? 

 

Wycena rzeczoznawcy musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rzeczoznawcę szukasz we własnym zakresie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wycena rzeczoznawcy musi być.

Mam pisemną odpowiedź z ARIMR że rzeczoznawca nie jest wymagany. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bodajże chodzi o zgodę na przesunięcie pieniążków dla tych 900 osób. Chyba, że o coś innego. Jeśli tak to niech mnie ktoś poprawi.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

KE ma czas na zatwierdzenie przesunięcia pieniedzy dla tych 900 osób, jak będzie więcej pieniędzy dla tych jeszcze prawie 2 tys osób to trzeba będzie znowu czekać na zatwierdzenie KE do marca, więc ładnie się to przedłuży

kolega co pytał o używaną maszynę, to musi to być na fakturę tylko, sprzedający musi prowadzić działalność związaną z handlem maszynami rolniczymi (odpowiednie pkd, jest na stronie agencji), konieczna wycena rzeczoznawcy i potwierdzenie przelewu pieniędzy z konta na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

panowie, pieniedzy ma wystarczyc na 11 tys wniosków z tego co słyszałem a co z resztą którzy tez złozyli dokumenty a są w dalszej kolejności ? mają jakąś szanse ? czy poprostu trzeba czekac na kolejny nabór z pieniedzy przeznaczonych na PROW 2014-2020 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

panowie, pieniedzy ma wystarczyc na 11 tys wniosków z tego co słyszałem a co z resztą którzy tez złozyli dokumenty a są w dalszej kolejności ? mają jakąś szanse ? czy poprostu trzeba czekac na kolejny nabór z pieniedzy przeznaczonych na PROW 2014-2020 ? 

 

mi się wydaje, że po pół roku lista się przesunie. Bo niektórzy z tych 11 tysięcy nie przejmą gospodarstwa. Więc moim zdaniem jeszcze z 1000 się przesunie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Nawet jeśli by przesuneli na te 11 tys wniosków to ja i tak się nie załapę bo jestem na 1106* miejscu..raczej trzeba próbować w nowym naborze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

nawet jak sie przesunie to i tak duzo zabraknie. Jezeli dobrze pamietam to we wczesniejszych naborach zawsze wszyscy którzy spełnili wymagania to dostali pieniądze a teraz ? jeszcze ponad połowa czeka i pewnie sie nie doczeka.... chociaz mogli by cos na ten temat sie wypowiedziec tam w agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

KE ma czas na zatwierdzenie przesunięcia pieniedzy dla tych 900 osób, jak będzie więcej pieniędzy dla tych jeszcze prawie 2 tys osób to trzeba będzie znowu czekać na zatwierdzenie KE do marca, więc ładnie się to przedłuży

kolega co pytał o używaną maszynę, to musi to być na fakturę tylko, sprzedający musi prowadzić działalność związaną z handlem maszynami rolniczymi (odpowiednie pkd, jest na stronie agencji), konieczna wycena rzeczoznawcy i potwierdzenie przelewu pieniędzy z konta na konto

Z wszystkim masz racje poza rzeczoznawca.od marca 2012r juz nie potrzeba wyceny na zakup z MR.reszta tak jak piszesz + 2 zaswiadczenia od sprzedajacego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale w tym naborze to połowa jest fikcyjnych rolników którzy chcwieli wziąśc w dzierżawe zięmię od wójka styjka czy dziadka aby tylko dostac pieniądze a i tak ten  dziadek będzie w tej ziemi robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

kolego z 1106x, jak by przesunęli do 11 tys, to jest szansa dla ciebie, bo napewno część ludzi nie będzie w stanie spełnić wymagań i złożyć wniosku o płatność, ale czy to będzie 5 czy 10% tego nikt nie wie, trzeba czekać do końca terminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malin1986x    0

do oddziłu ARiMR. Pierwsza sprawa to faktura zakupionej maszyny a co reszte?

 U nas chcieli faktury vat   , potwierdzenie  z banku o przelewie i oświadczenie  że nie kupiłem maszyn od rodziny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

wiem ze sporo z tych co złożłyło na MR to i tak nie bedize gospodarzyc. np. kilku moich znajomych dosatło sie w pierwszej kolejności a oni mają albo gospodarstwo od dawna oddanne w dzierżawe albo hektary dzierżawią od wuja, dziadka czy brata. a jak np ja chce gospodarzyc to niestety nie dostałem, jestem az na 14k miejscu, tylko u mnie żle zrobione ze tata nie zadeklarował mi przepisac wszystkich hektarów i przez to zabrakło punktów.... ale trudno, moze innym razem :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

ale w tym naborze to połowa jest fikcyjnych rolników którzy chcwieli wziąśc w dzierżawe zięmię od wójka styjka czy dziadka aby tylko dostac pieniądze a i tak ten  dziadek będzie w tej ziemi robił

 

 

Eeeeeee przesadzasz. Może 20% to kombinatorzy i z 3% to osoby którym ojciec dał po kilka ha między dzieci i zwiną 200-300 tys. W tamtych naborach było tak samo tyle że naboru nie było od 2011 r i się ludzi nazbierało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak mam zarejestrowac umowe dzierzawy w starostwie to ta umowe dzierzawy oni biora ode mnie bo jak sie pytalem kiedys to tak mowili ze ta umowe biora i jak to zarejestrowac w starostwie bo musze zarejestrowac i wziasc wypisy z rejestru gruntów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Panowie teraz pytanie torche z innej beczki, młody rolnik w tym roku załapny i juz praktycnzie na finiszu _skłądamy o płatność i teraz tutaj moje pytanie czy te 100tyś z tegorocznego naboru na MR może być wkładem własnym na modernizacje z PROWU 2015?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

kolego z 1106x, jak by przesunęli do 11 tys, to jest szansa dla ciebie, bo napewno część ludzi nie będzie w stanie spełnić wymagań i złożyć wniosku o płatność, ale czy to będzie 5 czy 10% tego nikt nie wie, trzeba czekać do końca terminu

 

Tylko mogło by się  wszystko wyjaśnić przed nowym naborem..bo będę żył nadzieją że dostane w tym naborze a w marcu bądź kwietniu okaże się że jednak nie znajdzie się kasa..a nabór zrobią np w grudniu tego roku i przepadnie mi..a co roku tez naboru robić nie będą. To wszystko jest skąplikowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj