Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MAti21    3

Ok, a więc prawdziwy rolniku, czy wiesz jak to jest codziennie wstawać rano iść do obory, później pole i znów obora, niezależnie od dnia cy to niedziela, czy też święta robiłeś kiedyś tak? Piszesz, że wiążesz przyszłość z gospodarstwem, aczkolwiek to nie to samo co praca za granicą, że kasa zawsze będzie wypłacona na czas, to nie takie proste wziąć 100tys i gospodarstwo założyć, no chyba, że tylko fikcyjne żeby 5 lat odbębnić i z głowy... Jesteś przyzwyczajony do pracy za granicą i prędzej czy później do niej wrócisz... Może Cię nie znam, ale praca w gospodarstwie jest mi bardzo dobrze znana i tylko osoby nauczone od małego potrafią docenić jej zalety, a także wady. Po prostu trzeba to lubić, cieszyć się gdy przynosi efekty, dbać o zwierzęta z którymi masz doczynienia na codzień, wiesz jak miło jest patrzeć np na małego cielaka który stawia pierwsze kroki. Jeśli tylko masz zapał to szczerze życzę Ci abyś otrzymał dotacje :) bo to zawsze trochę kasy jednak jest, choć nie za duŻo, najlepiej przYdałby się prow aby to razem połączyć, ale okaże się jak będzie. Także powodzenia

 

Ok, a więc prawdziwy rolniku, czy wiesz jak to jest codziennie wstawać rano iść do obory, później pole i znów obora, niezależnie od dnia cy to niedziela, czy też święta robiłeś kiedyś tak? Piszesz, że wiążesz przyszłość z gospodarstwem, aczkolwiek to nie to samo co praca za granicą, że kasa zawsze będzie wypłacona na czas, to nie takie proste wziąć 100tys i gospodarstwo założyć, no chyba, że tylko fikcyjne żeby 5 lat odbębnić i z głowy... Jesteś przyzwyczajony do pracy za granicą i prędzej czy później do niej wrócisz... Może Cię nie znam, ale praca w gospodarstwie jest mi bardzo dobrze znana i tylko osoby nauczone od małego potrafią docenić jej zalety, a także wady. Po prostu trzeba to lubić, cieszyć się gdy przynosi efekty, dbać o zwierzęta z którymi masz doczynienia na codzień, wiesz jak miło jest patrzeć np na małego cielaka który stawia pierwsze kroki. Jeśli tylko masz zapał to szczerze życzę Ci abyś otrzymał dotacje :) bo to zawsze trochę kasy jednak jest, choć nie za duŻo, najlepiej przYdałby się prow aby to razem połączyć, ale okaże się jak będzie. Także powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Nie kłócić się!

Ja się pytam gdzie ta szczęśliwa informacja o dodaniu pieniążków na MR która miała pojawić się na dniach wg niektórych z forum? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Dokładnie tak jak mówię nie znasz mnie. Nie przeżyłem może zbyt wiele bo mam dopiero 24 lata, całe życie na wsi w gospodarstwie także nie musisz mi mówić jak to jest.. Życie zmusiło mnie do wyjazdu za granicę, jestem tu od pół roku także nie sądzę też abym był przyzwyczajony do pracy tutaj. Liczę na tą dotację bo dzięki temu będę mógł wrócić do kraju i żyć tak jak bym chciał, a nie tak jak muszę. Wiem, że to niewielkie pieniądze na start, dlatego może i tu trochę grosza uda się uciułać. Wiem, że nie wszyscy chętni dotację dostaną, ale wszystkim bym tego życzył, tak sobie jak i innym powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAti21    3

Pawelol111 bardzo mnie cieszy, że Ty wszystko wiesz :) przyznaje może osadziłem chłopaka zbyt pochopnie, ale teraz sam powiedz ilu jest tak naprawdę młodych ludzi których pasją i sposobem na życie jest rolnictwo i chcą dostać pieniądze aby móc się rozwijać i robić to co lubią? A ile osób dostanie młodego rolnika bo pasuje trochę kasy wyciągnąć jak dają... Tak jak tutaj czytałem na forum, że nagle zdobywają 3-letni staż w rolnictwie po jakiejś znajomość i już punkty. A teraz odpowiedzmy sobie na pytanie czy wszyscy którzy otrzymają premię na prawdę tego chcą i jest im to potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ani za granicą ani w u nas pracować dobrze nie jest tyle że tam chociaż płacą bo u nas to pracuje się raczej chobistycznie bo jak dzień wypłaty nadejdzie to nie wiadomo na co ją wydać. Pracę w gospodarstwię lubję za to że sam jestem sobie szefem nikt mnie nie goni(no możę czasem:-)) I mam do wszystkich prośbę wyluzujcię trochę niema co się tak napalać i spinać. Przyjdzie 14 sierpień to się wyjaśni. A koledze co pracuje za granicą życze żeby premję dostał niech spełnia swoje marzenia. POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Edytowano przez kuba15209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Oczywiście że NIE. Takie życie, tego systemu żaden rolnik zmienić w stanie nie jest. Jak świat światem, wygrywał silniejszy, inteligentniejszy i cwańszy, i tak juz będzie. TAK, mnie też to boli że prawdziwej sprawiedliwości może nie tyle nie ma co jest jej za mało, ale nigdy przecież nie będzie tak że dostanie premie ten któremu jest potrzebna i pomoże w pracy/rozwoju/pasji. Po co wypisywać ciągle o tym samym i wtrącać swoje zawistne 3 grosze. Moim skromnym zdaniem, lepiej nie wypisywać w kółko tych rzeczy i zaśmiecać forum. Cierpliwie poczekać do tego 14, żeby napisać coś sensownego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

nie ja nie chce, jak dostane to zrzekne sie zeby mogl dostac prawdziwy rolnik ktory o 5 rano idzie do obory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmut    2

Widzę,ze bardzo Cię interesuje rolnictwo i gospodarstwo skoro siedzisz za granicą :) Szkoda tylko tych młodych rolników którzy rzeczywiście chcą pracować w gospodarstwie, a przez to że większość chce po prostu kasę wyciągnąć będą się dalej męczyć bez premii przeznaczonej właśnie dla nich. Powinni chyba tego bardziej pilnować bo nie jest to w porządku wobec prawdziwych rolników !

 

popieram :mellow: ale już weźcie się nie kłóćcie! zasady jasno określone, kto dostanie ten dostanie... czy cokolwiek zmienicie śmiertelnicy? :P


BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

ciagle tylko czytam prawdziwi rolnicy, prawdziwi rolnicy

jak tak czytam to ten prawdziwy rolnic jest zawistnym wiesniakiem, ktory nie potrafi przeczytac ze zrozumieniem rozporzadzenia, nie potrafi policzyc sobie pkt, powininien tylko siedziec uprawiac ziemie, hodowac swinie i biadolic na swoj los

przejawy kreatywnosci sa prez prawdziwych rolnikow tlamszone, jak ktos zroznicowal dochody i robic cos innego oprocz rolnictwa to jesst juz wg was kretynem

ludzie, noz sie w kieszeni otwiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmut    2

ciagle tylko czytam prawdziwi rolnicy, prawdziwi rolnicy

jak tak czytam to ten prawdziwy rolnic jest zawistnym wiesniakiem, ktory nie potrafi przeczytac ze zrozumieniem rozporzadzenia, nie potrafi policzyc sobie pkt, powininien tylko siedziec uprawiac ziemie, hodowac swinie i biadolic na swoj los

przejawy kreatywnosci sa prez prawdziwych rolnikow tlamszone, jak ktos zroznicowal dochody i robic cos innego oprocz rolnictwa to jesst juz wg was kretynem

ludzie, noz sie w kieszeni otwiera

 

bracie, a kto zabroni rolnikowi otworzyć przykładowo przychodnie stomatologiczną? :P niech każdy próbuje swoich sił gdzie i jak chce, powodzenia a jak mu się uda to czapki z głów ;) każdy orze jak może :)


BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymo    0

Witam

Czy ktoś mógłby mi udzielić odpowiedzi jak to jest z tymi dotacjami rolniczymi?

Chodzi mi konretnie o wykształcenie.

Czy jak skończę zarządzanie na sggw to będzie uznawane to za wykształcenie rolnicze?

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Czy ktoś mnie oświeci ? :)

Będę wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

studiujesz to chyba stac cie na przeczytanie dokladnie rozporzadzenia dotyczacego np mr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ja nie chce, jak dostane to zrzekne sie zeby mogl dostac prawdziwy rolnik ktory o 5 rano idzie do obory

 

 

No i w pi.du wylądował. I cały misterny plan w pi.du.

 

Nie wstaje o 5, nie mam obory - kasy nie będzie ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Aby zrekompensować brak obory musisz wstawać o 3.

 

hahahahahahahahahahhahaha dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honia    0

ciagle tylko czytam prawdziwi rolnicy, prawdziwi rolnicy

jak tak czytam to ten prawdziwy rolnic jest zawistnym wiesniakiem, ktory nie potrafi przeczytac ze zrozumieniem rozporzadzenia, nie potrafi policzyc sobie pkt, powininien tylko siedziec uprawiac ziemie, hodowac swinie i biadolic na swoj los

przejawy kreatywnosci sa prez prawdziwych rolnikow tlamszone, jak ktos zroznicowal dochody i robic cos innego oprocz rolnictwa to jesst juz wg was kretynem

ludzie, noz sie w kieszeni otwiera

 

zgadzam sie z Toba nie kazdy robi od rana do wieczora w gospodarstwie i nie mozna id razu kogoś tak krytykować, rolnicy są strasznie zawistni.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Mam propozycję, żeby w nowym MR, rolnikom-pasjonatom nie dawano pomocy bo na takie hobby powinno być ich stać. Pomoc powinna trafić dla osób, które te pieniądze rozmnożą bo rolnictwo to biznes a nie styl życia jak dla niektórych.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Mam propozycję, żeby w nowym MR, rolnikom-pasjonatom nie dawano pomocy bo na takie hobby powinno być ich stać. Pomoc powinna trafić dla osób, które te pieniądze rozmnożą bo rolnictwo to biznes a nie styl życia jak dla niektórych.

 

Czyli dajmy 100 tys tym co mają po 50-100ha i po 100 krów. Ten co ma 10 czy 15 pieniądze zmarnuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam propozycję, żeby w nowym MR, rolnikom-pasjonatom nie dawano pomocy bo na takie hobby powinno być ich stać. Pomoc powinna trafić dla osób, które te pieniądze rozmnożą bo rolnictwo to biznes a nie styl życia jak dla niektórych.

 

Zjedz snickersa bo zaczynasz strasznie gwiazdorzyć !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1366

Mam propozycję, żeby w nowym MR, rolnikom-pasjonatom nie dawano pomocy bo na takie hobby powinno być ich stać. Pomoc powinna trafić dla osób, które te pieniądze rozmnożą bo rolnictwo to biznes a nie styl życia jak dla niektórych.

agrobiznesmen normalnie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Czyli dajmy 100 tys tym co mają po 50-100ha i po 100 krów. Ten co ma 10 czy 15 pieniądze zmarnuje...

 

ba jak widac takie ludzie sa zachlanne ze bogatemu zawsze bedzie malo powinni tym malym dac na rozwoj bo te duze to se radza a te male trzeba rozwinac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7193

Ludzie wyluzujcie, weźcie się za robotę żniwa na czasie ;) Bo niektórzy sr**zki dostają patrzę, jak dzieci w przedszkolu kłócący się o samochodzik komu się bardziej należy...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj