Polecane posty

Witam. Mam pytanie. Orientuje się ktoś czy po przydzieleniu premi młodego rolnika będe mógł w przyszłym roku starać się o kredyt preferencyjny? Czy jest to jakoś powiązane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Możesz nawet w tym korzystać, połączyć jak wkład dla przykładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

Nie z neta kolego. Takich rzeczy w necie nie znajdziesz :)

Dzięki Tobie można już znalexć :-P oby był ten próg 17 z hakiem, bo inaczej zwracassz za wódkę :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank33    64

mam prośbę do kolegów z agrofoto

z racji tego że bardzo dużo osób czeka na listę strona agencji może być przeciążona to jak ktoś będzie miał tą listę niech wrzuci na forum :D

ale mam nadzieje że nie będzie takiej potrzeby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

freetax - masz możliwość sprawdzenia które miejsce z 14,7866 punktami ? ile tych środków musieli by przesynąć aby się "załapać" masakra 27 ha i tyle punktów ..... wymyśliło sobie ministerstwo podziały dla działkowców ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

dokładnie, program ściśle dla wybranych województw..

 

freetax - masz możliwość sprawdzenia które miejsce z 14,7866 punktami ? ile tych środków musieli by przesynąć aby się "załapać" masakra 27 ha i tyle punktów ..... wymyśliło sobie ministerstwo podziały dla działkowców ....

 

dokładnie, program ściśle dla wybranych województw..

w takim zachodniopomorskim to maja całkowicie pozamiatane. dostanie parę osób.

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

freetax - masz możliwość sprawdzenia które miejsce z 14,7866 punktami ? ile tych środków musieli by przesynąć aby się "załapać" masakra 27 ha i tyle punktów ..... wymyśliło sobie ministerstwo podziały dla działkowców ....

Najwidoczniej u siebie w województwie to Ty jesteś dzialkowcem kolego:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie mam możliwości żeby sprawdzić takie rzeczy i miał nie będę. Wiem, że próg jest już 17,63 pkt.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

freetax - masz możliwość sprawdzenia które miejsce z 14,7866 punktami ? ile tych środków musieli by przesynąć aby się "załapać" masakra 27 ha i tyle punktów ..... wymyśliło sobie ministerstwo podziały dla działkowców ....

 

Kolego kup sobie stoperan i jakieś ziółka, stosuj 3 razy dziennie przez 2 dni i na koniec wejdź na stronę agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludziska macie problem albo dostaniecie albo nie i tyle, i tak macie lepiej niż na modernizację, ja składałem lista mi się zamknęła na 33 miejsca prze de mną teraz będę na krajowej gdzie dowalili takie kryteria że znowu z wielkopolski tamci dostaną a my wała jak Polska cała także nie narzekajcie i cierpliwie czekajcie bo może wam cos skapnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

Bardziej chodziło mi żeby pokazać jak głupie są te warunki ze jak Ty czy ja nie mam szkoły to już odpadamy a zapewne wiesz wiecej od niejednego co był na kursie r3 i chociażby to że nie patrzą w biznesplan...

kurde wieczne lamenty, to jak maja zweryfikowac umiejetnosci kandydata jak nie poprzez posiadane wyksztalcenie? Poza tym nikt przez brak wykszalcenia nie jest skreslany tylko ma mniejsze szanse. Jak ktos mial gdzies by sie ksztalcic w tym zawodzie, a teraz ma pretensje to powinien miec pretensje do siebie. Moze i ktos bez wyksztalcenia wie lepiej, ale to ze ktos skonczyl technikum rolnicze czy studia to swiadczy o tym ze cos jednak wie, a poza tym juz od dawna planowal prace i przygotowywal sie do zawodu rolnika a nie ze oczka mu sie nagle zaswiecily na gospodarstwo jak zobaczyl 100tys.

ciekawe czy bys tez pretensje mial jak bys wysylal swoje CV do jakiejs firmy i nie mial bys wyksztalcenia, byl bys zly na prezesa ze to Ciebie nie przyjal? Niektorzy rolnicy z dziada pradziada chca udowodnic jak to oni mają źle...

Edytowano przez DEVBOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

mam takie błahe pytanie czy po otrzymaniu pomocy bede zmuszony kupić tablice informacyjną prow i powiesić ją w gosp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteklegia    4

freetaxi - jeśli znalazł byś chwilę czasu to byś sprawdził ile punktów:

woj mazowieckie powiat ciechanów

wykształcenie. 4pkt

areał: 24,12 ha

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Po co liczyć jak MR masz już w kieszeni.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

mam takie błahe pytanie czy po otrzymaniu pomocy bede zmuszony kupić tablice informacyjną prow i powiesić ją w gosp?

Nie.

 

Dajcie spokój z tymi pytaniami o liczbę pktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

freetax - masz możliwość sprawdzenia które miejsce z 14,7866 punktami ? ile tych środków musieli by przesynąć aby się "załapać" masakra 27 ha i tyle punktów ..... wymyśliło sobie ministerstwo podziały dla działkowców ....

 

Pojęcie "działkowiec" jest względne. W swoim województwie Ty jesteś działkowcem i to takim mizernym. 14,8pkt to miejsce pewnie gdzieś w okolicy 15tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Coś mi sie wydaje że wyniki będa dzis i jakieś 9,500 tys dostanie :P

 

 

na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Miałem sen piękny sen :) a tak serio to słyszałem ze we wtorek tzn dzis ma byc juz lista :P

 

 

to czekamy :)

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj