Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Paszowóz ułatwi pracę - tylko tyle. Gdybyś miał 40 sztuk - wtedy paszowóz wskazany bo za dużo roboty na taczkę. Teraz podniesiesz sobie koszt wyprodukowania mleka przez tą kupę złomu, nic więcej.  Wiesz czym grozi trzymanie krów na łańcuchu cały rok? Skracasz jej życie, krowa się męczy bo nie chodzi, to też podnosi koszty bo zamiast 8 -10 laktacji masz 5-6. Masa nauki i praktyki przed Tobą. Bilansowanie pasz musisz umieć, ogarnąć ile jakiej uprawy potrzebujesz żeby mieć czym krowy karmić cały rok. Licz się z tym że np kiszonka z kukurydzy bardzo się psuje jak jest ciepło. 

 

 

 

Wiem, że masa nauki i praktyki przede mną.Liczyłęm, że poza ułatwieniem pracy paszowóz przyniesie duży wzrost wydajności krów, zwłaszcza że krowy nie będą już podążać codziennie tyle kilometrów.Jeżeli chodzi o bilansowanie pasz to skorzystałbym z porad żywieniowców tak jak mój znajomy, który opiera się na takim właśnie schemacie. Na jego podstawię myślę też określić ilość upraw bo on ma 40 sztuk czyli wszystkiego na pół;) A ja tych krów to cały czas bym nie trzymał na oborze tylko codziennie na 1,5 godz bym wyganiał koło domu. A z tą kukurydzą to nie wiem, bo pierwszy raz  w tym roku zrobiłem kiszonkę(dopiero zacząłem gospodarzyć;)znajomy z 12 hektarów robi 2 pryzmy i nic mi nie mówił o tym, że się psuje, może ma dużo w zapasie;)Mówiłeś, że lepiej pieniądze wydać na coś co przyniesie zysk, co miałeś na myśli. Ja myślałem o paszowozie 5m, wycinaku na tura i dyskówkę 2,40 np Vicona, Lely, reszta kasy na przeróbkę obory.Wiem, że dużo pytań zadaję, ale wolę się dopytać bardziej doświadczonych;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek19992    0

wpisal ktos z was do wniosku jakies zwierzeta za kase z MR ? albo znacie takie przypadki ??

Edytowano przez wladek19992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Stado podstawowe możesz zakupić za MR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

Wie ktoś coś kiedy i czy beda dadatkowe pieniadze a MR? podobo miało byc na ok 1000os.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

w piątek przyszła poprawka, nie napisane w umowie dzierżawy od kiedy do kiedy dzierżawa, ale punkt nizej pisze ze na 10 lat ;) ehh ta nasza kochana agencja ;) Ale dzisiaj poprawione i wysłane ale wstrzymało płatność troszkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Mógłbym prosić kogoś o przesłanie tego dokumentu co składa się za każdym razem przy poprawkach. Ten w którym wypisuje się załączniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sysalek    0

Witam,

Jestem na etapie pisania umowy dzierżawy od rodziców na potrzeby MR.

Takie pytanie: czy na umowie dzierżawy mam pisać jak wydzierżawiającego jednego z rodziców?

Czy muszą podpisać się oboje, potrzebne są tam wszystkie ich dane?

Dodam, że na niektórych aktach notarialnych ojciec jest właścicielem, na niektórych mama. Na innych oboje są podani. Trzeba kilka umów? Czy mogę napisać jedną umowę, że np. dzierżawię od ojca wszystko i będzie ok?

Rodzice mają wspólnotę majątkową (nie mają rozdzielności, czy jakoś tak).

Ehh, dużo mam tych działeczek... :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biniu91    17

Witajcie koledzy,

wniosek o płatność złożyłem 24 października. Zakładając, że obędzie się bez poprawek, o czym jestem przekonany, to kiedy powinienem dostać przelew z agencji? Zależy mi na czasie, bo okazyjnie trafiłem ciągnik i wpłaciłem już przedpłatę dealerowi. Dobrze gdybym jeszcze przed świętami zapłacił resztę bo po nowym roku będę musiał dać za niego więcej. Jak było u was? Po ilu dniach dostaliście pieniądze? 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zrób dla pewności oddzielnie tak jak masz w aktach notarialnych, żeby się nie czepiali w Agencji. Biniu różnie z tym bywa. Z reguły gdy wniosek był kompletny pieniądze były w ciągu miesiąca na kontach. Z tego co się dzisiaj dowiedziałem to wnioski zatwierdzone do 15 grudnia będą wypłacone w tym roku. A reszta na początku przyszłego roku.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biniu91    17

Ok dzięki. A jeszcze taka sprawa: mam w biznes-planie ciągnik 100KM. Kupuje jednak 95KM. Będzie problem w agencji? Czy np. zrobić aktualizacje jak już dostane pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie powinno być problemu. Mieścisz się w widełkach ale może zrób tą zmianę. Tak dla pewności. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Witajcie koledzy,

wniosek o płatność złożyłem 24 października. Zakładając, że obędzie się bez poprawek, o czym jestem przekonany, to kiedy powinienem dostać przelew z agencji? Zależy mi na czasie, bo okazyjnie trafiłem ciągnik i wpłaciłem już przedpłatę dealerowi. Dobrze gdybym jeszcze przed świętami zapłacił resztę bo po nowym roku będę musiał dać za niego więcej. Jak było u was? Po ilu dniach dostaliście pieniądze? 

 

Pozdrawiam!

kolego napewno to Kopernik nie żyje.  Ja tez myslałem ze bedzie bez poprawki a tu kuku, znalezli działke ktorej jestem właścicielem ale nie podałem jej do wniosku( 2 ary w tym rów i krzaki) i musiałem dosyłać wypis z rejestru gruntów. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sysalek    0

Dzięki za pomoc. Zastanawiam się teraz jak to ująć. Dwóch wydzierżawiających? Czy wystarczy jeden, a do tego dodatkowy podpis drugiego rodzica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli rodzice są właścicielami działek to musisz podać w umowie dane obojga. Oczywiście muszą też oboje złożyć swoje podpisy.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Złożyłem wniosek o płatnośc na MR 13 pażdziernika . Do tej pory żadna poprawka ani decyzja mi nie przychodzi. Może byc coś nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Myślę, że wszystko w porządku. U moich klientów pierwsze telefony z informacją o ewentualnych uzupełnieniach czy poprawkach pojawiały się po 2 tygodniach od złożenia wniosku. Czekaj cierpliwie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przecież możesz kupić 5-letnią..

 

Taaaa, maszyna nie dotowana, sprzedawca musi mieć działalność gospodarczą związana ze sprzedażą maszyn rolniczych. W dodatku nikt nie wie od kiedy owe 5 lat liczyć, czy od dnia zakupu, 1 rejestracji (ciągnik), czy może wyjazdu z fabryki. Trafienie na taką maszynę jaką się chce, która spełnia wszystkie te warunki to jak znalezienie igły w stogu siana. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Witam wszystkich. Złożyłem wniosek o płatnośc na MR 13 pażdziernika . Do tej pory żadna poprawka ani decyzja mi nie przychodzi. Może byc coś nie tak?

 

Zakładając że po 2 tyg sprawdzili Ci czy wsio ok - 27 października - daj ok 4 tyg na przelanie kasy. Czyli jeszcze max tydzień i powinieneś mieć przelew. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Witam wszystkich. Złożyłem wniosek o płatnośc na MR 13 pażdziernika . Do tej pory żadna poprawka ani decyzja mi nie przychodzi. Może byc coś nie tak?

 

U mnie po 5 tygodniach od złożenia wniosku serdeczna Pani zadzwoniła, że mam coś tam źle w księgach wieczystych, że mam budynki, zrobiłem 400 km tamtego dnia i na koniec się okazało że Pani nie potrafi czytac ksiąg wieczystych ( budynki były wpisane na każdej działce, lecz były na szarym tle, a zapisy na szarym tle nie wnoszą zmian w działkach)

Więc może i kasę bym już miał, ale jak tacy pracownicy są to trzeba czekac do 6 grudnia.

Kolega śmiał się , że na mikołaja mi przyślą ;-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wiem, że masa nauki i praktyki przede mną.Liczyłęm, że poza ułatwieniem pracy paszowóz przyniesie duży wzrost wydajności krów, zwłaszcza że krowy nie będą już podążać codziennie tyle kilometrów.Jeżeli chodzi o bilansowanie pasz to skorzystałbym z porad żywieniowców tak jak mój znajomy, który opiera się na takim właśnie schemacie. Na jego podstawię myślę też określić ilość upraw bo on ma 40 sztuk czyli wszystkiego na pół ;) A ja tych krów to cały czas bym nie trzymał na oborze tylko codziennie na 1,5 godz bym wyganiał koło domu. A z tą kukurydzą to nie wiem, bo pierwszy raz  w tym roku zrobiłem kiszonkę(dopiero zacząłem gospodarzyć;)znajomy z 12 hektarów robi 2 pryzmy i nic mi nie mówił o tym, że się psuje, może ma dużo w zapasie;)Mówiłeś, że lepiej pieniądze wydać na coś co przyniesie zysk, co miałeś na myśli. Ja myślałem o paszowozie 5m, wycinaku na tura i dyskówkę 2,40 np Vicona, Lely, reszta kasy na przeróbkę obory.Wiem, że dużo pytań zadaję, ale wolę się dopytać bardziej doświadczonych;)

 

Przy dużej hodowli paszowóz spełnia dwie funkcje - usprawnia zadawanie paszy (nie latasz z taczką i wiadrami) i w pewnym stopniu poprawia mleczność. Pasza jest wymieszana, rozdrobniona i chodzi o to że krowa jej więcej zje. Stąd podwyższy mleczność. Żeby mieć wydajność trzeba mieć dobrą genetykę w stadzie. To podstawa. Możesz 

Bajki o tym że się nic nie psuje można głupim opowiadać. Można ograniczyć psucie biorąc kilkadziesiąt cm kopca co dzień. Ale trzeba mieć stado. Dyskówke Ci odradzam. Nie masz aż tyle obszaru żeby się śpieszyć z koszeniem. Duża bębnowa kosiarka wystarczy - nie boi się kretowin, nierówności, koszt napraw śmieszny. 

 

Ziemi kup za premię - to zawsze lokata kapitału. Aby nie za chore sumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio018    1

Czy decyzja KE w związku z przesunięciem dodatkowej kasy to 50 na 50 procent czyli albo pozytywna albo negatywna czy jednak są jakieś wskazania że będzie ona pozytywna biorąc pod uwagę decyzje jakie wydawała komisja w ostatnich latach i obecną sytuacje działania MR ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeszcze nie wiadomo.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bilik26    15

witam kolegów ! składałem w tym roku dokumęty na MR ale nie stety nie załapałem się :( czy ktoś wie co może się zmienić w naboże na przyszły rok ? jaki będą nowe zasady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj