Polecane posty

matingus    107

z tego co wiem to może Ci to nie przejść,będą mieli obiekcję.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@fioletowy jakich byków? Stado podstawowe, jałowice i krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

z MR rozliczasz się z kwoty brutto. Czyli jeżeli jesteś płatnikiem, to vat rozliczasz jako naliczony.

A nie jako należny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fioletowy    0

A są jakieś wytyczne dotyczące przystosowania budynków do hodowli zwierząt, w moim przypadku będą to byki? Czy trzeba tylko zapewnić im te 4m2/sztuka, dostęp do świeżej wody, schronienie przed warunkami atmosferycznymi i suche podłoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe chcą mi przyznac ciagnika 115 koni bo taki wpisałem w biznesplanie na 16 ha przyznali mi aby 75 koni ale po co mi taki jak mam df 70 koni i mtz 82. Przez te urzędasy musze plany zmieniac i wpisywac inna maszyne w tym biznesplanie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

NIe chcą mi przyznac ciagnika 115 koni bo taki wpisałem w biznesplanie na 16 ha przyznali mi aby 75 koni ale po co mi taki jak mam df 70 koni i mtz 82. Przez te urzędasy musze plany zmieniac i wpisywac inna maszyne w tym biznesplanie ;[

najlepiej od razu 200, tyle to ludzie 60 z palcem w d*pie obrabiają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

po co Ci tyle KM na tak maly areal? :) kup sobie dobra uzywke JD 90 KM z 4x4 jak chcesz komfortu albo dobrego Ursuska jak chcesz z polskich za 50 tys i wystarczy Ci :) a mtz sprzedaj, nowy 115 km w zyciu Ci sie nie zwroci przy tylu ha :) ale to tylko moje zdanie.. no chyba ze masz sporo dzierzaw o których nie wspomniałeś w biznesplanie to rozumiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ojejku kto powiedział ze ja mam aby 16 ha tyle mi ojciec odpisuje żebym premie dostał a obrabiamy wszystkiego koło 60 ha wiec najwiekszy ciagnik mamy 82 konie a ten 115 by naprawde sie przydał.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

 

najlepiej od razu 200, tyle to ludzie 60 z palcem w d*pie obrabiają..

115 KM to tak dużo? U mnie jest 150KM New Holland na 30ha i wcale nie jest za dużo mocy. Ciagnik mniej intensywniej się zużywa ponieważ pełna moc nie jest wykorzystywana. Zależy jeszcze jaką ziemię ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u ans zetor prawie 100 konny forterra na 40 ha ziemie srednie i sie nudzi a nie spokojnie by nim obrobil 60 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja mam aresa 100 km, "60", "30" bautza as 120 kombajn mf 520 i wiele innych klamotow i mam 13 ha i co ??? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

ojejku kto powiedział ze ja mam aby 16 ha tyle mi ojciec odpisuje żebym premie dostał a obrabiamy wszystkiego koło 60 ha wiec najwiekszy ciagnik mamy 82 konie a ten 115 by naprawde sie przydał.,

Wytłumacz to w arimr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

sorry ze zawracam głowe ale w tabelce do której są linki odnośnie bezrobocia mój powiat nie został umieszczony może podpowiecie jak jest z tym bezrobociem w powiecie sierpeckim i ile jest punktów? z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fioletowy    0

Jak to jest z naliczaniem ziemii? Dzierżawę można mieć od kogokolwiek, czy do MR liczą się tylko te od skarbu państwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sim200 mogą dzwonić w sobotę. Przynajmniej w lubelskim dzwonili. Fioletowy dzierżawa może być od kogokolwiek.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fioletowy    0

To dobrze, ale szkoda, że za mr nie można kupić byczków.

Może się wypowie ktoś, kto już MR wziął - jak to jest z kontrolami? czy w ogóle przychodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Musisz pilnować wszystkiego rzecz jasna jak już przyjdą żebyś nie miał problemów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

kurde nikogo w domu dzisiaj nie było i listonosz zostawił powiadomienie że mam się zgłosić na poczte po list z agencji. Napewno chodzi o MR Tylko ciekawe czego chcą... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

90% poprawki albo argumentacja sprzętu tak jak u mnie dlaczego 3m a nie 2,5m kasę dają ale czepiają się 50cm trochę przesada !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Oni dają, oni ustalają warunki. Nie podoba się, można zrezygnować i za gotówkę kupić samemu. Ale chyba nikt tego nie zrobi więc nie narzekajcie.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj