Polecane posty

Optimus    71

nawet jeśli dana uprawa nie zmienia stanu o 30%?

Edytowano przez Optimus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nickk    0

Czy jak nie zarejestruje w KRUS wszystkich umów, to będzie ok? 2 wydzierżawiających powiedziało, że nie chce, abym rejestrował.

(Umowy potwierdzone w gminie)

 

z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekn21    0

Panowie mam pytanie. Wydzierzawilem grunty notarialnie bo tak mialem napisane w biznesplanie to ja czy wlascicel gruntu powinien placic podatek w gminie, czy to bez roznicy dla agenecji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Ja miałem obowiązek rejestrowania i nie ma zmiłuj. Inaczej podejrzewam że nie przejdzie. Jeśli dana uprawa zmienia stan o 30% to musisz pismo pisać o pozwolenie na taką zmianę a jak uprawa do 30% się zmienia to zmianę w biznesplanie się robi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Niesiesz wniosek o płatność. Jak Ci wbiją go w system bez poprawek to za ok 3-4 tyg kasa. Jak masz poprawki to od dnia kiedy poprawisz, potem idzie to w system i za 3-4 tyg kasa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

Niesiesz wniosek o płatność. Jak Ci wbiją go w system bez poprawek to za ok 3-4 tyg kasa. Jak masz poprawki to od dnia kiedy poprawisz, potem idzie to w system i za 3-4 tyg kasa. 

 

A po jakim czasie od złożenia wniosku o płatność można spodziewać się poprawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Dostałem telefon po 2 tyg od złożenia. 

no dobra, a jak osobiście składasz wniosek to nie machniesz poprawki?

 

ogólnie mam taką akcję: muszę pozmieniać w działkach, doprecyzować że kupuje 2,80ha w 'celu zakupu', wywalić użyczenie budynków i wpisać sprzedaż plonów z pola i liczę, że zrobię to za jednym razem, a co będzie źle to poprawię z kobietą przy stoliku i na tym sprawa się zakończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Tylko że... kto Ci przyjdzie do stolika? U mnie wniosek i biznesplan sprawdzali w zamiejscowym biurze w Siedlcach ale do wawy papiery woziłem. Wniosek o płatność sprawdzano już w wawie ale nie od ręki - 2 tyg czekałem na telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    89

Czyli od złożenia poprawki trzeba liczyć jeszcze coś kolo 21 dni bo 3-4 tydzień powinna byc wyplata ? :D Czy już po 14 dniach (w 3 tygodniu) może być ? :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Tylko że... kto Ci przyjdzie do stolika? U mnie wniosek i biznesplan sprawdzali w zamiejscowym biurze w Siedlcach ale do wawy papiery woziłem. Wniosek o płatność sprawdzano już w wawie ale nie od ręki - 2 tyg czekałem na telefon.

u mnie lokalizacja ta sama,  a wszystko w Warszawie załatwiam, zadzwonię do kobitki z Warszawy i spytam czy taka opcja jest możliwa i tyle żeby 2 razy nie jeździć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

u mnie minęło 5 tygodni i przelew jeszcze nie dotarł , wiec nie jest to regułą 

 

80 osób z lubuskiego ma przyznaną premię, a tyle czasu na kasę się czeka - dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesnyr    0

W jedne z dzierżaw mam ze mozliwosc rozwiazania umowy z 3 miesiecznym wyprzedzeniem. Powiadzcie jak ma wygladac ten aneks do umowy, z gory dziekuje. Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Szpeniek można trzymać ma koncie, można wydać na co się chce. Grunt, żebyś za 3 lata miał zrobione inwestycje z biznesplanu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

można nawet kupić kupę akcji na giełdzie lub grać na kontraktach terminowych - jak ktoś ma pojęcie. w 3 lata 100 000 można nieźle pomnożyć przy odrobinie szczęścia :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Siema mam do was koledzy pytanie czy jak mój ojciec weźmie teraz kredyt inwestycyjny to czy ja przypuśćmy na drugi rok jak bedzie nabór bede mógł z niego skorzystać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Czy po zrealizowaniu inwestycji trzeba to zgłaszać do Arimr czy po 3 latach dopiero?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mam małe pytanie - od dnia wypłaty premii minęło 5 lat i 5 miesięcy , zero kontroli i teraz dopiero przysłano mi pismo żebym wykazał spełnianie norm itp pod groźbą zwrotu 25% premii  - z tego co pamiętam zobowiązanie było na 5 lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Piotrek co do kredytu to najlepiej dowiedz się u źródła czyli w banku. Pit17 odpowiednie dokumenty potwierdzające zakupy składasz po zrealizowaniu inwestycji i nie później niż 3 lata po wypłacie pomocy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Dostałem informację że posiadając kilkanaście sztuk drobiu na własne potrzeby muszę być zarejestrowany na liscie zakładów wytwarzających i stosujących pasze oraz zaświadczenie od lekarza weterynarii. Gdzie po to się zgłosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj