Polecane posty

buyko    0

Szanowni Koledzy,

w Wawie kolejka do składania poprawek tak więc praca idzie pełną parą ale jeszcze podobno sporo wniosków zostało do przejrzenia...natomiast wszystkie są już punktowo uszeregowane w systemie. Próg na chwilę obecną wynosi 17,39 pkt. jest to pula z tymi dodatkowymi 120 mln. I co ważniejsze, przynajmniej w chwili obecnej w moim przypadku to, że nie można wykluczyć zwiększenia portfela.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie pytanie do obeznanych..do MR 2007-2013 potrzebny jest tylko kurs kwalifikacyjny technik rolnik R3 czy R3 + R6/R16 czy moze R3,R6/16 + egz. potwierdzający kwalifikacje zawodowe z okręgowej komisji egz. ?

 

Proszę o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeAWuEeL    0

a jeśli gospodarstwo przepisze zaraz po wywieszeniu listy to też za 60 dni kase przyznają ?? Czy te 180 dni i tak bedzie trzeba czekać??

Trzeba będzie czekać, a ile dni to zależy od ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

to chyba ich nie kupisz czy nie kupisz?

 

 

Nie kupie.

 

Ze zmianami w BP nie ma żadnego problemu bo rozmawiałem z Agencją, Musze tylko zastanowić się na co przeznaczyć te pieniądze by w miarę szybko się rozliczyć bo trzy lata mijają pod koniec września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Trzeba będzie czekać, a ile dni to zależy od ARiMR

 

Od decyzji masz 180 dni na przepisanie - jeśli przepiszesz wcześniej to od razu po decyzji składasz wniosek i czekasz do 60 dni na przelew. Nie musisz czekać tych 180 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeAWuEeL    0

Od decyzji masz 180 dni na przepisanie - jeśli przepiszesz wcześniej to od razu po decyzji składasz wniosek i czekasz do 60 dni na przelew. Nie musisz czekać tych 180 dni

agencja na wydanie decyzji w sprawie przyznania pomocy ma 150 dni od dnia złożenia wniosku.. czyli żeby złożyć wniosek o kase możesz czekać np. 100 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Tak, ale z tego co wcześniej wyczytałem, w poprzednich naborach decyzje przysyłali w ciągu tygodnia - dwóch, od dnia ukazania się listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Polus0 Ja również wysyłałem pocztą ale 29maja, doszło 2 czerwca i dokładnie po miesiącu czyli 2 lipca byłem już po poprawkach. W Warszawie większość osób sprawdzających wnioski miało urlopy,właśnie w pierwszych tygodniach lipca.

Najlepsze jest to, ze moja koleżanka wysłała list w przedostatnim dniu składania wniosków i dzień przede mną miała poprawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

Szanowni Koledzy,

w Wawie kolejka do składania poprawek tak więc praca idzie pełną parą ale jeszcze podobno sporo wniosków zostało do przejrzenia...natomiast wszystkie są już punktowo uszeregowane w systemie. Próg na chwilę obecną wynosi 17,39 pkt. jest to pula z tymi dodatkowymi 120 mln. I co ważniejsze, przynajmniej w chwili obecnej w moim przypadku to, że nie można wykluczyć zwiększenia portfela.

Pozdrawiam

 

Skąd wy macie takie informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W jednym oddziale OR mówią, że wystarczy 17 punktów w drugim mówią, że 19 a w trzecim powiedzą, że 10. Dla mnie to wróżenie z fusów. Jeśli byłaby to prawda to informacje byłyby takie same a każdy podaje inny próg. Nie sugerowałbym się tym.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Nikt nie może wytrzymać bez tych progów :D Ale 17,39 to na moje oko całkiem realna granica, czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

 

Skąd wy macie takie informacje?

18.23 pkt W poniedziałek bylem na ok 6500 miejscu na liscie ale to wszystko narazie palcem na wodzie pisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasZ2008    18

A wie może ktoś czy jak dostane premie i przejde na vat to z vatu tez sie bede musiał rozliczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W sensie jak rozliczyć się z vat? Bo nie rozumiem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasZ2008    18

Mam wpisane we wniosku maszyny za kwote 75 tys,przejde na vat,jak mi go zwróca z tej kwoty 75tys to czy bede musial sie z tego rozliczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Koledzy a na wasze oko 13.80 pkt ma jakieś szanse?Słyszałem,że w ubiegłym naborze pieniądze znalazły się na wszystkie wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Masz mieć FV na zakupy, które masz w tabeli 5.2. To wszystko.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

VAT to już inna kwestia potem w US.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

z MR rozliczasz się z kwoty brutto. Czyli jeżeli jesteś płatnikiem, to vat rozliczasz jako naliczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj