Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maciek1091    2

Ilość ilością, oby lista była punktualnie 14.08. Teraz czas szybko zleci przy żniwach i robocie z nimi związaneej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wydaje mi się, że takim tempem weryfikowania wniosków lista będzie dużo wcześniej.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

No jak chcą się wyrobić z rozdysponowaniem kasy zanim unia narzuci jakieś kary to będą pracować coraz szybciej - oby tylko jakiś problemów nie było z tytułu niedopatrzeń popełnionych przez urzędników agencji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pisanie od ilu punktów kto dostanie to wróżenie z fusów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

Jakby lista była przed 14. to byłoby to dla mnie zaskoczeniem :-) niestety niewiadomo kiedy zajrzą do ostatniego wniosku i od tego +7 dni na poprawkę. Nie są to skomplikowane rzeczy żeby była potrzeba przynajmniej 2 poprawek, chociaż mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Pisanie od ilu punktów kto dostanie to wróżenie z fusów.

owszem ale jakieś delikatne szacunki w dodatku z założeniem bardziej negatywnym niż pozytywnym można zawsze zrobić, mianowicie 7800+1200(dołożone z melioracji)=9000 wniosków

 

maksymalnie do zdobycia punktów 16(max ziemia) +5(max wykształcenie) + 5(max bezrobocie) daje nam 26 punktów

 

według mnie widzę to tak i Ci wg mnie dostaną na 99%:

 

26 pkt 1000 osób

25 pkt 1000 osób

24 pkt 1000 osób

23 pkt 1000 osób

22 pkt 1000 osób

21 pkt 1000 osób

20 pkt 1000 osób

19 pkt 1000 osób

18 pkt 1000 osób

 

wiadomo, że z maxem na pewno nie będzie tyle osób i wiadomo, że z 18 raczej nie będzie tylko tyle osób także myślę, że te 2 liczby(czy nawet 4 tj 26,25><19,18) się wypośrodkują i da nam to mniej więcej taki efekt minimalny, że tak powiem; wg mnie 18 powinno lajtowo starczyć i tyle co nie zmienia faktu, że to wróżenie z fusów itd itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

A co jeśli osób z np 21pkt będzie 2 000 i 20pkt będzie 3 000? Jak to ktoś wcześniej napisał - wróżenie z fusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orkidea    0

W tym roku, prawdopodobnie we wrześniu rodzice przepiszą na mnie gospodarstwo i przejdą na wcześniejszą emeryturę. W zasadach młodego rolnika jest zapis, że gospodarstwo można mieć nie dłużej jak 12 miesięcy (w tym naborze wyjątkowo 15 m-cy, ale pewnie wrócą do 12 m-cy), a następny nabór będzie najwcześniej pod koniec przyszłego roku więc się nie załapię. Dlatego już teraz myślę co zrobić, żeby nie zamknąć sobie furtki do młodego rolnika. Czy jest w ogóle jakaś możliwość posostawienia sobie szans?

 

Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest poczekać z przepisywaniem, ale i tak niewiadomo czy się trafi, np. rodzice przepiszą gospodarstwo w styczniu 2015, a nabór ogłoszą na luty 2016. Po za tym każdy miesiąc zwłoki to właściwie jakieś 1 400 PLN straty.

 

Macie może pomysły czy w tej sytuacji jest jakieś wyjście, czy jak w tym naborze nie dostanę to mogę się pożegnać z tą premią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

orkidea mi się gdzieś obiło o uszy że w nowym MR nie będzie można wcale wcześniej posiadać ziemi, ja bym czekał z przepisaniem do momentu ogłoszenia konkretnych wymogów w nowym MR, myślę, że strata 100tys będzie dotkliwsza, niż kwoty którą opisałeś

 

co do punktacji to wiadomo, że wróżenie z fusów, ale chyba więcej warte są jakieś przecieki agencji niż wyliczenia, też obstawiam 16-18,5 punktów jak granice dolną

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

... a następny nabór będzie najwcześniej pod koniec przyszłego roku więc się nie załapię.

skąd pomysł że dopiero pod koniec przyszłego roku? zasady chyba już opracowane więc jeśli nie masz wtyki w rządzie to to co mówisz to głupota. ja bym stawiał na nabór wiosną przyszłego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orkidea    0

Wtyków nigdzie nie mam. Dokładnie nie pamiętam gdzie, ale chyba tu na forum czytałem, że nabór ma być na przełomie 2015/2016. Tak, wiem połowa informacji tutaj to bzdury.

 

Myślałem jeszcze, że może rodzice przepisaliby ziemię na moją siostrę, a po ogłoszeniu naboru ona na mnie, ale czy ta zabawa warta jest zachodu? Jakby nie było dwa razy załatwianie formalności, dwa razy notariusz itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

jak ARiMR nie wspomina o naborze to znaczy że go szybko nie planują ale nie jest to podstawą do twierdzenia że na koniec 2015, w tej chwili to jest bardziej strzelanie może może... im bliżej wyborów tym szybciej będą działali, zaczynają się rozrzucać nie swoją kasą chociażby dla bezrobotnych... także i to zechcą pognać żeby kiełbaska wyborcza była dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Wtyków nigdzie nie mam. Dokładnie nie pamiętam gdzie, ale chyba tu na forum czytałem, że nabór ma być na przełomie 2015/2016. Tak, wiem połowa informacji tutaj to bzdury.

 

Myślałem jeszcze, że może rodzice przepisaliby ziemię na moją siostrę, a po ogłoszeniu naboru ona na mnie, ale czy ta zabawa warta jest zachodu? Jakby nie było dwa razy załatwianie formalności, dwa razy notariusz itp. itd.

 

 

ale jak Ty przepiszesz sobie ziemie od siostry to i tak nie dostaniesz MR bo przeciez musisz przejmowac gospodarstwo od osoby, miedzy ktora jest chyba okreslona roznica wieku... kiedys to czytalem gdzies... ale moge sie mylic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

Różnica wieku będzie brana pod uwagę w nowym MR ale nie będzie to podstawą do nieprzyznania premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Orkidea,

jeżeli macie zaprzyjaźnionego rolnika, to niech Rodzice wydzierżawią mu ziemię na 10 lat z datą pewną, czyli umowa musi byc zarejestrowana w Starostwie Powiatowym, w geodezji. Dzierżawa będzie wpisana w ewidencji gruntów. Wzór umowy znajdziesz w internecie. Na tej podstawie Rodzice otrzymaja wcześniejszą emeryturę. Jak otrzymasz MR, rozwiążecie umowę dzierżawy wcześniej i Rodzice przepiszą Tobie. Tylko musi to być zaprzyjaźniona osoba, bo jeżeli nie będzie sie zgadzała na wcześniejsze rozwiązanie umowy, to nic nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Wtyków nigdzie nie mam. Dokładnie nie pamiętam gdzie, ale chyba tu na forum czytałem, że nabór ma być na przełomie 2015/2016. Tak, wiem połowa informacji tutaj to bzdury.

 

Myślałem jeszcze, że może rodzice przepisaliby ziemię na moją siostrę, a po ogłoszeniu naboru ona na mnie, ale czy ta zabawa warta jest zachodu? Jakby nie było dwa razy załatwianie formalności, dwa razy notariusz itp. itd.

 

jeśli nie będziecie chcieli zrobić, co Jaskier radzi - to pozostaje 2 razy notariusz, jak piszesz. zwłaszcza, że nie wiadomo, kiedy będzie kolejny MR na nowych zasadach - może w ogóle w 2016?

 

mi w zeszłym roku trafił się spadek i aby skorzystać z obecnego MR - musiałem zrobić darowiznę na siostrę. kiedyś będziemy to odkręcać.

 

nie przesadzajcie z wyceną gospodarstwa - będzie mniejszy podatek.

 

zróbcie także wyceny przepisania u kilku notariuszy - u mnie był przedział 1200 - 1800 zł, także warto podzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Mam pytanko 14 ma być ogłoszone kto dostał. Jak to będzie wyglądało, powiadomienie listowne czy ogólnodostępna lista internetowa coś w tym stylu? Pytam bo obecnie siedzę za granicą a chciałbym w miarę szybko się dowiedzieć jaka decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAti21    3

Widzę,ze bardzo Cię interesuje rolnictwo i gospodarstwo skoro siedzisz za granicą :) Szkoda tylko tych młodych rolników którzy rzeczywiście chcą pracować w gospodarstwie, a przez to że większość chce po prostu kasę wyciągnąć będą się dalej męczyć bez premii przeznaczonej właśnie dla nich. Powinni chyba tego bardziej pilnować bo nie jest to w porządku wobec prawdziwych rolników !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

A Ty skąd wiesz po co ten człowiek za granicę pojechał? Może go ojciec zastąpi a on tyra żeby kredyt za oborę spłacić albo sprzętu dokupić? Najlepiej to innych oceniać "prawdziwy zazdrosny i zawistni rolniku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Dziękuję za info Maciek. A co do wypowiedzi Mati? To po czym wnioskujesz, że nie interesuje mnie gospodarstwo i rolnictwo? Po tym jedynie, że napisałem, że jestem za granicą? Jeśli wszystkich tak oceniasz to współczuję.. Jak wspomniałem interesuje mnie aby jak najszybciej dowiedzieć się o decyzji aby jakoś ułożyć sobie plany. Nie muszę niczego tłumaczyć, ale obecnie nawet nie mam gospodarstwa, wszystko jest zależne od decyzji, jeśli pozytywna to wracam i dalsze życie planuję na gospodarce, ale dopóki nie ma decyzji nie rozumiem czemu nie miałbym dorobić za granicą i później mieć trochę dodatkowego grosza na start. Nie wiem jaka jest Twoja definicja "prawdziwego rolnika" ale wstając rano, idąc w pole lub do zwierząt, pracując cały dzień po to aby mieć z czego żyć, i tak dzień w dzień przez cały rok to wg mnie zamierzam właśnie być prawdziwym rolnikiem. Wiem, są ludzie którzy tylko czekają jak wykorzystać taką okazję na kasę z unii, ale niestety nie znasz mnie, nie oceniaj po jednym zdaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymo    0

Witam

Czy ktoś mógłby mi udzielić odpowiedzi jak to jest z tymi dotacjami rolniczymi?

Chodzi mi konretnie o wykształcenie.

Czy jak skończę zarządzanie na sggw to będzie uznawane to za wykształcenie rolnicze?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj