Polecane posty

lukasx21    165

ew umowa o dzieło wtedy z krusu nie wylatujesz, tylko nie wiem za bardzo jakie to dzieło na tej bramce możesz wykonać... ;)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GUTO91    0

ja dodatkowo przepisuje swoje akcje w spółce na siostrę :) czym się zajmujesz Instas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc w ocenie jak teraz działać. Opis sytuacji , zakwalifikowałem się do MR i całe gospodarstwo plus dzierżawy miałem przejąć na przełomie sierpnia i września. Niestety życie chciało inaczej i mój tata zmarł w sierpniu.Nikt z rodziny nie chce gospodarstwa :( . Kilka pytań

1. Czy jeśli we wniosku zamiast umowy darowizny będzie spadek wpłynie to formalnie na całą premię?

2. Czy jest możliwość dopisania 3 HA po otrzymaniu decyzji z ARIMR ?

 

Z góry przepraszam jeśli powtarzam pytania i dzięki za info. pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170

A ile czasu trwa takie przejście z ZUS na KRUS? w jakim momencie najlepiej złożyć wypowiedzenie umowy w pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc w ocenie jak teraz działać. Opis sytuacji , zakwalifikowałem się do MR i całe gospodarstwo plus dzierżawy miałem przejąć na przełomie sierpnia i września. Niestety życie chciało inaczej i mój tata zmarł w sierpniu.Nikt z rodziny nie chce gospodarstwa :( . Kilka pytań

1. Czy jeśli we wniosku zamiast umowy darowizny będzie spadek wpłynie to formalnie na całą premię?

2. Czy jest możliwość dopisania 3 HA po otrzymaniu decyzji z ARIMR ?

 

Z góry przepraszam jeśli powtarzam pytania i dzięki za info. pozdrawaim

 

Przede wszystkim wyrazy współczucia. Moim zdaniem istotne jest to że przejmiesz ziemię, a czy to będzie darowizna czy nabycie w drodze spadku raczej nie ma znaczenia, chociaż będziesz musiał zgłosić do ARiMR zmianę w biznesplanie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

Witam, chciałem się zapytać czy zmianę ww wniosku to robi się tylko na wniosku i biznesplanie czy trzeba jeszcze coś zawozić? Zmiana dotyczy formy przejęcia z darowizny na dzierżawę.

 

I drugie pytanie: Czy jeśli teraz przejmę ziemię w formie dzierżawy to czy na przykład po dwóch latach będzie mógł mi tata zapisać jako darowizna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

szkoda, że się nie załapałeś - jesteśmy ten sam powiat (okolice Jezioran).

 

ziemi miałem podane 2 x więcej niż ty - ponad 42 ha - czyli 4 średnie krajowe. jestem w pierwszej "ćwiartce".

 

w ogóle z naszego województwa malutko ludzi załapało się.

 

w tym naborze pieniądze poszły tylko w kilka województw, warmińsko-mazurskie czy zachodniopomorski nie są jednymi z nich, chyba ktoś nas bardzo nie lubi :)

 

np w zachodniopomorskim dostało 90 osób a w takim mazowieckim 1100 czy lubelskim 1050.

 

może w następnym naborze będzie to jakoś sensowniej rozdysponowane między województwami.

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

w tym naborze pieniądze poszły tylko w kilka województw, warmińsko-mazurskie czy zachodniopomorski nie są jednymi z nich, chyba ktoś nas bardzo nie lubi :)

 

np w zachodniopomorskim dostało 90 osób a w takim mazowieckim 1100 czy lubelskim 1050.

 

może w następnym naborze będzie to jakoś sensowniej rozdysponowane między województwami.

 

Odpowiedz mi na jedno pytanie: po co piszesz kolejny post o mniej więcej tej samej treści???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

bo moze czyta to ktoś z agencji i wkońcu puknie się w głowę że coś jest nie tak?

 

głupie pytanie głupia odpowiedź...

 

btw wy się ciągle pytacie o to samo..po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1785

Mimo, ze jestem z Wielkopolskiego czyli srednio uprzywilejowanego województwa i znalazłem się(ledwo) na żółtej liście to w 100% popieram was w tym, że podział środkow jest idiotyczny. Wystarczy troche chłodnego myślenia i mniej hipokryzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

niektórzy się dziwią że ze sporą ilością ha nie załapali się mieszkając np w zachodniopomorskim, czy kujawsko-pomorskim itd. podpowiadam im tyko żeby się nie dziwili, bo zasady tego naboru były tak skonstruowane, żeby większość przyznanych premii trafiło do wybranych województw. Temat ma 744 stron, i jak widać nie każdy czytał to co napisałem 15 stron temu.

 

nawet zasada naliczania punktów za bezrobocie w odniesieniu do powiatów w województwie, a nie w kraju działa na niekorzyść województw o wysokiej średniej powierzchni gospodarstwa(tam bezrobocie jest zwykle dużo wyższe). Mam 25% bezrobocie i tylko ok 3 pkt za to, w takim mazowieckim miałbym spokojnie 5 pkt.

 

bezrobocie w zachodniopomorskim: 18,7%, - przyznanych premii - 90

bezrobocie w mazowieckim: 11,4% - przyznanych premii 1100

bezrobocie w kraju: 13.5%

 

jeżeli w kwestii bezrobocia konkuruje punktowo wewnątrz województwa, ot dlaczego konsekwentnie również nie pod względem powierzchni gospodarstwa? - w tym przypadku powinna być koperta na każde województwo.

 

i analogicznie, jeżeli konkuruje w skali kraju pod względem powierzchni, to dlaczego nie jest tak z bezrobociem?

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

przenieś się do Mazowieckiego kolego

 

czyli twierdzisz że jedyną szansą jest przeniesienie się do innego województwa?

 

czy nie lepiej stworzyć takie zasady żeby racjonalnie podzielić ilość przyznanych premii między województwami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

wolalbym miec 50ha i nie dostac dotacji w zachodniopomorskim niz 11ha w podkarpackim czy tam mazowieckim i dostac dotacje wiec przestancie plakac, zasady jasno byly znane z gory i nic na to nie poradzicie

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GUTO91    0

czyli twierdzisz że jedyną szansą jest przeniesienie się do innego województwa?

 

czy nie lepiej stworzyć takie zasady żeby racjonalnie podzielić ilość przyznanych premii między województwami?

 

twierdzę, że nigdy nie powstanie system który wszystkich zadowoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

wolalbym miec 50ha i nie dostac dotacji w zachodniopomorskim niz 11ha w podkarpackim czy tam mazowieckim i dostac dotacje wiec przestancie plakac

 

te działanie nosi w nazwie "Młody rolnik", a nie zasiłek dla mikrogospodarstw, czy biednych. Dlaczego ktoś z 20 ha gdzieś w Polsce miałby nie dostać(przy takich samych innych warunkach), a Ty ze swoimi 11 ha tak? bo masz mniej i jest tobie trudniej? to może oddaj połowę komuś kto ma 2 ha, jemu jest przecież jeszcze gorzej.

 

są inne programy i oczywiście zasiłki socjalne.

 

zasady jasno byly znane z gory i nic na to nie poradzicie

 

to nie korea północna i na szczęście mamy nie tylko prawo, ale obowiązek kwestionować(co nie musi niczego zmienić) jak pieniądze z naszych podatków są wydawane(bo przecież nie pochodzą z magicznego kapelusza), czego widzę nie rozumiesz. Traktujesz zasady z taką świętością jakby zostały ustalone przez twojego nieomylnego "Pana", to taka... jakby to powiedział Sikorski "murzyńskość".

 

twierdzę, że nigdy nie powstanie system który wszystkich zadowoli

 

co nie znaczy że nie trzeba cały czas próbować do takiego systemu dążyć.

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

czepiasz sie kolego :) ja tam mam swoich 30ha w wlkp i pisalem to tak tylko ogolnie bez nerwow ;)

 

gdyby nie było się do czego czepiać to bym tego nie robił... a jest tego bardzo dużo, na tyle że nie nazwałbym już tego "czepianiem"

przyznam, że gdybym dostał oczywiście również bym odpuścił :)

 

ciekawe czy unia może nałożyć jakąś karę za złe rozdysponowanie środków(ktoś to na 100% kontroluje) i jakie byłoby tłumaczenie że w jednym województwie przyznano 90 premii, a w innym 1100?

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

niestety w Polsce widze mnóstwo "bylejakości" - jest kasa którą tzreba wydać, wydajmy ją bylejak.

 

Tu nawet nie chodzi o to że ja czy @Hoaming nie dostaliśmy kasy z MR bo jesteśmy z zachodniopomorskiego - trudno się mówi, trzeba iść dalej. Chodzi raczej o podejście do tematu rozdziału środków. Niestety (nikogo nie urażając) większość kasy z tego naboru trafi do ludzi którzy z rolnictwem nie mają wiele wspólnego - ale nie można się im dziwić skoro rząd tak skonstruował zasady.

 

po 2020 roku dopłat nie będzie albo będą znacznie zredukowane i wtedy przyjdzie refleksja gdzie te miliardy poszły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj